Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony NW-A45 krótka recenzja


holdegron

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, brunnerius napisał:

Ja mam na to takie przemyślenie (M- mistrz, U-uczeń)

 

U: Mistrzu, kiedy dogonię króliczka w mobilnym audio?

M: kiedy zrozumiesz, że mobilny dap ma Ci napędzić mobilne słuchawki...

U: a co z wymagającymi?

M: tych w domu słuchaj, na stacjonarce...

A wymagającym nie zaradzi zestaw AK3XX/AK380 AMP albo AK Kann czy ten nowy 1000 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wymagające" mobilnie potrafią być KSC75. Przecież nie mówimy tutaj o pełnowymiarowych słuchawkach nausznych. Kto nosi takie słuchawki na ulicy? Wait... być może pytam na niewłaściwym forum...
Anyway, podepnij KSC75 pod clipa a podepnij pod coś mocniejszego, choćby iPoda Video czy Nano 1G, albo którąś mocniejszą shuffle to będziesz wiedział o czym piszę. Nie trzeba wcale krowy na pałąku, żeby przydusić odtwarzacz przenośny.

PS1. Z tą impedancją wyjściową to on się średnio nadaje do czułych słuchawek portable.
PS2. No i mówimy tutaj o rzekomym przenośnym odtwarzaczu high-res, który jak się okazuje ma być przeznaczony do pchełek? Seems logic.

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzona moc wyjściowa (na obciążeniu rezystancyjnym):

16 mW/32 Ohm; 26 mW/16 Ohm.

Napięcie 715 mV/32 i 670 mV/16.

Sygnał sinusoidalny 1kHz.

Plik testowy, miał głośność nico poniżej 0dB, więc mocy może być trochę więcej.

Napięciowo raczej średnio, wysterowania "tępych" słuchawek o skuteczności poniżej 90 dB nie należy oczekiwać.

 

Mnie, z K550, mocy nie brakuje. Nie przekraczam poziomu 90-100 "kreseczek" dla głośnego słuchania.

Przetestuję przy okazji z HD650.

Osobiście połączenie Sony z AKG wystarcza mi w domu w zupełności. Porzuciłem stacjonarne CD na rzecz

tego małego muzykanta (i zwolnił się regał po CD-kach ;-).

Edytowane przez holdegron
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki w nim DAC siedzi właściwie? Patrzę po specyfikacjach w sieci ale nigdzie nie widzę.

 

Miał ktoś może okazje porównać jego brzmienie  z Shanlingami - M2s lub M3s?

 

.. i ostatnie pytanie - wśród opinii powtarza się narzekanie, że w trybie USB DAC jest opóżnienie audio w stosunku do video, macie też tak ze swoimi egzemplarzami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, shaped_noise napisał:

Jaki w nim DAC siedzi właściwie? Patrzę po specyfikacjach w sieci ale nigdzie nie widzę.

 

Miał ktoś może okazje porównać jego brzmienie  z Shanlingami - M2s lub M3s?

 

.. i ostatnie pytanie - wśród opinii powtarza się narzekanie, że w trybie USB DAC jest opóżnienie audio w stosunku do video, macie też tak ze swoimi egzemplarzami?

Nie wiadomo jaki DAC, ale czy jak jedziesz autem, w którym Ci się dobrze jedzie i na prawdę wszystko jest jak trzeba to się zastanawiasz jaki silnik siedzi pod maską, ja nie, po prostu jadę i cieszę się z jazdy. Z szanlingami nie porównywałem i tak, jest lag przy video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chce to auto kupić to zdecydowanie sprawdzam jaki ma silinik :D, ale fakt że najważniejsze jest się przejechać więc też mnie czeka wizyta w salonie Sony Centre. Pytanie było z ciekawości bo powtarzają się opinie, że ten DAP gra chudziej niż Sony przyzwyczaiło, bardziej stawiając na detal i przestrzeń więc pachnie to popularnym ostatnio Sabre. Zobaczymy czy w SC będą wiedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2018 o 20:09, shaped_noise napisał:

Jaki w nim DAC siedzi właściwie? Patrzę po specyfikacjach w sieci ale nigdzie nie widzę.

 Tam nie ma kosci daca w klasycznym ujeciu typu sabre, cirrus czy wolfson. Obecne dapy sony to ich wlasne wynalazki i maja cyfrowe wzmacniacze S master hx ktore rozwijaja od czasow minidisców.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego mam uznanie dla Sony, że chce się im opracować cały cyfrowy tor,

bez komponentów ogólnie dostępnych na rynku.

Jak słychać, wkładają w to sporo wysiłku, a efekty są bardzo dobre.

Do tego energooszczędność jest poza zasięgiem konkurencji.

Nie jestem fanbojem Sony, ale używam Walkmanów od zawsze, i doceniam ich jakość.

 

Ostatnio dostałem kilka albumów Patrici Barber, w formacie 24/88 z Music Fidelity.

I tu słychać różnicę plików HR względem 16/44. Może nie powala, ale realność przekazu

robi się wręcz namacalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony w ogóle wiele rzeczy własnych robi / robiło od podstaw np. matryce do urządzeń i to całkiem niezłe ( ich monitor FW900 był przez długi czas wśród najlepszych CRT do zastosowań profesjonalnych, dalej trzyma przyzwoitą cenę i jest na niego pewien popyt ).
Również uważam, że Sony potrafi robić dobry sprzęt, choć często sami się sabotażują nie wsłuc**jąc się w potrzeby, czy to robiąc idiotycznie trudne do obejścia ograniczenia głośności ( serio? przecież wystarczyłoby zrobić to co inni producenci ) - przynajmniej kiedyś, bo teraz może poszli po rozum, czy np. ciągle uparcie pozostając przy swoim własnościowym gnieździe wm-port. Ja rozumiem, że to pewnie z myślą o potencjalnych gadżetach, ale można przecież zrobić dodatkowe, standardowe gniazdo usb? Konsument zwraca uwagę na wygodę i uniwersalność, a Sony to często poświęcenie komfortu użytkowego na rzecz jakości. Dopiero od tej generacji zaczęli stosować gniazdo na kartę pamięci? Tak mi się wydaje, że Sony zawsze miało ambicję być drugim Apple, ale niestety na zachodzie się nie udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem Arthass, to gniazdo to mnie wcale nie przeszkadza, popatrz jaką drogę przechodzą tu na forum poszukiwacze dobrego mobilnego brzmienia, albo kończą na kałachach albo na soniaczach, ja już wiem, że mój następny DAP, po tym jak mi ten pierdek przestanie wystarczać, to będzie jakiś wysoki model sony właśnie ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Sony ma możliwość połączenia bezprzewodowego z telefonem tak jak ma to miejsce w Shanling M0?  Dostałby u mnie dodatkowy punkt z racji mojej niechęci do kanapek :P .
Chciałbym coś podobnego do x1050, nadal bym go posiadał gdyby nie problemy użytkowe... 


 

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2018 o 15:09, brunnerius napisał:

Ja Ci powiem Arthass, to gniazdo to mnie wcale nie przeszkadza, popatrz jaką drogę przechodzą tu na forum poszukiwacze dobrego mobilnego brzmienia, albo kończą na kałachach albo na soniaczach, ja już wiem, że mój następny DAP, po tym jak mi ten pierdek przestanie wystarczać, to będzie jakiś wysoki model sony właśnie ;) 


To forum jednak stanowi niewielki odsetek rynku konsumenckiego :) Każualowy użytkownik szuka najpierw wygody, bo o technikaliach jakości dźwięku wie tyle co większość z nas o wróżeniu z kart tarota. Niszowych producentów rzekomego "high-res portable audio" jest wiele, ale wątpię by Sony celowało jedynie w ten target.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Kolejne spostrzeżenia, po dwóch miesiącach użytkowania.

Generalnie pierwsze wrażenia się utrzymują ?

Teraz mogę śmiało powiedzieć, że postęp w playerach Sony nastąpił duży.

Porównując do wspomnianego wcześniej S63x, to mała przepaść.

A45 prezentuje dźwięk dojrzały, a jednocześnie muzykalny.

Plany i scena, oraz nienachalne, ale wyraźne szczegóły, pokazują nowe oblicze

doskonale, wydawało by się, znanych albumów.

Może nie jestem na bieżąco w sprzęcie, bo ostatni CD jaki posiadałem, to był Marantz SA7001,

oraz Philips CD630. Uważam jednak, że jak na moje pięćdziesięcioletnie uszy, A45 serwuje muzykę

w sposób bardziej naturalny od ww CD.

Z K550 (z małym ulepszeniem w postaci skórzanych padów od Brainwavz) Sony tworzy spektakularne przedstawienie.

 

Uwaga do baterii.

Czasy podane przez producenta, czyli 40 godzin FLAC, raczej nie są realne.

Chyba że z wyłączonymi wszystkimi dodatkowymi funkcjami, i niewysoką głośnością.

U mnie, z włączonym EQ, oraz ClearPhase, na plikach FLAC, czas pracy wynosi ok. 20-25 godzin.

Zmierzę jeszcze dokładnie.

Zauważyłem, że sporo energii pochłania sam ekran, oraz operacje na karcie SD.

 

Rob

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Pożyczyłem A35, czyli A45 bez AptX i MQS. I zgadzam się tutaj z @holdegron na temat sygnatury dźwiękowej, gra on wyrównanym, naturalnym dźwiękiem z mocnym wykopem, a także wysokie tony nie są za średnicą i basem jak w WM1. Szczegółowość i przejrzystość też jest na wysokim poziomie, pod tym względem jest nawet lepszy od Shanlinga M3s, oba mają bardzo naturalną barwę, ale Soniacz właśnie przejrzystością i szczegółowością wygrywa. Jedynie co mi się nie podoba to albo rozdzielczość albo moc (wersja japońska) gdyż nie jest w stanie porządnie wysterować CA FIBAE3 na utworach gdzie jest duży skład i jest natłok wszystkiego.
Ciekaw jestem jaki jest ZX300 w stosunku do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, misiekkb napisał:

Pożyczyłem A35, czyli A45 bez AptX i MQS. I zgadzam się tutaj z @holdegron na temat sygnatury dźwiękowej, gra on wyrównanym, naturalnym dźwiękiem z mocnym wykopem, a także wysokie tony nie są za średnicą i basem jak w WM1. Szczegółowość i przejrzystość też jest na wysokim poziomie, pod tym względem jest nawet lepszy od Shanlinga M3s, oba mają bardzo naturalną barwę, ale Soniacz właśnie przejrzystością i szczegółowością wygrywa. Jedynie co mi się nie podoba to albo rozdzielczość albo moc (wersja japońska) gdyż nie jest w stanie porządnie wysterować CA FIBAE3 na utworach gdzie jest duży skład i jest natłok wszystkiego.
Ciekaw jestem jaki jest ZX300 w stosunku do niego.

A35 też ma funkcję USB DAC? Miałem brać Sabaj DA3, bo nie widzę używek a45, za to a35 jest pełno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności