Skocz do zawartości
  • 0

zamkniete, wokoluszne, hd380pro czy hd569


Tom80

Pytanie

Serdecznie witam! (i o rade pytam) 

 

Szukam zamknietych sluchawek zblizonych do hd380pro. Mozna je nadal dostac i taki mam plan awaryjny, ale zastanawiam sie czy niewielkim kosztem mozna sobie poprawic doznania (audiofilstwa za ciezka kase nie planuje, ale slon na ucho tez nie nadepnal i sluchawki za piec dych to dla mnie katorga). Do firmy mam zaufanie (9 lat z 380tkami, bez wiekszych zastrzezen) i widze ze jest podobny (na papierze) model 569, ale czy na pewno? Jest lekka roznica w pasmie, inny przetwornik (380 maja dynamiczny cokolwiek to znaczy), wiekszy prog znieksztalcen, oraz mniejsza impendacja 23 (vs 54 z 380)? Warto ryzykowac czy lepiej pozostac przy 380? Moze ktos mial okazje uzywac obu?

 

A moze jakas inna, porzadna firma cos podobnego oferuje? 

 

Wymagania:

- zamkniete z jak najlepsza izolacja otoczenia (uzywane poznym wieczorem, noca lub rankiem);

- duzo miejsca na uszy;

- maja dzialac bez wzmacniaczy sluchawkowych [sa podpiete pod kompa z audigy 2zs (sporadycznie) oraz przez DAC nano audiotraka];

- glowne zastosowanie czysto rozrywkowe YT (muzycznie od dominujacego rocka/metalu/alternatyw po hity z satelity czy muzyke klasyczna + oczywiscie zwykle YT-owe tresci jak dokumenty/blogi).

 

Ktos? Cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Daj sobie ujrzeć niebo audiofilskie i posłuchaj/kup DT150....nie dziękuj potem, butelkę whisky ślij na adres na priva...he,he.

Tylko że wzmaka dobrego do nich nabyć należy...a potem niebo na ziemi...?

Chyba chcesz poczuć niebo na ziemi?

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziekuje za odzew.

 

Dt150 dodane na liste. Podoba mi sie ich retro konstrukcja, jest klimat czolgu, pewnie tez i 'moc'. Szkoda ze trzeba do nich angazowac wzmacniacze - na tym co uzywam na codzien pewnie nic nie uslysze przy tych 250ohm, albo cos spale? Z tej samej firmy, podobne konstrukcyjnie (ksztalt, zamkniete)  dt250 80ohm bardzo odstaja? Tu juz moj mini dac czy karta powinny uciagnac. Czy jednak dt150 zamiata i nie ma co kombinowac? Czym toto zasilic bez topienia zlotych monet?

 

Co do ucisku 380tek, cos tam moze bylo na poczatku bo pamietam ze jak je zostawialem w domu zeby sobie pograly (bo niby trzeba 'wygrzewac'), to nakladalem na pudelko zeby sie troche zluzowaly, ale nie kojarze wiekszego dyskomfortu (konstrukcja okala ucho i jest zero uszerbku na zdrowiu nawet po kilku godzinach na glowie) bo szukalem izolacji od otoczenia i tu sprawdzily sie wysmienicie.

 

Generalnie senki maja sie dobrze (2x wymiana padow, za drugim razem na chinskie ktore sie nie luszcza bo sa z radioaktywnego skaju;) i jestem z nich zadowolony, ale dojrzalem zeby je na stale zostawic w pracy i kupic nowki do domu. A jak nowki to czemu by sobie nie poprawic (bez ekscesow finansowych oczywiscie, sa inne priorytety, tzw. proza zycia)? Grunt zeby nie pogorszyc, stad szukam opinii tutaj, bo niestety w moim otoczeniu to jak napomkne ze szukam cos lepszego od mitycznego senhajzera to sie pukaja w czolo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DT150 są lepsze od DT250, myślę też, że mimo wszystko warto jakieś źródło lepsze dokupić, bo nietylko w/w, ale każde słuchawki na tym zyskają.

 

Możesz jeszcze dodać do listy Denon AH-D600 i DT770 80ohm. Jest duża szansa, że zagrają z Twojego Audiotrack-a ;).

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziekuje za kolejne pozycje. Denon to za duzy kaliber i takiego wydatku nie bede w stanie racjonalnie uzasadnic i do niego przekonac ;) , a 770 bede musial przymierzyc bo wygladaja na troszke male i nie wiem czy ucho mi tam nie zwiednie. ;)

 

Przed chwila wygrzebalem specyfikacje audiotraka nano i ze zdziwieniem stwierdzam ze obsluguje 16-300 Ohm, czyli nic sie nie powinno 'zjarac' i zadziala ze sprzetem 250 Ohm. W sumie senki potrafil tak glosno puscic ze uszy bolaly (czyt. niszczyl sie sluch) i normalny, glosny, rozrywkowy wieczor to okolice 1/4 jego mocy. Na razie bedzie musial wystarczyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Denon-y można spokojnie dostać w okolicach 600zł, więc nie przesadzaj z tym racjonalnym uzasadnieniem budżetu ;). Druga sprawa to to, że skoro specyfikacja Audiotracka mówi o dopuszczalnym obciążeniu 300ohm, o niczym nie świadczy, ponieważ są słuchawki mniej i bardziej skuteczne, i w przypadku HD380 ta skuteczność wynosi 110db przy 54ohm-ach, a więc sporo. Najbliżej i równie łatwo, co HD380, Audiotrack napedzi właśnie wspomniane AH-D600, na drugim miejscu DT770 80ohm i na końcu DT150 (coś tam zagrają,+- 50%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jesli mozna Denony jeszcze gdzies dorwac za 600 to ok, Ceneo ostatnia wartosc wyrzucilo prawie 2k stad automatyczna czerwona kartka z mojej strony. W kwestii zasilenia uzywajac tego do czego mam dostep, to wydaje mi sie ze 50% max glosnosci wystarczy (o ile dobrze Ciebie zrozumialem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oczywiście cena 600zł za używki, nówek za tyle nie dostaniesz ;). Nie tyle chodziło mi o głośność, co o dobre wysterowanie tych słuchawek czyt. wyciągnięcie z nich 100% jakości, a w przypadku Audiotrack-a pewnie z 50% ;).

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hej, zeby nie bylo ze mam wasze rady w nosie: ostatecznie kupilem dt150.

 

Dzwiek faktycznie interesujacy na tyle na ile sie z nim zapoznalem (audiotrak dal rade to uciagnac), ale ergonomia straszna (klockowate i za dlugie nauszniki + fatalna regulacja... wszystkie bayery nie maja skokowej regulacji palaka?) i uzywanie tej konstrukcji na dluzsza mete wymaga mocnego zacisniecia zebow. ;) Niestety moj egzemplarz gral ciut ciszej na lewym kanale (mam nadzieje ze to nie jest normalne dla tej firmy...) i nie mialem ochoty ryzykowac czy sie wygrzeje czy nie - poszedl na zwrot.

 

W zw. z czym pytanie: czy zwiekszajac budzet do tysiaka sa jakies lepsze opcje w zamknietych/wokolusznych 'nie uzywkach' niz dt770 (ktore mam w planach jako kolejne, z nadzieja ze zagraja rowno na obu kanalach i beda wygodniejsze...)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak byś przełknął tą izolację, to bym polecił Fidelio X1, są teraz w fajnej promocji na JoyBuy, wychodzi 400zł lub 500zł, w zależności od tego,

czy trafią na opłaty celne ;). Słuchawki bardzo wygodne i łatwe w napędzeniu, tylko otwarte ;).

9 godzin temu, Tom80 napisał:

Niestety moj egzemplarz gral ciut ciszej na lewym kanale (mam nadzieje ze to nie jest normalne dla tej firmy...)

Niestety, zdarza im się ;).

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hej, to znowu ja. ;)

 

Przerobilem dt770 (ten sam problem co dt150 - nierowne kanaly; beyerdynamic skreslone z listy za taka jakosc) i audiotechnike dsr7bt (tu wogole jedna strona nie miala dzwieku, masakra). Nie mam pojecia co dalej... Czy ktos mial stycznosc z podobno nastepca 380pro: 300pro? (https://sennheiser.pl/o/hd-300-pro) Bedzie to grac podobnie? Na internetach zero sensownych recenzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności