Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Aune E1 [recenzja]


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, brunnerius napisał:

Up, a noe czyta Kolega tematu? Wszystko powyzej zostalo powiedziane, przepisac? ;)

 

No właśnie nie napisałeś w czym. Techniczne aspekty brzmienia? Jakość wykonania? Konstrukcja? Zawartość zestawu? Kolejne nic nie wnoszące uogólnienie. Lepiej to było skończyć na "mianowicie E1 to bardzo dobre doki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Rayden @Weird_O
https://www.amazon.de/MEE-Pinnacle-Audiophile-Kopfhörer-austauschbaren/dp/B01A60I4P6/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1533848387&sr=8-1&keywords=mee+p1

Nawet taniej niż ja kupowałem :)

 

Ale kończąc offtop (można gawędzić w temacie o P1), to jedynie w E1 mi brakuje lepszej izolacji jednak. One są wygodne i przewiewne jak na doki, ale w mieście bez obaw o ryzyko wypadku, bo każde auto niestety słychać :)
Ale takie E1 + odpinany kabel i lepsza izolacja i się robią jedne z najlepszych do tysiaka wg mnie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brunnerius napisał:

E1 to bardzo dobre doki i w ich przedziale cenowym żadne im nie fikną

Co do pierwszej części zdania, to się w pełni zgadzam. Co do drugiej, to się w pełni nie zgadzam ;)

 

Dziś znów sobie posłuchałem wieczorem i wielkim rozczarowaniem było połączenie E1 z Alienem Goldem - kartonowy bas, jakaś taka dziwna średnica, góra jako tako. Zdecydowanie nie polecam takiej pary, Shozy zupełnie nie pasuje do Aune. Z Alienem Plus było znacznie ciekawiej, choć jeszcze będę musiał posłuchać, bo nie jestem pewny czy jest świetnie, czy tylko bardzo dobrze. Natomiast z Shanlingiem M0 i xDuoo X3 II super zgranie, krążące gdzieś pomiędzy rozrywkowym i zrównoważonym graniem, z wysoką ogólną kulturą dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A choćby Cozoy Hera, VSonic GR07, Alpha&Delta AD01, Master&Dynamic ME05. Każde grają inaczej (choć Cozoye podobnie do Aune) i to które bym wybrał, byłoby zależne choćby od odtwarzacza w który je wpinam.

 

Aune E1, to świetne słuchawki, dla mnie jedne z najlepszych doków w tym budżecie, ale pisanie, że są poza konkurencją, jest trochę niepoważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisał, że reszty nie słuchał. Z GR07 ma porównanie, więc jednak preferencje. ;) Preferencje mamy różne, każdemu się nie dogodzi.

Poza tym nie ma chyba słuchawek, które zagrałyby dobrze z każdym odtwarzaczem. Synergia ma dla mnie podstawowe znaczenie. 

Mnie na przykład nie podobały się E1 za bardzo w połączeniu z Touch T4G, a komuś innemu podoba się akurat takie połączenie. Z Pionkiem za to grają super, według mnie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie
Posiadam słuchawki Akg k712 pro i podoba mi się jak grają. Zastanawiam się nad kupnem dokanałówek. Myślaałem nad Aune E1, ale teraz zastanawiam się również nad MEE Audio Pinnacle P1 które można kupić na amazonie w podobnej cenie. Niestety nie mam możliwości odsłuchania jednych ani drugich. Kieruję sie tylko Waszymi opisami, recenzjami które piszecie. Możecie mi doradzić które byłyby dla mnie odpowiedniejsze skoro podobają mi się K712?
Przeraszam że piszę w tym temacie ale P1 tutaj ostatio mocno zagościły.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam E1 i K712. To są niezwykle podobnie brzmiące słuchawki. W E1 średnica jest bliżej, poza tym, bardzo podobnie grają. Oczywiście czopki nie zastępują nauszników, mówimy o barwie i sygnaturze ;)

Edytowane przez brunnerius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy E1 pozostaną taką efemerydą (ciekawą, o dobrym dźwięku) czy nastąpi jakiś rozwój serii. FiiO strasznie się rozpędza jeśli chodzi o doki (szczególnie ze średniej półki) i wrzuca nam coraz to nowe modele, zastawiając pułapkę na fanów firmy (no bo zakup F9, ale lepsze okazały się F9 PRO, do tego jednak FH-1 warto mieć bo bardziej funowe od F9 PRO i teraz FH-5 - może zastępca F9 PRO i FH-1 ?). Aune na razie nie zapowiada chyba następców E1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Mayster napisał:

Tak, mają wprowadzić taki model, ale nie będzie to następca, ani też alternatywa dla E1. Ze wstępnych doniesień będzie to coś kształtem przypominającelgo Fiio F9, z odpinanym kablem, w cenie +/- 1000 zł.

 

E1 niezagrożone ?

Czyli może to być coś zupełnie innego muzycznie i w kwestii wygody. 

 

Ja chętnie widziałbym następcę E1 z podobnym dźwiękiem ale poprawionym kablem odpinanym i może z kształtem łezki ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend sluchania potwierdzil 3 wczesniej znane mi fakty :)

 

1) Gunsi maja bardzo dobrze zrealizowane albumy

2) polaczenie E1 i A45 jest synergia niemal doskonala

3) E1 to bardzo dobre sluchawki, odroznic kiedy perkusista mizia taleze od przesuwania po nich palkami... bajka, reszta perkusji, bajka :) oddanie stopy impakt i wybrzmienie, bajka, gitara i basik, bajka, wokal Axla bajka... Estranged, Civil War, Yesterdays, wszystko bajka.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.08.2018 o 09:07, Inszy napisał:

Może SpinFit CP100?

 

 

Trochę czasu się nie odzywałem bo czekałem na Gumki jak dojada z Ali.

Jestem na początku testowania, ale już mogę powiedzieć, że wygoda super!

Mam wrażenie, że o wiele ładniejszy bas niż w dołączonych gumkach i piankach, o wiele głębszy i pełniejszy (odważę się użyć nawet określenia mniej kartonowy ?).

Wiadomo, że to są subtelne odczucia i też zalezą od źródła, ale mi te gumki pasują pod względem i komfortu jak i dźwięku.

 

Inszy bardzo dziękuję za pomoc!

W weekend piję Twoje zdrowie ? ?

 

 

Edit.

Tipsy niestety też maja spory minus. Nie wiem czy dobrze to określę, ale daja duży efekt stetoskopowania. Tzn. bardzo mocno przenoszą wszelkie otarcia o kabel.

Edytowane przez crudex
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Miałem podejście drugie, zresztą nie tylko ja ale i jeszcze dwie osoby zaprzyjaźnione ze sklepem - forumowicze. 

Gumki różne materiał różny. Moje playery QP1R, DX90 i dwa telefony nie wiem jakie. Nadal za dużo basu i nadal mi sie nie podobają. Scena gorsza niż w moich E3000.

Nic się nie odzywałem aby nie sugerować, ale zdanie pozostałych osób było identyczne. Jedynie miałki pop brzmiał ciekawie zdecydowanie Vką. Nadmiar basu i jego wybrzmiewanie nie nadaje się do jazzu - jak dla mnie. 

Spróbowałem jeszcze połączenia z ipodem shufle 3G ten bez przycisków. Tu się zgrało całkiem ładnie do tego stopnia, że gdyby na kablu był kompatybilny pilot może bym się zdecydował na zakup. 

Nadal Aune E1 nie dla mnie, może to kwestia zestrojenia bo ich wzmacniacze/dac tez mi nie leżą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności