Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dap do 2000 z androidem


Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

Mój Xduoo X3 już nie wystarcza. Szukam czegoś lepszego brzmieniowo ale i z większą funkcjonalnością (streaming, możliwość użycia jako DAC).

 

Szukam odtwarzacza do 2k PLN, który będzie:

- dobrze brzmiał :)

- miał wifi i andka (TIDAL offline)

- służył czasem jako wzmacniacz np do tel/laptopa (byłoby fajnie gdyby to było możliwe ale nie jest niezbędne)

 

Słuchawki: MEE Pinnacle P1

 

Co do muzyki - nie ma sensu wymieniać :)

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czym to jest lepsze od karty 128/256gb w urządzeniu?

11 minut temu, imbryk82 napisał:

Android głównie dlatego, że daje możliwość słuchania np. Tidala i Spotify offline ( gromadzi muzykę na urządzeniu).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Czoken napisał:

W tym że na gmusic/tidalu/spotify wypożyczasz/streamujesz muzykę, na kartę musisz ją zakupić ;)

Żeby zapisać do trybu offline też płacisz 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli ma się już zbiór (mam ok 500-550, już od dawna nie liczę) płyt niestety karta wygrywa ze streamingiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie serwisy streamingowe są bardzo fajne ale do czego innego, dla ludzi srebrzystowłosych przy okazji sluchania/szukania utworów przypominają dawno zapomniane utwory, których nie słyszało się 20-30 lub więcej lat. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zx2 używany. Ibasso 150. Fiio x7 V2 lub V1. Pionier xd100.

Albo telefon i shanling m0. Masz wtedy ziliard własnych płyt na sd ( i jesteś cool jeżeli to FLAC ) lub dowolny streaming.


Sent from my iPhone X using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pankracy_waw napisał:


Albo telefon i shanling m0. Masz wtedy ziliard własnych płyt na sd ( i jesteś cool jeżeli to FLAC ) lub dowolny streaming.


Sent from my iPhone X using Tapatalk

mało mocy wtedy

Edytowane przez whero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak bardziej chodzi mi o typowy Dap. Nowy. Tylko nie wiem co wybrać. Jest kilka modeli w cenie ok 2k PLN. 

 

Trzy, które najbardziej rzucają się w oczy po przejrzeniu czeluści internetowych:

Ibasso dx90

Fiio X5 3rd

Pioneer XDP-30R

 

Ale może idę w złym kierunku?

 

edit:

 

Właśnie doczytałem, że ibasso DX90 nie ma androida. Więc pewnie streaming offline nie działa... A może się mylę?

Edytowane przez imbryk82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer XDP-30R też nie ma androida. Więc Fiio X5 III Gen został, mam i polecam z czystym sumieniem 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Szukam dalej.

Lekko ponad budżet 2k można kupić Pioneer XDP-100R. Co myślicie o tym 100R?

 

Trochę droższe są: XDP-300R, Opus#3, Fiio X7  - ale już chyba zbyt drogo. Jak z brzmieniem XDP 100R w porównaniu do tych obok?

 

Coś innego w okolicach 2,2-2,4 k pln?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podpowiecie mi jeszcze jedną rzecz? Może ja źle kombinuje - moje pinnacle P1 za 800 zł są zbyt kiepskie do takich dapow? Może trzeba inaczej komponować zestaw? Jakieś porady? Linki? Np jeśli grajek za 2k to słuchawki, nie wiem, za 1,5k?

 

Im głębiej w las, tym głupszy jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo słuchawki droższe od dapa. W mojej ocenie słuchawki 60% dap 30% i kabel 10% całości.
Patrząc na rynek to dla przykładu /highend / iemy za 4,5tys i dap za 3tys to takie klasyczne połączenie. (Andromedy + dx150). Astell ceny kroi pod konkretnego klienta i to część brandu więc można wyjąć z tej "mediany".

M.


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, imbryk82 napisał:

Dzięki za info. Szukam dalej.

Lekko ponad budżet 2k można kupić Pioneer XDP-100R. Co myślicie o tym 100R?

 

Trochę droższe są: XDP-300R, Opus#3, Fiio X7  - ale już chyba zbyt drogo. Jak z brzmieniem XDP 100R w porównaniu do tych obok?

 

Coś innego w okolicach 2,2-2,4 k pln?

Pioneer XDP-100R jest bardziej suchy, analityczny w stosunku do Fiio X5 III Gen. Fiio bardziej muzykalne. A P1 powinny wystarczyć. Nie cena mówi o dźwięku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności