Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki MAX 2800zł


Nickenz

Pytanie

Witajcie! ?

Planuję zakupić w poniedziałek nowe słuchawki do 2800zł wokół-uszne.

Najważniejsze dla mnie w słuchawkach są takie rzeczy w dźwięku, jak: Krystaliczność, balans i bogata scena.
Chcę, aby były bardzo dobrze wykonane. Myślałem nad:

  • DT1990 Pro,
  • Audeze LCD2 Classic
  • Fostex TH610
  • HiFiMan Sundara
  • Amiron Home

 

Najbardziej myślałem nad DT1990 Pro i zastanawiam się, czy to jest najlepszy wybór. Chciałbym usłyszeć trochę waszej opinii. 

 

Za każdą odpowiedź bardzo dziękuje i życzę miłego weekendu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli chcesz balansu i realizmu tonalnego, to wszystkie audeze, fostexy i większość beyerdynamic odpadają. DT1990 Pro są bardzo specyficzne przez swoje wyższe tony i przez to dziwną jak dla mnie przestrzeń - radziłbym koniecznie przesłuchać ich przed zakupem.

Edytowane przez Pioj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Pioj napisał:

DT1990 Pro są bardzo specyficzne przez swoje wyższe tony i przez to dziwną jak dla mnie przestrzeń - radziłbym koniecznie przesłuchać ich przed zakupem.

 

No raczej.;)

 

Przy takim budżecie to radziłbym, przed zakupem, odsłuch jakichkolwiek słuchawek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, chico99 napisał:

 

 

Przy takim budżecie to radziłbym, przed zakupem, odsłuch jakichkolwiek słuchawek.

właściwie to warto to zrobić przy każdym budżecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Nickenz napisał:

Witajcie! ?

Planuję zakupić w poniedziałek nowe słuchawki do 2800zł wokół-uszne.

Najważniejsze dla mnie w słuchawkach są takie rzeczy w dźwięku, jak: Krystaliczność, balans i bogata scena.
Chcę, aby były bardzo dobrze wykonane. Myślałem nad:

  • DT1990 Pro,
  • Audeze LCD2 Classic
  • Fostex TH610
  • HiFiMan Sundara
  • Amiron Home

 

Najbardziej myślałem nad DT1990 Pro i zastanawiam się, czy to jest najlepszy wybór. Chciałbym usłyszeć trochę waszej opinii. 

 

Za każdą odpowiedź bardzo dziękuje i życzę miłego weekendu?

 

LCD-2C od razu możesz skreślić, TH610 również. Reszty nie słyszałem.

DT1990 wydają się najlepszym wyborem choć nie wiem jak ten M7 gra.

Po zmianie źródła poleciłbym Hifimany HE-4.

2 minuty temu, Pioj napisał:

DT1990 w ciemno to bardzo niebezpieczne słuchawki. One mają ostrą górę, po prostu mocno podbitą.

Z padami basowymi nie jest tak tragicznie, zdecydowanie lepiej niż w T90/70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, vonBaron napisał:

LCD-2C od razu możesz skreślić, TH610 również. Reszty nie słyszałem.

DT1990 wydają się najlepszym wyborem choć nie wiem jak ten M7 gra.

Po zmianie źródła poleciłbym Hifimany HE-4.

Z padami basowymi nie jest tak tragicznie, zdecydowanie lepiej niż w T90/70.

No ale T90/T70 to już skrajność, a biorąc pod uwagę preferencje: "Najważniejsze dla mnie w słuchawkach są takie rzeczy w dźwięku, jak: Krystaliczność, balans i bogata scena.", balans w DT1990 jest po prostu słaby. edit: Amirony też mają problem z górą i to taki poważny... Jeśli balans jest ważny to nie ma co brać ich pod uwagę.

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, neonlight napisał:

Jak ma być "balans" i "krystaliczność", to zaproponowałbym HD660s, tyle że ów "scena", nie jest ich najmocniejszą stroną ;). Z używek to Hifiman ED. X, bo... są megazaje.. , ale to koszt ok. 3500zł ;). Wtenczas może Sundara?! 

Sundara jest na pewno najrówniejsza, a i technicznie jest super. Pytanie tylko na ile ten SMSL poradzi sobie z magnetostatami? Nie ma wyjścia, trzeba to sprawdzić. Scena w HD660s, albo nawet lepiej w HD600 jest dobrą stroną, tylko przy innej klasy źródle... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, neonlight napisał:

No właśnie, że nie jest mocną stroną HD600/660s, jeśli chodzi o jej wielkość, m.in. dlatego mi nie pasują, choć bardzo lubię HD600, pomimo ich ewidentnych wad :P.

Ja tak właściwie korzystam z HD600 z pewnymi zmianami, takie domyślne to faktycznie mogą odbiegać od konkurentów.

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, Pioj napisał:

Ja tak właściwie korzystam z HD600 z pewnymi zmianami, takie domyślne ze sklepu to faktycznie mogą odbiegać od konkurentów.

Ejj... no, bez takich <_<:D. HD600 grają szeroko, ale blisko, trochę zbyt "na twarz", jak to się w naszych "rejonach" mawia :P. Stąd scenicznie wypadają skromnie, w mojej opinii... rzecz jasna. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powiedziałem, że "mogą odbiegać", tak na prawdę, to nawet nie jestem pewny jak one grają tak domyślnie ;) 

9 minut temu, Nickenz napisał:

Nie chce słabo jakościowo słuchawek ? 

Co masz na myśli: materiały wykonania? Jeśli chodzi o HD600, to ludzie mają je po 20 lat i działają. Chyba nic więcej nie trzeba już dodawać?

Cytat

A może lepiej po prostu kupić np. używane hd600 a resztę kasy wydać na jakieś porządne klocki do nich?

To też jest mądre.

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności