Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

IBasso DX150 , Hidizs AP200 , HiBy R6 ???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich razem i każdego z osobna.

 

Sprawa dotyczy 3 DAPów z tytułu, po kilku nieudanych zakupach potrzebuje opinii specjalistów odnośnie tych grajków.

- iBasso już sporo o nim poczytałem pozostaje tylko podskoczyć gdzieś na odsłuch ( o ile będzie to możliwe ) i zamówić jeśli się spodoba.

- Hidizs AP200 czy ktoś miał styczność z tym sprzętem i mógłby napisać kilka słów jak się sprawuje ( cena 1599 zł z 2 letnią gwarancją jest mocno zachęcająca).

- HiBy R6 i najlepsze na koniec, nie ukrywam że ten sprzęt interesuje mnie najbardziej, ktoś może słuchał? jakieś opinie? ( przeszukałem kilkanaście stron i na obecną chwilę osiągalny tylko na ebayu od 2100 + wysyłka + pewnie opłaty celne, więc cena będzie bardzo zbliżona do Fiio X7 II , używka jest za 1700 + opłaty oba są z USA ).

 

Aktualnie posiadam Plenue D ( ale coraz rzadziej używam ) przesiadłem się na LG V30 z Tidalem premium i aktualnie bez tej funkcji jestem jak bez ręki, z resztą odpowiada mi styl grania V30

Słuchawki:  Shure SE215, Hyperx Cloud, Sennheiser HD 380 Pro, Musical Fidelity MF-100 ( w drodze)

Ostatni nieudany zakup to Pioneer XDP-02U może mam źle dobrane słuchawki pod tego DAPa ale strasznie mnie rozczarował pod każdym możliwym względem i idzie do zwrotu.

Muzyka jakiej słucham to wszystkie nowe brzmienia ( house, electro, trance, POP, Dance, R&B, HH) muzyka filmowa nie gardzę też Genesis, Madonna, Nickelback, Edwin Starr, Loleatta Holloway, Jeff Healley, Aretha Franklin,  itp. krótka pisząc cieszy mnie wszystko co wpada w ucho.

 

Dzięki i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie skrótowo, bo czasu na rozwlekłe pisanie nie mam.

 

- z DX150 będziesz miał problem, bo na odsłuchy go nie dostaniesz. O ile nikt się nie pochwalił, to mam na obecną chwilę jedyną sztukę w Polsce. Brzmieniowo? Jest genialnie :) Kwestia tylko taka, że trzeba go ściągać albo z Hiszpanii (500 ojro) albo od iBasso (500$ + cło, podatek itepede).

- Dźwiękowo na tle tych trzech propozycji AP200 to... Sam nie wiem.

- R6 - fajny, ale 10Ohm na wyjściu oznacza, że multiarmatury, armatury i hybrydy maści wszelakiej = demolka sygnatury brzmienia. Do tego cena znacząco wyższa od pozostałych, choć jakość brzmienia ponoć świetna.

 

Przy obecnych słuchawkach jakie masz, niespecjalnie widzę potrzebę inwestowania w lepszy player. Większy przyrost jakościowy da Ci zakup dobrych słuchawek, bo chociażby takie sprzedawane przeze mnie modowane przez Perula HP150 totalnie demolują SE215 lub CloudX ;) Te drugie zresztą miałem w wersji również znacząco ulepszonej przez Perula (forumowego magika od poprawiania producentów) i HP150 to takie dwie półki wyżej, niż CloudX.

 

Innymi słowy - Panie, najpierw dobre słuchafony (MF100 to już jakiś wstęp), a potem myśl o źródle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vaiet Dzięki za odpowiedź.

Co do DAPa to powtórzyłeś słowa mojego zdrowego rozsądku czyli iBasso.

Powinienem dodać informację w poprzednim poście że planuje wzbogacić też kolekcję o kilka dobrej jakości słuchawic.

 

Mimo iż jestem mało aktywnym forumowiczem to dość intensywnie czytam posty na forum i wiem, że zabieram się za zakup od tyłka strony . Zdecydowałem tak ponieważ wolę najpierw kupić odtwarzacz żeby udać się z nim na odsłuch i dobrać słuchawki które będą mi odpowiadały. Z tego co czytałem to iBasso nie ma większych problemów z dogadaniem się z większością dobrych muszli, HP które wymieniłeś są na mojej liście odsłuchowej, chce też przed zakupem zrobić odsłuch sprzętu ze stajni Beyera, AKG, Audio Technica, Fostex . Dobrych DAPów na androidzie z których będę w stanie korzystać w pełni z Tidala jest nie dużo więc łatwiej będzie mi dobrać słuchawki których jest na rynku znacznie więcej i trafić na model z którymi DAP nie będzie dostawał "zatwardzenia" :) . Niestety zakup słuchawek muszę przełożyć na lipiec, byłbym w stanie zakupić coś dobrej klasy teraz ale zostanie mi wtedy jedzenie jarmużu przez cały czerwiec :( 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musical Fidelity MF 100 to w porównaniu z obecnymi też ze dwie półki wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, rafik87 napisał:

@Vaiet Dzięki za odpowiedź.

Co do DAPa to powtórzyłeś słowa mojego zdrowego rozsądku czyli iBasso.

Powinienem dodać informację w poprzednim poście że planuje wzbogacić też kolekcję o kilka dobrej jakości słuchawic.

 

Mimo iż jestem mało aktywnym forumowiczem to dość intensywnie czytam posty na forum i wiem, że zabieram się za zakup od tyłka strony . Zdecydowałem tak ponieważ wolę najpierw kupić odtwarzacz żeby udać się z nim na odsłuch i dobrać słuchawki które będą mi odpowiadały. Z tego co czytałem to iBasso nie ma większych problemów z dogadaniem się z większością dobrych muszli, HP które wymieniłeś są na mojej liście odsłuchowej, chce też przed zakupem zrobić odsłuch sprzętu ze stajni Beyera, AKG, Audio Technica, Fostex . Dobrych DAPów na androidzie z których będę w stanie korzystać w pełni z Tidala jest nie dużo więc łatwiej będzie mi dobrać słuchawki których jest na rynku znacznie więcej i trafić na model z którymi DAP nie będzie dostawał "zatwardzenia" :) . Niestety zakup słuchawek muszę przełożyć na lipiec, byłbym w stanie zakupić coś dobrej klasy teraz ale zostanie mi wtedy jedzenie jarmużu przez cały czerwiec :( 

 

Stockowe HP150 są... niezłe. Moje modowane na ten przykład, poza możliwością zastosowania lepszego kabla, który w standardzie zasługuje jakościowo na miano bliskiego tragedii, brzmią znacznie lepiej. Bardziej ogarnięta góra, lepsze dociążenie średnich i mid-basu, przez co grają znaaaacznie przyjemniej i lepiej. Warto im zrobić ten zabieg, jeżeli już się je kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności