Skocz do zawartości

Uszkodzone AKG Q701 Diagnostyka i naprawa proszę o pomoc.


PrEzES

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam następujący problem. Znajomy przywiózł mi ze Stanów nowe słuchawki AKG Q701. Kazałem mu sprawdzić czy działają. Wszystko w porządku. Gdy odebrałem słuchawki oczywiście okazało się że jest problem. Wygląda to tak jakby na przetworniku był jakiś paproch. Odpaliłem filmik do testowania niskich częstotliwości i wygląda to tak że przy 200Hz zaczyna wydobywać się ledwo słyszalny  dźwięk przypominający piszczenie cewki i im niżej zaczyna zamieniać się w pierdzenie (100Hz) aż do pojedynczych stuków przy najniższej częstotliwości. I teraz szukam magika który jest w stanie rozebrać to cudo żeby zajrzeć do środka i zdiagnozować przyczynę usterki i dokonać naprawy. Dzwoniłem do serwisu i powiedziano mi że jedyne co mogą zrobić to wymienić obydwa przetworniki na nowe bo są parowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafacio napisał:

Pewnie uszkodzony przetwornik. Tak miałem w Kossach. Dopóki basy nie grały było ok. A jak grały to objawy jak u ciebie. Dziura w przetworniku. Nie łudź się, że to włosek.

 

Wszystko możliwe. Tylko że tak jak powiedziałem te słuchawki to były funkeln nówki. Druga sprawa że to był chyba najwyższy model i może mnie pamięć myli ale przechodziły jakieś dodatkowe testy jakościowe przy produkcji. Więc trudno mi uwierzyć w taką farsę. Z drugiej strony MADE IN CHINA więc nic mnie już nie zdziwi. A miałem brać Grado a coś mnie podkusiło i klops ;(.

 

43 minuty temu, chico99 napisał:

Odezwij się do naszego szamana. Perul na pewno da radę.:)

A o Q701 warto powalczyć.

 

Dziękuję za namiar. Oczywiście że warto bo słuchawki grają wspaniale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG podaje w specyfikacji 200mW moc maksymalną jaką zniosą głosniczki. Jeśli ktoś ładuje więcej mogą być problemy. Ja używając dwa lata K701 praktycznie codziennie, raz głośniej raz ciszej nie ma z nimi żadnych problemów. Na dodatek nic nie pękło, gumki się nie rozciągnęły. Czary chyba.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rafacio napisał:

Ja używając dwa lata K701 praktycznie codziennie, raz głośniej raz ciszej nie ma z nimi żadnych problemów. Na dodatek nic nie pękło, gumki się nie rozciągnęły. Czary chyba.

 

Czary chyba nie, z moimi od roku też zero problemów.

No chyba, że ja mam też zaczarowane.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki były kupione w Amerykańskim Amazonie. Więc gwarancja tutaj w europie niestety nie obowiązywała. Zadzwoniłem do serwisu i powiedziano mi że jedyne co mogą to wymienić oba przetworniki cena około 600-700zł. Dokładnie nie pamiętam. Porozumiałem się z kolegą Perul i w przyszłym miesiącu może zajrzy do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności