Skocz do zawartości
  • 0

Dobrze brzmiące izolatory do biura


Chmarski

Pytanie

Hej,

 

To mój pierwszy post, ale trochę poczytałem przed napisaniem.

Niestety, nie potrafię tego wszystkiego o czym piszecie do końca zdekodować sobie w głowie. Co za tym idzie, mam problem by wyrobić sobie właściwe wyobrażenie tego jak fachowo Wam przedstawić oczekiwania wobec słuchawek, które muszę sobie kupić. Czy mają być ciemne, czy może jednak jasne, itp.

 

Założenia główne:

- raczej zamknięte wokółuszne - muszę się odizolować od panującego harmideru i przy okazji nie przeszkadzać innym, nawet jak mnie najdzie na głośniejsze słuchanie.  

- używane będą przede wszystkim w biurze. Czasem w domu. Bardzo, bardzo rzadko w komunikacji miejskiej - element mniej istotny, ale może się zdarzyć samolot czy pociąg od wielkiego dzwona.

- napędzane na razie będą tylko z telefonu (Huwaei P9) lub laptopa z mizerną kartą dźwiękową( HP ProBook), czasem z laptopa z trochę lepszą kartą (HP Omen). Może za jakiś czas dojdzie jakiś player.

- falc'ki, mp3, czasem YT, może pojawi się Spotify lub Tidal

 

Muzyka:

Tego nie słucham:

Rap, Hip-Hop, Disco Polo, ciężki i bardzo ciężki metal itp.

 

Tego słucham i na tym mi muzycznie zależy:

Floydzi, Zeppelini, King Crimson, Dire Straits, SRV... - studyjne, koncertowe, unplugged.

Do tego trochę jazzu (bardziej smooth), flamenco czy klasyki również się przydarzy.

 

Na czym mi zależy:

- chcę bez ograniczeń (ewentualnie prawie bez ograniczeń) słyszeć co grają np. panowie Levin i Bruford, czuć wibracje strun w "You did something to me" z koncertu unplugged Skunk Anansie, być na koncercie Gilmoura w Pompejach czy Gdańsku. 

- "muzykalności" zamiast "analityki"

- naturalności

- poszczególne instrumenty niech zostaną instrumentami a nie tworzą jedną papkę.

- scena - nie wiem na ile szeroka i głęboka, jednak po zamknięciu oczu chciałbym umieć w miarę zlokalizować poszczególnych muzyków.

- jakości wykonania i idącej za tym trwałości -sprzęt ma być na lata

 

W tej chwili użytkuję Senki PX-100 z czwartymi gąbkami - nie skłamię chyba jeśli napiszę, że pewnie z 10 lat. Te jednak prawie nie izolują. Poza tym dźwiękowo wystarczały na moje dotychczasowe potrzeby, ale wymagania zdecydowanie urosły.

Córka ma Sonus Faber Pryma i przyznam szczerze, że to byłby dla mnie ideał pod względem gdyby nie to, że chyba są dla mnie troszkę przymałe. Dźwiękowo może mogłyby jeszcze ciut niżej zejść z basem.

Posłuchałem trochę Focali Listen i tu jest fajnie, aczkolwiek Prymy dla mnie brzmią lepiej, zwłaszcza w dole. Trafiłem gdzieś na opinię, że pod względem brzmienia wersja wireless Listenów jest troszkę lepsza, ale takie do końca mam wrażenie nie było powiedziane. 

Jak jest z tymi Focalami Wireless?

Może macie jakieś inne sugestie? 

 

Budżet? Im taniej tym lepiej. Powyżej 500 PLN z większym bólem. 1000 PLN raczej nie chciałbym przekraczać.

 

Z góry ślicznie dziękuję za rady i wskazówki. 

 

pozdrawiam,

Tomek

Edytowane przez Chmarski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2

Sony WH-H900N, świetnie brzmią (sporo lepiej od w/w DTS1), są bezprzewodowe (wygoda użytkowania), dobrze wyciszają i odpada kwestia zgrania z źródłem. Wiem, że przynudzam, ale jestem pod wrażeniem tego modelu i do zastosowań mobilnych, nie znam alternatywy. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

To może Definitive Technology Symphony 1 z Amazon.de ok 185 euro. Są większe od SF Pryma i też brzmią dobrze. A do tego mogą pracować bezprzewodowo i przewodowo. W Polsce kosztują 1500-1700 pln 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
12 minut temu, whero napisał:

dorzuć trochę i chwyć oppo pm-3 (używane / nowe)

A czytałeś z czego będą sluchane? Raczej nie zachwycą z tych źródeł 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
1 godzinę temu, Chmarski napisał:

Dziękuję za dotychczasowe podpowiedzi. Poszperałem i wyszło jak niżej.

 

- Oppo - budżet ponad 2x wyższy niż zakładany. Oferty na używane za połowę nowych nie przekonują mnie zbytnio, i nadal wykraczają ponad budżet. Poza tym z tego co doczytałem, Oppo wycofuje się z produkcji słuchawek. Mogą się pojawić problemy z serwisem gdyby był potrzebny.

Definitive Technology Symphony 1 też sporo ponad budżet, ale zbyt wielu użytkowników narzeka na to, że żyją krótko.

- Fostexy, są półotwarte i słabo izolują od otoczenia.

 

Czy ktoś porównywał Focale Listen z ich wersją Wireless? Czy poza BT są jakieś różnice w brzmieniu?

Dodatkowo rzuciła mi się w oko opinia, że Pioneery MS7BT brzmią podobnie. Prawda to? I jak u nich z jakością?

 

P.S. Wiem, upierdliwy jestem ;)

 

Pozdrawiam,

Tomek

Pioneer-y słuchałem, słabe są, Focal-e raczej analityczne są, a to, że Oppo się wycofuje ze słuchawek, wcale nie znaczy, że oleją klienta i odmówią mu serwisu, bo przecież firma ta nadal istnieje. Ciekaw jestem, czy bierzesz pod uwagę tak istotny fakt, jak wygoda użytkowania, bo podobno u Listen jest z tym słabo. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
58 minut temu, Jaro54 napisał:

A czytałeś z czego będą sluchane? Raczej nie zachwycą z tych źródeł 

p9 da radę na razie a potem jak dojdzie dap to zaczną błyszczeć .. nie ma sensu dawać czegokolwiek co będzie słabsze (ale przez to nie będzie słychać jak mierne są źródła bo to marnotrastwo budżetu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję za dotychczasowe podpowiedzi. Poszperałem i wyszło jak niżej.

 

- Oppo - budżet ponad 2x wyższy niż zakładany. Oferty na używane za połowę nowych nie przekonują mnie zbytnio, i nadal wykraczają ponad budżet. Poza tym z tego co doczytałem, Oppo wycofuje się z produkcji słuchawek. Mogą się pojawić problemy z serwisem gdyby był potrzebny.

Definitive Technology Symphony 1 też sporo ponad budżet, ale zbyt wielu użytkowników narzeka na to, że żyją krótko.

- Fostexy, są półotwarte i słabo izolują od otoczenia.

 

Czy ktoś porównywał Focale Listen z ich wersją Wireless? Czy poza BT są jakieś różnice w brzmieniu?

Dodatkowo rzuciła mi się w oko opinia, że Pioneery MS7BT brzmią podobnie. Prawda to? I jak u nich z jakością?

 

P.S. Wiem, upierdliwy jestem ;)

 

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

35 minut temu, Adamesq napisał:

Chmarski 

Czy ktoś porównywał Focale Listen z ich wersją Wireless? Czy poza BT są jakieś różnice w brzmieniu?

Tak, ja, po kablu z mojego obecnego setupu jednak brzmia troche lepiej, ale tragedii z BT wcale nie ma. 

 

Dziękuję. BT nie jest mi niezbędny. 

Sprawdzę czy mają je może w salonie do odsłuchu.

Edytowane przez Chmarski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, neonlight napisał:

Pioneer-y słuchałem, słabe są, Focal-e raczej analityczne są, a to, że Oppo się wycofuje ze słuchawek, wcale nie znaczy, że oleją klienta i odmówią mu serwisu, bo przecież firma ta nadal istnieje. Ciekaw jestem, czy bierzesz pod uwagę tak istotny fakt, jak wygoda użytkowania, bo podobno u Listen jest z tym słabo. ;)

Dziękuję za info o Pioneerach.

Oppo musiałbym w tym momencie kupić z polskiej dystrybucji. A tu cena jak dla mnie nie do przełknięcia się robi. Wierzę, że są świetne, ale takiego luzu finansowego raczej nie znajdę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Chmarski napisał:

Dziękuję za info o Pioneerach.

Oppo musiałbym w tym momencie kupić z polskiej dystrybucji. A tu cena jak dla mnie nie do przełknięcia się robi. Wierzę, że są świetne, ale takiego luzu finansowego raczej nie znajdę. 

Sprawdź sobie przy okazji te Sony WH-H900N, powinni je mieć w Saturn/Media Markt lub Cetrum Sony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Posłuchałem dzisiaj trochę i raczej skłaniam się ku Focalom Listen Wireless. Bardziej mi pasują od nieWireless. Dobrze też izolują.

 

900 Sony nie podeszły tak do końca. Niestety były rozładowane i tylko kabelek wchodził w rachubę. Redukcji szumów nie dało się sprawdzić.

 

Jednak najbardziej żałuję że Prymy są za małe, bo to brzmienie mi najbardziej pasuje.

 

P.S. Posłuchałem Alpine. Były zdecydowanie za basowe dla mnie :)

 

Bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -1
39 minut temu, whero napisał:

p9 da radę na razie a potem jak dojdzie dap to zaczną błyszczeć .. nie ma sensu dawać czegokolwiek co będzie słabsze (ale przez to nie będzie słychać jak mierne są źródła bo to marnotrastwo budżetu)

A dlaczego uważasz Definitive Technology Symphony 1 za gorsze od PM3? To coś tak jakby wypasione Golfa (PM3) porównać do Aston Martina ( DFS 1). I na pewno bliżej Definitive Technology Symphony 1 do Prym niż PM3. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności