Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki MAX 2800zł


Nickenz

Pytanie

Witajcie! ?

Planuję zakupić w poniedziałek nowe słuchawki do 2800zł wokół-uszne.

Najważniejsze dla mnie w słuchawkach są takie rzeczy w dźwięku, jak: Krystaliczność, balans i bogata scena.
Chcę, aby były bardzo dobrze wykonane. Myślałem nad:

  • DT1990 Pro,
  • Audeze LCD2 Classic
  • Fostex TH610
  • HiFiMan Sundara
  • Amiron Home

 

Najbardziej myślałem nad DT1990 Pro i zastanawiam się, czy to jest najlepszy wybór. Chciałbym usłyszeć trochę waszej opinii. 

 

Za każdą odpowiedź bardzo dziękuje i życzę miłego weekendu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
1 minutę temu, Nickenz napisał:

DT880 mam je dawno

Stara szkoła, po co zmieniać? :-)? Tak mówiąc poważnie, to wszystkie nowe beyery mają ostrą, agresywną górę, więc możesz być zawiedziony.

1 minutę temu, Nickenz napisał:

DT880 mam je dawno

Stara szkoła, po co zmieniać? :-)? Tak mówiąc poważnie, to wszystkie nowe beyery mają ostrą, agresywną górę, więc możesz być zawiedziony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak się nie da. Klocki dobiera się do słuchawek. Beyery mają dużo góry więc kupisz klocka z małą ilością góry i to się fajnie dogada. Potem kupisz sobie sennki hd650 i będzie zmuła totalna bo one to raczej takie miśki są i ze wzmacniaczem grającym w tym samym stylu będzie zmuła niesamowita. Ewentualnie jakiś neutralny klocek ale wbrew pozorom takie najtrudniej zrobić ;) . 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Albo inaczej: są źródła bardzo uniwersalne pasujące do większości słuchawek, ale niestety z tego co znam, to droższe kilkukrotnie. I radzę na prawdę posłuchać DT1990 PRO przed kupieniem, bo twoje stare DT880 są w pewnym sensie bardziej naturalne i możesz być trochę zawiedziony, cena totalnie nic nie mówi.

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Nickenz Chyba będę najodpowiedniejszą osobą, żeby dać Ci radę :D
Od tygodnia posiadacz DT 1990 pro, wszystko co opisałeś, wykonanie i balans 5/5, krystaliczność i scena dyskusyjne, chociaż na mój gust krystaliczność jest na bardzo wysokim poziomie. 
Moje źródło do nich to Aune X1s, myślisz nad Aune T1, moim zdaniem na początek lepsze będzie X1s, żeby zachować referencyjność ilepsze detale, później poszedłbym w jakąś lepszą i droższą lampę jako alternatywa. Poza tym bajki o mocnej górze to lekka przesada, Aune X1s jest bardzo neutralnym DAC/AMP i totalnie nie odczuwam przesadnej góry w tych słuchawkach. 

 

Najchętniej poleciłbym Ci combo DT 1990 pro + Monolith m1060. Idealnie się dopełniają, w obu przypadkach neutralne granie nie męczące uszu o bardzo różnej charakterystyce. Beyery nastawione na analitykę idealne pod muzykę akustyczną/wokale, natomiast m1060 do wszelakiego innego grania pełne basu i ciepła.

 

Edit2. Ludzie polecają HD600 zamiast 1990 pro, moim zdaniem HD600 są znacznie słabsze od Beyerów... naprawdę zupełnie nie rozumiem ich uznania, dla mnie są najsłabszymi słuchawkami z całej mojej kolekcji. Ich jedyna zaleta, to, że można ich słuchać godzinami i nie męczą, co świadczy o ich przesadnie nudnej i neutralnej charakterystyce. 

Edytowane przez pawel890
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności