Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Aune E1 [recenzja]


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

@Adam 76 Dobrze zgrywają się z FiiO X5 III. Obawiałem się, że E1 będą w takiej konfiguracji zbyt gładkie, ale kontur jest odpowiednio zarysowany, bas dociążony, średnie blisko, a sopran nieprzesadny. Przestrzeń też nie zawodzi, więc myślę, że powinieneś być zadowolony :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czervip Również miałem takie wątpliwości, ale moim zdaniem efekty są bardzo dobre, szczególnie jeśli wolimy bliższą średnicę i mocniejszy kontur dźwięku. Aune E1 stają się z nim trochę bardziej analityczne, ale nadal angażują. W razie czego można włączyć PRO EQ, które działa z E1 jak należy - nieznacznie je łagodzi, trochę wygładza, ale bez kasowania góry czy obniżania rozdzielczości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adam 76 napisał:

Z pewna niepewnoscia...:) zamowilem o poranku te cale Aune E1. Raz sie zyje, moze w koncu na cos przyda sie lezakujacy w szafce FiiO x5-3. Dobra, a teraz do roboty bo trzeba zarabiac na kolejne zabawki:P. 

@Adam 76 W miarę możliwości daj znać jak, twoim zdaniem się zgrywają z Fiio, jak już ich posłuchasz.

Edytowane przez userfrom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One dla mnie to mają potężny bas. Tylko nie jak często basowe doki po prostu atakują ilością. Tutaj jest moc bez jakiegokolwiek ataku na średnicę.
Pendulum - Self vs Self - jak to mi po raz pierwszy w sklepie wjechało, to aż podskoczyłem. Kapitalne w swojej cenie doki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bachankas napisał:

One dla mnie to mają potężny bas. Tylko nie jak często basowe doki po prostu atakują ilością. Tutaj jest moc bez jakiegokolwiek ataku na średnicę.
Pendulum - Self vs Self - jak to mi po raz pierwszy w sklepie wjechało, to aż podskoczyłem. Kapitalne w swojej cenie doki.

Właśnie kładłem się spać i co mnie podkusiło, żeby jeszcze tu zajrzeć... Bachan, nienawidzę Cię! xD

 

Ktokolwiek robił ten kawałek, chyba cierpiał na wadę słuchu związaną z niedosłyszeniem niskich częstotliwości, bo jak odpaliłem to na R1... Szukam tyłu czaszki, bo mi wydmuchało xD

 

Ciekawe, czy E1 też tak potrafią na przykład w "Watercolour" jednocześnie brutalnie buczeć sub-basem i atakować jeszcze tym szybkim bitem ? Bo jeżeli tak, to są faktycznie dobre słuchawki w swojej cenie i kiedyś kogoś zmolestuję o kilkudniową wypożyczkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bas basem, kazdy lubi bardzo dobry basik ale nie tym kryterium kierowalem sie wydajac 6 stowek za takie male pipczoki. Licze, ze glownym daniem bedzie wokaliza i wysokie, to zawsze bedzie u mnie na pierwszym miejscu. Oczywiscie po jakims tygodniu uzytkowania skrobne jak je odbieram z x5-3 i czy sie polubilismy:wub: Odpalilem to Wasze Pendulum w stereo i malo z lozka nie spadlem, lo matko to nie moje klimaty...

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adam 76 napisał:

bas basem, kazdy lubi bardzo dobry basik ale nie tym kryterium kierowalem sie wydajac 6 stowek za takie male pipczoki. Licze, ze glownym daniem bedzie wokaliza i wysokie, to zawsze bedzie u mnie na pierwszym miejscu. Oczywiscie po jakims tygodniu uzytkowania skrobne jak je odbieram z x5-3 i czy sie polubilismy:wub: Odpalilem to Wasze Pendulum w stereo i malo z lozka nie spadlem, lo matko to nie moje klimaty...

 

Nie przejmuj się - z tipsami o szerszych wylotach i w stosownym materiale, bas będzie na swoim miejscu. Tam gdzie trzeba nie będzie go brakowało, ale gdzie nie trzeba nie będzie się wciskał na siłę :)

 

Zejście jest, ale moim zdaniem nie jest pierwszoplanowe, a słuchawki brzmią elastycznie w dole. W jazzie nie robią z kontrabasu subwoofera, ale w jakimś Pendulum czy Noisia bas będzie głównym daniem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, roger987 napisał:

Jak to w końcu z nimi jest? Są jeszcze produkowane? Na oficjalnej stronie nic o nich nie ma, a gdzieś słyszałem że mają być wycofane. 

 

Są produkowane (ostatnia partia nawet w zeszłym miesiącu) i nie będą wycofane. Ktoś pewnie przekręcił jakąś wypowiedź :) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, miałem na myśli jakościowo potężny bas. One grają tak... naturalnie, po prostu. Bas w elektronice potrafi mieć tąpnięcie jak po wybuchu metanu w kopalni, a kiedy trzeba, to tylko miękko mruczy. Super góra, fajna, dynamiczna, bez przesadnego chowania czy wypychania do przodu talerzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce do obiegu trafi kilka egzemplarzy demo Aune E1 i każdy zainteresowany będzie mógł je przetestować. Proszę o kontakt na PW osoby chętne na takie testy celem wpisania na listę :)

 

Poza tym E1 można przesłuchać w wielu sklepach stacjonarnych, w tym oczywiście Mp3store (proszę pytać o dostępność w konkretnych miejscowościach), Audiostyl, Audiomagic, Hardpc i kilku innych. Można napisać na PW i sprawdzę gdzie znajduje się najbliższy sklep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby poprawili oznaczenie kanałów to z chęcią kupiłbym drugą parę E1. :) Odpinany kabelek i jakiś splitterek na kablu oraz może kątowy jack to już byłaby pełnia szczęścia. Chociaż na sam kabel nie narzekam, ale wiadomo odpinany daje więcej możliwości. Na sama ergonomię E1 natomiast złego słowa nie mogę powiedzieć. Kopułki nie wychodzą z uszu, ale nie penetrują głęboko kanałów. Na zwykłych silikonach z zestawu siedzą pewnie. Najwygodniejsze doki jakie miałem chyba poza Audeo. Właściwie można je całkiem wygodnie nosić także OTE.

 

Po dwóch tygodniach wygrzania jest jednak wrażenie, że grają lepiej i czyściej. Brzmieniowo na razie biją u mnie Triple Fi.10, Audeo, MK5, a nawet nie chce mi się sięgać po customy, chyba tylko iSine grały mi przyjemniej. Po ich posłuchaniu wszystkie inne dokanałówki brzmią mało naturalnie. Jest nasycenie, dociążenie, niczego nie brakuje. Jest gładka średnica, czysty wokal i góra nie kłuje, ale dobrze rozciągnięta. Kiedy trzeba grają łagodnie, lub z odpowiednim pazurem.No i jest to tąpnięcie basu, niskie zejścia, nie jakieś kartonowe puknięcia, ale też nie zlewające się w jedną plamę, bo z ładną fakturą. E1 też nie męczą, a bardzo angażują w nagrania. Dają dużą przyjemność słuchania i chce się na nowo przesłuchiwać albumy. Aż szkoda, że nie mam teraz tyle czasu na słuchanie.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolacja tak, raczej na średnim poziomie, ale mi wystarcza, metrem nie jeżdżę. 

Na ulicy może ma to czasem dobre strony, że usłyszy się nadjeżdżający samochód i nie powodują dużego ciśnienia w uszach. :) 

"Na mieście" sprawdzałem na razie tylko na silikonach.

 

@bachankas sprawdzałeś jak się sprawują E1 z jakimiś innymi piankami, chyba od Snab?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja swoje Aune E1. Wrazenia na szybko bez tzw. wygrzewania, ktore podobno dobrze im robi. Gra to sobie z FiiO x5-3 i ogolnie sluchawki daja rade w kazdym rodzaju muzy, uniwersalne pod tym wzgledem sa bardzo. Niestety moim zdaniem nie sa to dobre sluchawki do Fiolka, srodek niestety za bliski, za meczacy, nachalny a przy tym jego rozdzielczosc jest tylko dobra, baaardzo podobny efekt mam w polaczeniu fiolka z oppo pm3 (chociaz tu ten srodek nie jest az tak bliski i przez to meczacy jak z Aune E1, chociaz tez jest kaszana). Niestety fiolek x5-3 jest rozmyty na srednicy i gra tzw. sciana dzwieku, bardzo blisko podaje wokale i o ile z takimi Fostexami th610 zgrywalo sie to zaje...scie to z oppo pm3 juz srodek meczy a z Aune ten efekt jest jeszcze bardziej meczacy. Z tego by wychodzilo, ze Aune maja jeszcze bardziej bezposrednio podana wokalize niz pm3 a taki sposob grania nie lubi sie z fiio x5 -3. Za to nawet z fiolkiem bas z aune jest bardzo ok, bardzo, bardzo, w sumie dla mnie optymalny. Wysokie czyste ale brakuje dzwiecznosci. Calosciowo Aune E1 na chwile obecna gonia pm3 na basie (wyraznie) ale juz srodek i co dziwne gora tez zdecydowanie bardziej nasycona, dzwieczna i rozdzielcza w pm3 (caly czas mowie o polaczeniu z Fiolkiem). Gdy ktos slucha tylko elektroniki to Aune z Fiolkiem sa bardzo ok. Niestety wokale w tym polaczeniu na chwile obecna sa niesluchalne, za blisko, bez rozdzielczosci, bez nasycenia, gora czysta ale bez dzwiecznosci. Moze jak troche pograja to faktycznie cos tam sie wyklaruje, nasyci, zrobi dzwieczniejsze. Moim zdaniem fajnie Aune e1 zagralyby z niezawodnym pionkiem 100. I zeby wszystko bylo jasne, te wszystkie wyzej wypisane wytyki to moim zdaniem brak zgrania fiolka z aune, fiolek dobrze zagral mi tylko z th610, z cala reszta sluchawek zawsze bylo to samo - rozmycie baaardzo bezposrednio podawanych wokali, ktore wrecz meczy i zaglusza, cos na styl echa trzepoczacego znanego z malych pokoikow z golymi scianami przy "duzym stereo", ten sam efekt meczacy bardzo szybko sluch. Na koniec moge jedynie dodac, ze slychac bardzo duzy potencjal w tych malenstwach, sa warte swojej kasy ale nie podchodzcie z nimi do FiiO x5-3 chyba, ze sluchacie elektroniki, wtedy i owszem bo basik jest bardzo ladnie roznicowany, niczego mu nie brakuje a gora nie syczy, nie sybilizuje, nie sypie piachem itd. chociaz do najdzwieczniejszych na chwile obecna nie nalezy (tu pm3 sa duuuzo lepsze, co jest dla mnie najwiekszym zaskoczeniem). No nic, chyba czas definitywnie pozbyc sie fiio x5-3 co dobrze zrobi oppo, aune i najwazniejsze -mi. Sorry, ze troche chaotycznie to napisane, padam na r..j, czas do wyra a i jestem troche rozpieszczony przez swoje duze stereo i wszystko rownam do niego tylko o cenach z "duzego" systemu zapominam....

Edytowane przez Adam 76
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spraw sobie np Shanlinga M1 lub M2s. Powinnny znacznie lepiej spasować, jeśli z Fiio faktycznie tak jest jak mówisz. Wygrzać jeszcze możesz i jakieś tam niewielkie zmiany będą, ale z w/w opisu wnioskuję, że jednak ten player wyjątkowo się tu nie dogaduje z E1 i PM3 :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, posiedzialem z nimi w uszach jeszcze troche i okazuje sie, ze z ta wokaliza nie zawsze jest tak jak napisalem wyzej, czasem jest naprawde ladnie. No teraz moge isc spokojnie spac, pierwsze plyty A. Dabrowskiej slucha sie baaardzo przyjemnie, no niestety A.M. Jopek (Farat) juz nie ale nie mozna miec wszystkiego heh i tej dzwiecznosci jednak troche ciagle brakuje Jak mowilem, wszystko to sa pierwsze wrazenia.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam 76 Wgraj na FiiO aplikację foobar2000. Brzmienie będzie bardziej wyraziste i zarysowane, mniej rozmyte względem domyślnej aplikacji FiiO. Właściwie na każdym odtwarzaczu z Androidem efekt z foobarem jest taki sam - mocniejszy kontur, twardsze i bardziej precyzyjne brzmienie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności