Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Beyerdynamic T1 vs DT1990 PRO


pawel890

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
39 minut temu, Noah napisał:

Krwawią przeważnie uszy tym , którzy ich nigdy nie słuchali . Moje absolutnie nie krwawią 

Haha.. to w takim razie, na jakiej podstawie je oceniają, skoro ich nie słuchali? :P Aha.. zaliczam się do mniejszości, też uszy mi nieco... "krwawiły" :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
38 minut temu, neonlight napisał:

Haha.. to w takim razie, na jakiej podstawie je oceniają, skoro ich nie słuchali? :P Aha.. zaliczam się do mniejszości, też uszy mi nieco... "krwawiły" :ph34r:

No zobacz a mi nie . Muszę wiec przestać się wypowiadać bo psuje opinie ogólnie przyjęta . Przepraszam już nie będę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie zmienia to faktu, że T90 mają prawdopodobnie najmocniej doświetloną górę z ok. 100 par słuchawek, które przerobiłem. Czy komuś z tego powodu będą krwawić uszy czy nie to już kwestia indywidualna (mi tak), ale fakty są takie, że są one bardzo jasne i mocno analityczne. Do tego nie są wypełnione w reszcie pasm.

 

Jeśli chodzi o pytanie  z tematu - jak dla mnie 1990.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No pewnie że DT1990, niewiele gorsze od T1 a o ile tańsze, a również mniej wymagające w napędzeniu.

Choć ostatnio na forum w komisie były T1 v1 w świetnej cenie, to już bym się zastanawiał mocno...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, Soundman1200 napisał:

No pewnie że DT1990, niewiele gorsze od T1 a o ile tańsze, a również mniej wymagające w napędzeniu.

Choć ostatnio na forum w komisie były T1 v1 w świetnej cenie, to już bym się zastanawiał mocno...?

A jak się mają tonalnie Amirony do DT1990?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Amirony mają łagodniejszą górę, większą scenę na boki od DT1900,  rozjaśnioną średnicę, bardziej muzykalną....ot takie przyjemne słuchawki dla melomana po ciężkim dniu w pracy.

Zero niemal ostrości , łagodnie, przyjemnie ale dostatecznie rozdzielczo....bas dobry ale nie aż tak twardy i dobitny jak w DT1990.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, Soundman1200 napisał:

Amirony mają łagodniejszą górę, większą scenę na boki od DT1900,  rozjaśnioną średnicę, bardziej muzykalną....ot takie przyjemne słuchawki dla melomana po ciężkim dniu w pracy.

Zero niemal ostrości , łagodnie, przyjemnie ale dostatecznie rozdzielczo....bas dobry ale nie aż tak twardy i dobitny jak w DT1990.

Oba modele w podobnej cenie, musiałbym porównać je jednocześnie na swoim torze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
26 minut temu, Soundman1200 napisał:

A co tam, czegoś Ci brakuje w przekazie DT1990?

Nie o to mi biega. Wymienił bym w końcu swoje DT990PRO na coś konkretniejszego. Chociaż nie narzekam na nie w obecnym torze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ostatnio pojawiła się nowa recenzja 1990 pro - z którą w zupełności się zgadzam. Słuchawki nie są tak nudne jak HD600, potrafią mnie zmęczyć po 2-3h słuchania, są neutralne jednak ich czystość przekazu na każdym paśmie jest niesamowita. Są idealne dla kogoś kto chce analizować każdy szczegół muzyki, nie polecałbym nikomu do słuchania dla przyjemności, do tego są inne słuchawki.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie zgodzę się z tym, że DT1990pro są neutralne, zarówno na jednych, jak i drugich padach to tradycyjna Beyer-owska v-ka. Czy poleciłbym je do dłuższych odsłuchów, owszem, a do wychwytywania szczegółów, skądże znowu, T90 pod tym względem je robią, jak chcą, przy tym potrafią zmęczyć po 1-2h odsłuchu.

 

W miarę równe Beyer-y to Amiron Home, ale ogólna ich jakość dźwięku jest dyskusyjna, na pewno nie są następcami T90, bo pod względem np. rozdzielczości, mogą im pady czyścić, co najwyżej.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, jd1210 napisał:

A ja się chyba skuszę na Amirony, jedne PRO już mam.

Ja bym Ci polecił właśnie kontrowersyjne T90, które pod niektórymi względami są wyjątkowe, natomiast Amiron-y kompletnie niczym się nie wyróżniają i w mojej ocenie, nie są warte blisko 2-ch tysięcy, 1kzł to max. Jak T90 Ci nie podejdą, to zawsze możesz je zwrócić, chyba, że używki chcesz kupić ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minut temu, neonlight napisał:

Ja bym Ci polecił właśnie kontrowersyjne T90, które pod niektórymi względami są wyjątkowe, natomiast Amiron-y kompletnie niczym się nie wyróżniają i w mojej ocenie, nie są warte blisko 2-ch tysięcy, 1kzł to max. Jak T90 Ci nie podejdą, to zawsze możesz je zwrócić, chyba, że używki chcesz kupić ;)

Boję się trochę tych wysokich w T90. No i na starość gust mi się zmienia. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@majkelswego czasu też zdaje się krytykował Amirony. 

 

Cóż, ja akurat mam T1 i poleciłbym o każdej porze dnia i nocy, no ale sprzedaję więc jestem mało obiektywny :P Dla mnie to jest referencja i jeśli DT1990 Pro są niewiele gorsze (tylko jak zdefiniować to niewiele w audio, myślałem że właśnie o to się rozbija to wszystko), to nic tylko brać. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

"skok na bungee.. z za długą liną" w wieku 50 lat? ?

Już moje 990PRO są na akceptowalnej granicy ostrości dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Undertaker napisał:

@majkelswego czasu też zdaje się krytykował Amirony. 

 

Cóż, ja akurat mam T1 i poleciłbym o każdej porze dnia i nocy, no ale sprzedaję więc jestem mało obiektywny :P Dla mnie to jest referencja i jeśli DT1990 Pro są niewiele gorsze (tylko jak zdefiniować to niewiele w audio, myślałem że właśnie o to się rozbija to wszystko), to nic tylko brać. 

 

Jak ktoś lubi K550/551, to niewykluczone, że Amiron-y mogą się spodobać, aczkolwiek dużej różnicy w dźwięku nie ma, natomiast w złotówkach jest dosyć spora ;).

 

Nie porównywałem łeb w łeb T1 v.1 z DT1990pro, ale podejrzewam, że T1-ki będą lepszym wyborem, ponieważ technicznie DT1990 d.upy nie urywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minut temu, jd1210 napisał:

"skok na bungee.. z za długą liną" w wieku 50 lat? ?

Już moje 990PRO są na akceptowalnej granicy ostrości dla mnie.

Haha.. no właśnie w tym wieku człowiek szuka adrenaliny, jak to się mówi "Głowa siwieje, du.pa szaleje" :D

 

T90 nie atakują wysokimi, jak DT990, tylko są mocno doświetlone na średnicy, przez co kapitalnie słychać szczegóły i całościowo dużą energię w dźwięku. To są takie wariackie słuchawki - "dziw.ki, koks i tajski boks", do przyjemnego plumkania, to nie tędy droga. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Się wybiorę w sierpniu do Kuropa i coś dopasuje. 

Na te T1 Undertaker ma fajną cenę, ale nie chce kolejnych chudych słuchawek.

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chude to T70 były, ale nie T1 :P Właśnie T1 są zaprzeczeniem chudych słuchawek, choć to zależy kto co jak interpretuje. Przede wszystkim nie mają dziur w średnicy i przez to ten dźwięk jest taki "pluszowy", dobrze nasycony. Bas jest liniowy i nisko schodzi, wcale nie za twardy. Oczywiście takie NightOwle miały basu więcej i sam dźwięk bardziej zmiękczony. 

 

Może właśnie Audioquesty, jeśli nie musi być coś z Beyerów? :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Undertaker napisał:

Chude to T70 były, ale nie T1 :P Właśnie T1 są zaprzeczeniem chudych słuchawek, choć to zależy kto co jak interpretuje. Przede wszystkim nie mają dziur w średnicy i przez to ten dźwięk jest taki "pluszowy", dobrze nasycony. Bas jest liniowy i nisko schodzi, wcale nie za twardy. Oczywiście takie NightOwle miały basu więcej i sam dźwięk bardziej zmiękczony. 

 

Może właśnie Audioquesty, jeśli nie musi być coś z Beyerów? :) 

 

 

No myślę o Audioquestach też. Niby podobne granie do Amirionów.

Tor mam dość równo grający, dobrze oddaje charakter słuchawek i niczego nie faworyzuje. Chciałbym tylko przesunąć balans lekko w bas.

Takie beyerdynamic dt990 edition 600 ohm jednak mi się nie spodobały, już wolę swoje PRO. 

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@jd1210
Ja bym na twoim miejscu kupił zupełnie inne słuchawki niż nowe Beyery :D
Skoro 1990 są niewiele lepsze od 990, a T1 niewiele lepsze od 1990 no to...

Natomiast dziwie się, że @neonlight napisał, że 1990 nie nadają się do wychwytywania szczegółów, moim zdaniem są pod tym względem świetne. Pewnie dużo zależy od toru, dla mnie właśnie po 1-2h słuchania 1990pro bardzo męczą uszy (i to nawet nie na analitycznych padach). Dużo zależy od tego jakiej jakości muzyki słuchamy i też gatunków, Beyery na Tidalu jakość master są bardzo rozdzielcze i czyste. Wszystkie moje HD600, Fidelio X2, monolith m1060 mogą się schować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, pawel890 napisał:

@jd1210
Ja bym na twoim miejscu kupił zupełnie inne słuchawki niż nowe Beyery :D
Skoro 1990 są niewiele lepsze od 990, a T1 niewiele lepsze od 1990 no to...

Natomiast dziwie się, że @neonlight napisał, że 1990 nie nadają się do wychwytywania szczegółów, moim zdaniem są pod tym względem świetne. Pewnie dużo zależy od toru, dla mnie właśnie po 1-2h słuchania 1990pro bardzo męczą uszy (i to nawet nie na analitycznych padach). Dużo zależy od tego jakiej jakości muzyki słuchamy i też gatunków, Beyery na Tidalu jakość master są bardzo rozdzielcze i czyste. Wszystkie moje HD600, Fidelio X2, monolith m1060 mogą się schować.

Decyzja zapadła, na początek idą Audioquest Nighthawk Carbon, już zakupione.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności