Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Przystawka do TV - co wybrać, czyli jak ze zwykłego TV zrobić SMART


fructo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Przeprowadziłem się do nowego mieszkania, gdzie wynajmujący zostawił swój 40" TV - jakiś Samsung 1080p, bez opcji Smart. Jako, że jedyna funkcjonalność jaką odnajduję w tym urządzeniu to oglądanie Netflixa/HBO GO/Showmaxa/YT, to szukam sposobu, by bez problemu móc raczyć się materiałem dostępnym w tych miejscach. Słowem - szukam przystawki do TV. 

 

I tutaj pojawia się pytanie - czy jest sens dodawać cebulionów do takiego Xiaomi Mi Box 4k (279 zł), czy zwykły Chromecast 2 (159 zł) w zupełności wystarczy? Ma ktoś doświadczenia z tego typu urządzeniami? Zupełnie nie zależy mi na dodatkowych funkcjonalnościach Android TV (gry etc.) - chcę bez problemu, bez kombinowania z softem, oglądać materiały dostępne w wymienionych wyżej miejscach. Rzecz jasna, nie musimy ograniczać się do Chromecasta i Mi Boksa. 

 

Czekam na Wasze uwagi i sugestie. Z góry dziękuję! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Autor: "If you mainly want to use it for streaming media such as Netflix, YouTube or Amazon, then definitely the Xiaomi Mibox. If you have media locally stored, ex. ripped movies or recorded video, then the Mecool Box is the better device for that purpose." Niestety nie widzę porównania z chromecast'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast spelnia swoje zadanie jeśli chodzi o Netflix, HBO Go i CDA oraz YT. Mam tą wersję podstawową.  Do 4K potrzebna jest jego droższa wersja.

 

A tu jest dużo o MiBox

https://miuipolska.pl/forum/forum/111-mi-box/?page=3

Trochę niepokoją problemy userow z Netflixem...

 

 

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Rayden nie masz żadnych problemów z Chromecastem? Bo - jeśli nie sprawia żadnych problemów - właśnie w jego stronę bym poszedł. Nie wymagam 4k, bo i TV mi tego nie obsłuży. Chcę bezproblemowo oglądać Netflixa, HBO Go, Showmaxa i YT. Żadnych gier, dodatkowych funkcjonalności. Konieczność puszczenia video ze smartfona czy laptopa nie jest problemem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie mam. Apki Netflixa i Go działają. Showmaxa nie mam.
Czasem trudniej jest castować z Chrome na smartfonie. Ikona cast nie zawsze się pojawia.

Można strumieniować pliki ze smartfona ale to słaba opcja. Ekran musi być cały czas włączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z TV Boxami na Androidzie bym uważał do Netflixów i innych Amazonów.

Po pierwsze, nie każdy pilot umożliwia przewijanie pozycji na ekranie. Androidowe aplikacje są jednak dostosowane do dotyku.

Po drugie, niekoniecznie dana aplikacja w ogóle zadziała. Mam w domu dwa takie pudełka na Andku i na jednym nie można uruchomić Showmaxa ze względu na fabrycznie odblokowany bootloader.

 

To raczej urządzenia do Kodi, ale na nim obsługa serwisów streamingowych jest mocno ograniczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni "normalny" Chromecast to ten z 2015? Czy był jakiś nowszy? Bo widzę, że niektóre sklepy tytułują Chromecast II 2017, a w xkomie jest Chromecast 2015, który wygląda identycznie. To ten sam?
Raczej tak. Zwykły Chromecast w kształcie małego dysku. Może jest po prostu nadal produkowany. Wersja 4K to " Ultra".
Upgrade firmware to on sam sobie robi jak się połączy z WiFi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności