Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Box multimedialny do TV?!


neonlight

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Postanowiłem założyć temat, bo być może ktoś z Was ma wiedzę, odnośnie box-ów multimedialnych podłączanych pod TV. Oczywiście, tego typu sprzętów jest cała masa, ale chodzi mi konkretnie o urządzenie, które charakteryzuje się:

 

 Stabilną pracą

 Najlepszy dźwięk (koniecznie wyjście spdif i mile widziane rca) 

 Najlepszy obraz (4k60hz i HDR)

 Netflix  (1920x1080)

 You Tube (4K)

 

Z urządzeń, które biorę pod uwagę, wybralem następujące modele:

 

 HiMedia Q10 Pro

 EGreat A10/11

 Zidoo H6Pro

 Dune HD PRO 4K

 Xiaomi Mi Box 4K

 Popcorn Hour A-500 

 ...

 

Budżet, tak myślę max 2000zł ;).

 

Obecnie mam Minix Neo X8 plus, ale nie jestem z niego zadowolony, po pierwsze YT odtwarza max 720p, po drugie obraz jest słabej jakości (cyfrowy), po trzecie dźwięk też pozostawia wiele do życzenia, fizycznie jest otg, ale audio do DAC-a nie wysyła. W związku z powyższym, jak ktoś ma jakieś doświadczenie z tego typu box-ami TV, to będę niezmiernie wdzięczny za pomoc, ewentualnie nakierowanie na fora o tej tematyce :).

 

Pozdrawiam

neonlight

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi to chyba bardzo budżetowy sprzęt - można go na OLX wyrwać za 200 zł , czasem na Gearbest są promocje a do 300 zł to w Biedroniu go sprzedawali. Sam trochę nad nim myślę. Inne marki pamiętam sprzed dobrych kilku lat. Stareńki E-Great, kuzyn Popcorna do tej pory pracuje choć wentylatorek za bardzo szumi. Mama ogląda na nim seriale. Te które wymieniasz to już ich następcy, całkiem poważni. Ale myślałem,że przez te SmartTV to drogie playery Video upadły....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Haha.. dzięki Amrowek za odkop, ale nie chcę już takiego shitu "chińskiego", bo podobny mam, i o ile wydajnościowo jest ok, tak jakościowo padaka,

zarówno wizja, jak i dźwięk ;). Wziąłbym Nvidia-e Shield, ale ona jest strasznie uboga w wyjścia, nie ma np. optyka ani coaxiala, na których mi zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności