Skocz do zawartości

Test FiiO AM3B i BL44


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy moduł wzmacniacza od FiiO z gniazdem 4,4 mm oraz adapter 4,4 mm > 2,5 mm.

 

AM3B to najnowszy moduł wzmacniacza FiiO, dedykowany odtwarzaczom linii X7 oraz mobilnemu przetwornikowi Q5. Posiada wyjście niesymetryczne 3,5 mm oraz symetryczne 4,4 mm Pentaconn.


Modularność kusi, ale nie zawsze się udaje – np. w smartfonach to wciąż ewenement. W przenośnym audio technologia ta trafiła na bardziej podatny grunt, ale jest tym samym mniej funkcjonalna. Pozwala w łatwy sposób wymienić np. wzmacniacz w odtwarzaczu muzyki, a z perspektywy audio to jednak spora modyfikacja. Dzięki temu można zwiększyć moc, zmienić interfejs i brzmienie. Wziąłem na warsztat nowy moduł AM3B z interfejsem zbalansowanym opartym na złączu Sony 4,4 mm, a także adapter BL44, pozwalający podłączyć do AM3B słuchawki z wtyczką 2,5 mm. Sprawdźcie jak taki zestaw sprawdza się z FiiO Q5.

 

https://kropka.audio/test/wzmacniacze/fiio-am3b-i-bl44-recenzja/

 

17a-1.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy standard 4,4 Pentaconn zdobędzie dominująca pozycję na rynku złącz. To już nie tylko Sony, to Sennheiser, Ibasso ,Cayin, Fiio. Ja nie mogę zrozumieć dlaczego bardziej skomplikowane połączenie zbalansowane, trudniejsze w aplikacji, pakowano do mniejszego wtyku od 3,5mm - do 2,5 mm. Geometria wtyku nie przystawała do kabli, które chciałoby się mieć. Może chodziło o zróżnicowanie fizyczne otworów na wtyki, aby nie dochodziło do pomyłek. Ale to przecież pójście w górę jest bardziej rozsądne i ja uważam standard 4,4 za świetny.

Co więcej może on połączyć w uniwersalności urządzenia stacjonarne i przenośne ( Sennheiser HDV 820 już ma).

Ze znanych mi producentów sprzętów przenośnych dwa poszły mocno w stronę modularyzacji Ampów - Fiio i Ibasso i to w bardzo podobny sposób. Od strony funkcjonalnej opisywany tu Amp Fio wydaje mi się strzałem w dziesiątkę- najbardziej popularne wejście niezbalansowane 3,5mm i wygodne wejście zbalansowane 4,4mm. Nie mam tego w swoim Ibasso, gdzie muszę sie zadowolić pojedynczym 4,4. Jednym słowem Fiio dostarcza coraz bardziej przemyślane produkty.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności