Skocz do zawartości
  • 0

Wymiana słuchawek - mały opis.


Bartek200

Pytanie

Cześć wszystkim, 

kolega ostatnio pożyczył mi swoje słuchawki (ISK hd9999) i powiem wam ,że sam postanowiłem zainwestować w lepsze (obecnie jestem na wysłużonych Philips SHP2000) i szczerze wziąłbym Iski jak znajomy ale ta potliwość uszów jest masakryczna (w pokoju u mnie jest dosyć gorąco) , dodatkowo słuchawki te są bardzo basowe (aż głowa mnie boli - a próbowałem przyzwyczaić słuch do nich przez kilka dni lecz kilka piosenek i nie idzie wytrzymać nie wiem dlaczego). Dużo dobrego czytałem o HyperX Cloud'ach w tym ,że dźwięk mają "neutralny" i może to moje rozwiązanie (chociaż mikrofon mi nie potrzebny) , myślałem jeszcze o AKG K240 ale z recenzji są również mocno basowe. 

Potrzebuje ich do:

Gier: Gothic,Wiedźmin, lekko LoL, Skyrim, typowe gry RPG głównie (wiecie Dragon Age itp.) - tutaj słuchawek cudu nie trzeba ale lubię słuchać muzyki w czasie gry tzn. swoje kawałki czy z gier.

Muzyka: Głównie pop,rock i elektryczna (ale nie nawidzę mocnych basów - wcześniej basy mi nie przeszkadzały bo ich zwyczajnie nie było jak zauważyłem po odsłuchu na iskach, za to kocham gitary elektryczne w piosenkach).

Zależy mi:

Ergonomia - tak żeby uszy nie bolały już po 1-2h godzinie + noszę okulary - na tym punkcie zależy mi najbardziej w słuchawkach.

Izolacja od otoczenia - w iskach jest super i mam świetne warunki do nauki czy "odizolowania się od innych dzwięków co czasami dużo daje ale potliwość uszów jest nie do zniesienia po 1-2h muszę mieć chwilę przerwy bo idzie się ugotować w gorące dnie jak obecnie, tak więc ważniejsza dla mnie jest brak lub delikatna potliwość uszów niż izolacja od otoczenia).

 

Iski oddaje koledze w piątek i chciałbym już do tego czasu coś własnego znaleźć ,sporo się naszukałem ale wybór jest tak duży ,że nie mam pojęcia co w/w cech będzie dla mnie najlepsze. Liczę na pomoc i dziękuje uprzejmie za poświęcony czas na przeczytanie i odpowiedzi :)

Edytowane przez Bartek200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Na bazarku mam do sprzedania Takstar 80 Pro, a można też kupić na aliexpress Bosshifi B8. Mam je również. Zarówno jedne i drugie nie zalewają basem, jest bardzo dobrze kontrolowany. I obie pary są wygodne sam noszę okulary 

Co do potliwości to latem każde zamknięte dadzą w kość 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Półotwarte nie zapewniają izolacji. A pocić będziesz się może trochę mniej ale różnica niewielka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Potliwość najbardziej zależy od przewiewności padów - jak będą welurowe to idzie wytrzymać w ciepłe dni.

Obecnie najczęściej używam wspomnianych B8 z welurowymi padami HM5 :).

Bardziej budżetowo ISK HF2010 https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-isk-hf2010/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na upały najlepsze są tzw. pchełki do uszu, ewentualnie lekkie nauszne typu Koss Porta Pro, a z pełnowymiarowych oczywiście otwarte i na materiałowych padach, i tutaj polecam AKG K612Pro, które mam na sprzedaż. Lekkie, przewiewne, duża scena i neutralny dźwięk, bez narzucającego się basu, do gier idealne pozycjonowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności