Skocz do zawartości
  • 0

Doki Shure SE846 lub inne do 5000 zł ..jakie ?


hatori77

Pytanie

Przyszła zmiana na coś nowego .

Pod młotek idą Senki IE800 wersja pierwsza .

Interesują mnie szczurki se846 ale ...czy są lepsze od posiadanych Senków np..w zakresie przestrzeni i separacji( lokalizacji ) ?

Czy można do tej kwoty znaleźć coś lepszego ?

I czy istnieją w tej  kwocie doki, które mogą stanąć w konkury z pałnowymiarowymi AKG 812 ?

Słuchałem AKG i podobają mi się ...ale to ..kobyłki ( wiem inny rodzaj sprzętu )  choć myślę także o ich zakupie ...

Ktoś cóś doradzi ..mądrze ?

 

Edytowane przez hatori77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Czytałem o nich...recenzje super ...trochę ponoć basowe , ale mi to pasuje ...słucham dużo m.in elektroniki ..

Są też ...Campfire Audio Atlas ..tylko cena trochę ponad stan ...hmmm

Nigdy nie słuchałem tej firmy ...opinnie dobre ...pytanie jak wykonanie ?

Może trochę wyleciałem do przodu ...bo trudno pewnie znaleźć doki grające jak pełnowymiarowe nauszniki ...ale ponoć cuda się zdarzają ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 minut temu, hatori77 napisał:

Przyszła zmiana na coś nowego .

Pod młotek idą Senki IE800 wersja pierwsza .

Interesują mnie szczurki se846 ale ...czy są lepsze od posiadanych Senków np..w zakresie przestrzeni i separacji( lokalizacji ) ?

Czy można do tej kwoty znaleźć coś lepszego ?

I czy istnieją w tej  kwocie doki, które mogą stanąć w konkury z pałnowymiarowymi AKG 812 ?

Słuchałem AKG i podobają mi się ...ale to ..kobyłki ( wiem inny rodzaj sprzętu )  choć myślę także o ich zakupie ...

Ktoś cóś doradzi ..mądrze ?

 

 

SE846 lepsze pod względem przestrzeni i separacji? No już bez żartó... Są gorsze i to tak z 5 razy. Ja w sumie lubię Se846, ale co by o nich dobrego nie mówić, to przestrzenność i górne rejestry nie są ich mocną stroną. 

 

Alternatywa dla AKG 812? A pewnie, AKG K3003. Najbardziej zbliżone do 812tek jakie dane mi było słuchać. 

 

Generalnie po cytowanym poście, mam wrażenie, że szukasz mocno po omacku i masz na dzień dobry niewłaściwe wyobrażenia. Już sam fakt, że rozważasz SE846 w tym kontekście, dobitnie to pokazuje. Zanim coś kupisz, koniecznie posłuchaj wcześniej, inaczej będzie rozczarowanie jak stąd na Madagaskar. Wysoka cena i topowość na liście produktów danego producenta, absolutnie nie są wystarczającym  gwarantem, wpasowania się w konkretny gust.  

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, hatori77 napisał:

Hmm...siostra posiada AKG K3003...TO JEJ ŚWIĘTOŚĆ ...nie mogę mieć takich samych ...rodzinny układ ? 

 

No to pechowo, bo nic bardziej Ci pasującego w stronę 812tek nie znajdzies. A na SE846 puścisz pawia, co jest pewne jak amen w pacierzu. Bo to kompletnie inne granie, o inaczej rozłożonych akcentach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Se 846 polecił mi znajomy- trochę bił pianę ..ale moich senków nie słuchał więc pewnie nie miał porównania  .

Masz rację i to zdecydowanie , że odsłuch byłby najlepszy .

Niestety jestem ze Szczecina ...tu bieda trochę ze słuchawkami :-)

I jestem na dwa miechy uwiązany z wyjazdami ...praca -..samo życie .

Fakt ...trochę po omacku ...

Pewnie problem byłby z głowy aby zakupić AKG 812 i olać doki ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Andromedy są daleko od basowych, zwłaszcza porównując je do IE800. Andro to granie w układzie W, czyli podbity subbas, ale ucięty midbas żeby podnieść klarowność - mi się takie granie nie podoba, ale technicznie są naprawdę dobre. Ilościowo basu na pewno mniej niż w IE800.

CIEMy odradzam, bo jak nie trafisz z brzmieniem, to jest duży problem, a trafić nie łatwo. I mam wrażenie, że żeby CIEMy zagrały jak uniwersalne za 1000$, to trzeba kupić takie za 2000$...

Wg mnie od wspomnianych K3003, lepsze są Oriolus MKII - bardziej naturalne i muzykalne, a przy tym podobne jak nie lepsze technicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności