Skocz do zawartości

Mini-wieża do sypialni (DAB, CD, USB, BT, mile widziane wi-fi/spotify) za około 1200 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Chciałbym się Was poradzić co do zakupu mini-wieży do sypialni. Mój budżet to około 1200-1300 zł, choć w wyjątkowym przypadku mógłbym jeszcze dać się namówić na 1500 zł. Jednak wydaje mi się, że na mini-wieżę nie ma co "wywalać" aż tyle kasy, skoro półtora kafla podchodzi już pod możliwość zakupu podłogowego stereo. Do rzeczy.

 

Pomieszczenie ma około 20 m2. Urządzenie ma posiadać niezbędniki typu: FM, DAB+, czytnik CD, USB, Bluetooth, wejście aux, wyjście na słuchawki i oczywiście dobre głośniki. Miłym dodatkiem byłaby obsługa Spotify czy ogólnie łączność wi-fi, ale nie ma to aż takiego znaczenia - w sensie gdybym miał wybrać: lepszy dźwięk czy wifi, wybieram to pierwsze.

 

Głównymi zadaniami mini-wieży ma być bezbłędne odtwarzanie płyt CD (mam ich ponad pół tysiąca, a zbieram od zdania matury, czyli będzie 11 lat), do tego słuchanie radia FM (docelowo DAB+), a także bezprzewodowa transmisja muzyki ze Spotify. Jeśli chodzi o to ostatnie, to albo poprzez klasyczne Bluetooth, albo przez sieć lokalną wifi (Spotify Connect).

 

Muzyka, jakiej słucham jest bardzo różna - elektronika, rock, downtempo, a nawet radiowy pop. Nie ma co się rozpisywać, a mógłbym dużo, ale mini-wieże są zwykle sprzętem "do wszystkiego". Chciałbym tylko, aby głośniki prezentowały niezły poziom, a przy tym były w miarę konfigurowalne, jeśli chodzi o barwę brzmienia (manualny korektor byłby ekstra).

 

Odnośnie wyglądu to wolałbym bardziej nowoczesny wygląd. Nie przepadam za klasycznymi brązami, które czasami widać na półkach. Dużą zaletą byłby rozbudowany pilot, a także nieco większy wyświetlacz na froncie wieży.

 

Mam jakieś swoje typy, ale chciałbym poznać też Wasze propozycje. W końcu to Wy jesteście fanatykami dźwięków ;)

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności