Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Moduł Bluetooth do KZ ZST, czyli mieszanka śmiechu i płaczu


davenieadiofil

Rekomendowane odpowiedzi

Moduł Bluetooth do słuchawek KZ ZST – recenzja

 

Disclaimer:

Sprzęt zakupiłem na Aliexpress za około 7 dolarów wraz  z darmową wysyłką. Dotarł do mnie wraz ze słuchawkami, których recenzję możecie już przeczytać na moim profilu. Wstrzymałem się jednak z kilku powodów z jego opisywaniem w recenzji. Postanowiłem napisać o nim kilka osobnych słów. Zapraszam do materiału.

 

 

 

Wykonanie

Moduł to w zasadzie kabel, zakończony na obu końcach kabelkiem z pamięcią kształtu i dwupinowymi złączami, do których podłączamy słuchawki. Prawy kabel jest krótszy od lewego, pilot idzie do nas z prawej strony co jest logiczne i wygodne. Plastik użyty do jego budowy jest w porządku. Matowy, z przyjemną w dotyku teksturą. Myślę, że jest to optimum jakiego oczekiwać można przy tak niskiej kwocie sprzętu. Sama jednostka pilota kryje w sobie baterię (o jej wytrzymałości nieco później), diodę sygnalizującą działanie modułu oraz trzy przyciski: plus/minus do regulacji głośności oraz wielofunkcyjny klawisz play/pauza. Można nim przeskakiwać utwory, działa to jak na zwykłym kablu, o którym pisałem w recenzji samych słuchawek, więc tutaj może nie będę się powtarzał. Pilot działa standardowo, jak 95% słuchawek przewodowych i tych na Bluetooth.

 

Dźwięk

Najważniejsza sprawa. Jak w końcu grają KZ ZST podpięte do tego wynalazku? Odpowiedź brzmi: DOBRZE! Charakter słuchawek zdecydowanie pozostaje. Dźwięk nadal jest szczegółowy, mam wrażenie, że jest tu więcej basu niż po zwykłym kabelku. Reszta pozostaje ta sama – czysta, wyraźna góra i przyjemna średnica. Wokale Louisa Armstronga, Elli Fitzgerald czy Lady Gagi pozostają przyjemne w odbiorze. Moduł Bluetooth generuje nieco szumu co jest standardowe dla tego typu rozwiązania, ale nie ma dramatu. Słyszymy go w zasadzie tylko gdy kończy się jeden utwór i za chwilę ma się zacząć następny. Przez te dwie sekundy myślę, że można to wybaczyć ;)

 

Bateria

Akumulator wbudowany w ten moduł przy moim użytkowaniu (głośność w telefonie na około 1/4, 1/3 wartości) wytrzymuje jakieś 3 godziny. Więcej raczej z niego nie wycisnę.  Na plus należy zaliczyć to, że moduł możemy szybko naładować. Bateria nie imponuje, ale mówiąc o czasie pracy na jednym ładowaniu muszę też wspomnieć o pewnej istotnej kwestii…

 

 

Łyżka dziegciu w beczce miodu

Możliwość bezprzewodowego łączenia się z telefonem to naprawdę świetna sprawa. Muszę przyznać, że choć to moje pierwsze słuchawki na Bluetooth, mam mieszane uczucia. Jestem całym serduchem za rozwojem tej technologii, ale na litość boską – słuchawki takie najlepiej zdają egzamin, gdy mają dobry zasięg i stabilność połączenia! W przypadku KZ nie ma mowy o jakiejś stabilności. Muzyka potrafi mi się urwać na 2-3 sekundy podczas odtwarzania kiedy akurat robię coś w domu, a telefon spoczywa w kieszeni. Przykro mi to stwierdzić, ale usterki nieco usprawiedliwia cena – 7 dolarów to 7 dolarów. Dzięki takiemu taniemu wynalazkowi zrozumiałem za co m.in. płacimy w markowych, bezprzewodowych słuchawkach dousznych – oczywiście oprócz marki, jakości brzmienia chodzi w dużej mierze o antenę i jakość połączenia. Dusza Janusza trochę się we mnie odezwała, zakupując ten moduł, ale muszę przyznać, że nie pluję sobie w brodę. W końcu cena była niska, zawsze mogę też użyć klasycznego kabelka zakończonego złączem 3.5mm.

 

 

Podsumowanie:

 

Jeśli chcecie wejść nieco w świat bezprzewodowego audio, to możecie tym tworem od KZ zaryzykować. Podkreślam – zaryzykować. Od razu mówię, że możecie być nie do końca zadowoleni. Być może trafiłem wadliwą sztukę, pojęcia nie mam. Jednak nie zmienia to faktu, że lepiej zwiększyć swój budżet i kupić coś w stylu Jaybird’ów X3 (cena oscyluje w granicach 350zł). Po prostu nie będziecie się gryźć z niestabilnym połączeniem z waszym telefonem. Ciężko mi jakoś posumować twór chińskiej marki, bo z samego dźwięku jestem naprawdę zadowolony. Wniosek jest taki, że zasięg w prężnie rozwijającym się bezprzewodowym świecie to jednak podstawa…

 

 

 

Zalety:

- ładny dźwięk

- stosunkowo małe szumy

- cena

 

Wady:

- zasięg / stabilność połączenia Bluetooth

- po części bateria, choć w tej cenie i tak jest akceptowalnie

- przeciętne wykonanie (jak na cenę)

Edytowane przez davenieadiofil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspomniałeś o największej, całkowicie przekreślającej ten moduł BT wadzie - latencja rosnąca wraz z czasem odtwarzania - oglądasz film i w 2 minucie masz pół sekundy opóźnienia a w 5 minucie już sekundę.. Nadaje się tylko do słuchania muzyki i niestety niczego więcej o ile masz nie zrywa BT o czym z kolei wspomniałeś. Kupiłem, posłuchałem godzinę i od pół roku leży na dnie szuflady. Jak już jednak gra, to brzmi całkiem dobrze. 

Edytowane przez ALTON
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ALTON napisał:

Nie wspomniałeś o największej, całkowicie przekreślającej ten moduł BT wadzie - latencja rosnąca wraz z czasem odtwarzania - oglądasz film i w 2 minucie masz pół sekundy opóźnienia a w 5 minucie już sekundę.. Nadaje się tylko do słuchania muzyki i niestety niczego więcej o ile masz nie zrywa BT o czym z kolei wspomniałeś. Kupiłem, posłuchałem godzinę i od pół roku leży na dnie szuflady. Jak już jednak gra, to brzmi całkiem dobrze. 

Faktycznie! Z opóźnieniem też się spotkałem może kilka razy, zjawisko to rzeczywiście występuje. Najbardziej jednak irytowało mnie to częste zrywanie łączności, więc skupiłem się na tym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, davenieadiofil napisał:

Sprzęt zakupiłem na Aliexpress za około 7 dolarów wraz  z darmową wysyłką.

 

22 godziny temu, davenieadiofil napisał:

Dusza Janusza trochę się we mnie odezwała, zakupując ten moduł, ale muszę przyznać, że nie pluję sobie w brodę. W końcu cena była niska

 

Kupiłem z wysyłką za 3,5 dolca :P

 

Ale oczywiście moje wrażenia co do jakości modułu w pełni pokrywają się z Twoimi... kolejny rupieć w szufladzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności