Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

NightHawk AudioQuest


KaszaWspraju

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się wprawdzie nie znam, ale zawsze tłumaczyłem to sobie specyfiką celulozowej membrany - że dla dobrego dźwięku musi się solidniej wychylić, do czego zmusza zarówno kręcenie potencjometrem, jak i większe DR w nagraniu.

Recenzja fajna, ale krótka, za mało piania z zachwytu :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo są to naprawdę fajnie słuchawki z którymi nie sposób się nudzić, zawsze coś zagrają inaczej niż oczekujesz i albo to się spodoba albo nie. Mało bo opisałem to co mi się najbardziej podobało i to co mi przeszkadzało. Potem to  już lanie wody i pisanie w kółko tego samego, inaczej. Liczba słów miej więcej tyle co "rece" o LCD2C.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, KaszaWspraju napisał:

Mało bo opisałem to co mi się najbardziej podobało i to co mi przeszkadzało. Potem to  już lanie wody i pisanie w kółko tego samego, inaczej. Liczba słów miej więcej tyle co "rece" o LCD2C.

Hmm byłem nauczony, że jak się przy zdaniu stawia emotkę :P;) lub inne podobne to wiadomo, że żart. No ale widać się pozmieniało :(.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realx  :D . Chciałbym napisać czasem coś w stylu Piotra Ryki. Audiofanatyk -  recka LCD2C pozamiatała. Czy recka maciux o Aeon. Ale to jeszcze sporo przede mną pracy i nauki.

 

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mykupyku napisał:

najkrótsza recka:

 

miałem je dwa razy, znaczy coś w nich jest

O, to ja dodam swoją! Mam je drugi raz i nadal nie wiem, czy chcę je zostawić, czy sprzedać :D.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Nighthawk Carbon od wczoraj, dopiero 3-4 godziny grania - wygrzewania. Na razie jeszcze się nie ustabilizowały brzmieniowo. Bezpośrednio po wyjęciu z futerału uderza duszny, zamglony przekaz, obfity bas, stłumiony nieco wokal. Po pierwszych godzinach zaczynają się poprawiać, najpierw wokale, czekam jeszcze na poprawę góry i basu. Specyficzne te Nighthawki, ale to niewątpliwie bardzo dobre słuchawki. Mnie takie klimatyczne, nasycone granie o analogowym charakterze bardzo się podoba. Ten ich charakter przypomina mi słuchanie muzyki z taśmy magnetofonowej, jeśli ktoś takie pamięta. Nie mam problemu z przechodzeniem ze słuchania z innych słuchawek, nawet Staxów, mój słuch szybko się do Hawków adaptuje. Mój  zakup poprzedzony jest kilkoma dłuższymi odsłuchami na różnym sprzęcie, z różnym okablowaniem i wygrzanych egzemplarzy w sklepach. Liczę więc, że jak przetworniki się rozruszają, dojrzeją brzmieniowo po tych zalecanych 150 h. Kabel do nich dodany przez Audioquesta to niestety porażka. Poza tym wykonanie i wygoda w nich pierwsza klasa.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaszaWspraju słuchał na Questylle CMA600i?!

To nie wiem czy to dobry tor pod ciemne Hawki ,raczej nie bardzo.

Sam Questylle gra lekko ciemno,gęsto i analogowo jak dodać do tego podobną sygnaturę brzmienia Hawków to otrzymamy....he,he.

Warto je odsłuchać na neutralnie brzmiących ,lekko nawet jasnych torach, gdzie bas będzie nie podbijany dodatkowo a tylko trzymany w ryzach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Soundman1200 napisał:

KaszaWspraju słuchał na Questylle CMA600i?!

To nie wiem czy to dobry tor pod ciemne Hawki ,raczej nie bardzo.

Sam Questylle gra lekko ciemno,gęsto i analogowo jak dodać do tego podobną sygnaturę brzmienia Hawków to otrzymamy....he,he.

Warto je odsłuchać na neutralnie brzmiących ,lekko nawet jasnych torach, gdzie bas będzie nie podbijany dodatkowo a tylko trzymany w ryzach.

 

A ja słucham na CMA400i, który jest "ciemniejszy" jeszcze i brzmią super, światła nie brak ;). Także ze wzmacniaczami Questyle to nie taka prosta sprawa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności