Skocz do zawartości

Jakość dźwięku w bezprzewodowych słuchawkach


Hygryd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję zakup słuchawek. 

Zastanawiałem się nad bezprzewodowymi. Posiadam jednak Iphona, a czytałem na internecie, że słuchając muzyki na bezprzewodowych słuchawkach z Iphona następuje strata jakości dźwięku. 

 

Jest ona znacząca? Usłyszę ją, czy to tylko minimalna różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jakieś fantazje gdzieś piszą. Standardowy kodek co od dawien dawna hula to SBC i na tym śmiga większość telefonów i tutaj nie będzie różnicy, słuchawki będą grały bez względu na źródło tak samo. Jeżeli natomiast będzie spełniony warunek taki, że słuchawki wspierają aptX (android)/AAC (iphone) i z drugiej strony także telefon będzie wspierał aptX (android)/AAC (iphone) to wówczas w teori powinno być ciut lepiej, jednak jak pokazują testy są to różnice marginale. Pomiędzy samym aptX a AAC nie sądze abyś usłyszał różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilkunastu lat słucham muzyki po BT i nie narzekam. Ważniejsze jest jakiej jakości pliki masz. Tu właśnie można bardzo dużo poprawić lub zepsuć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wszystkie utwory mam w formacie mp3. Wysokiej jakości, bo przy słuchaniu na w miarę dobrym nagłośnieniu, w aucie, w domu dźwięk jest czysty, przyjemnie się go słucha, ale jednak czytałem, że przy słuchawkach BT jest dość stratny ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, ale zawsze pobierałem w najwyższej możliwej jakości mp3 i jakość dźwięku mi wystarczała, tylko, że po przeczytaniu o tej stratności jakości przez BT na Iphonie zastanawiam się, czy warto, czy lepiej przewodowe słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podejdź sobie do Media Markt, tam masz mnóstwo słuchawek bezprzewodowych na ekspozycji, również tych z wyższej półki jak Bose, Sony. Połącz się po BT ze swoim telefonem i przetestuj. Sam się wtedy przekonasz czy słyszysz jakąś różnicę po BT. Według mnie nie usłyszysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hygryd napisał:

zawsze pobierałem w najwyższej możliwej jakości mp3

Jak się już jest Januszem, to lepiej tego nie rozpowiadać...

 

A czy jakość dźwięku po BT będzie gorsza niż po kablu? Jak telefon/odtwarzacz ma dobre wyjście słuchawkowe, to czasami tak będzie. Ale przy BT mamy rozwiązany problem synergii, nie ma ryzyka, że nie dobierzemy źródła do słuchawek, bo te i tak prawie zawsze zagrają tak samo (po "prawie" dotyczy parowania ze starym sprzętem, działającym na starych protokołach).

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Hygryd napisał:

Tak wiem, ale zawsze pobierałem w najwyższej możliwej jakości mp3 i jakość dźwięku mi wystarczała, tylko, że po przeczytaniu o tej stratności jakości przez BT na Iphonie zastanawiam się, czy warto, czy lepiej przewodowe słuchawki

 

Nie ma żadnej stratności na iphone względem androida. Nie budujmy nowych spiskowych teorii bo zaraz pójdzie w świat.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Hygryd napisał:

Tak wiem, ale zawsze pobierałem w najwyższej możliwej jakości mp3 i jakość dźwięku mi wystarczała, tylko, że po przeczytaniu o tej stratności jakości przez BT na Iphonie zastanawiam się, czy warto, czy lepiej przewodowe słuchawki

 

Format mp3 też ma różne oblicza, poziom kompresji pliku,

zastosowane oprogramowanie oraz wiedza i umiejętności

osoby dokonującej kompresji wpływają na końcowy efekt.

Często, przy niektórych gatunkach muzycznych, przy słabszym

torze, dobrze skompresowana mp3 320kbps jest nie do

odróżnienia, od bezstratnego flaca.

Imo, w twoim wypadku, spokojnie sprawdzą się słuchawki BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed APTX na słuchawkach BT słuchałeś mp3 - bez względu co odpalałeś na telefonie czy innym ustrojstwie. Dopiero od APTX mamy jakość zgodną z formatem CD. W tej chwili zdarza się że jak słaby sprzęt mamy to lepiej gra bez przewodu przez BT niż po kablu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności