Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Detaliczna alternatywa dla Philips Fideilio x2


pawel890

Pytanie

Witam, mój obecny sprzęt to

Wzmacniacz Aune X1 + Fidelio X2 - granie bardzo przyjemne i pełne basu, chciałbym trochę rozszerzyć ten zestaw

o słuchawki stojące po jasnej stronie, szukam czegoś co zaskoczy mnie detalami i nie będzie posiadało tak schowanej 

średnicy i góry jak X2.

Budżet tak do 1300zł

 

Obecnie zaciekawiły mnie Hifiman HE-400i jednak nie wiem czy to dobry trop.

 

Edytowane przez pawel890
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
9 godzin temu, vonBaron napisał:

X2 mają schowaną średnicę? Pierwsze słyszę.

 

Chyba w każdej recenzji ktoś wspomni, że mają schowaną średnicę i przesadzony bas. https://sites.google.com/view/headphoneadvice/open-back-headphones/category-200-500?authuser=0

 

2 godziny temu, Soundman1200 napisał:

Hifimany Sundara...albo HD800...he,he...Po Phillipsach ciężko będzie czymś zaskoczyć...

Hifiman Sundara to chyba nie mój budżet. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, LuQi napisał:

@pawel890 jako detaliczną alternatywę dla X2 ja bym wziął pod uwagę Audio-Technica MSR7. Ergonomia nie tak dobra, ale dźwiękowo by odpowiadały oczekiwaniom moim zdaniem. Jak dostaną odpowiednio dużo mocy to potrafią zagrać rewelacyjnie.

 

Mogę to napędzić Aune X1 albo NAD C352 (ale nad trochę znieszktłca mi dźwięk)

 

Póki co mam też audio-technica mx40 ale nie wiem czy będzie warto robić taki przeskok, poza wolałbym coś otwartego.

Edytowane przez pawel890
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, chico99 napisał:

 

X1s napędza mi, bez problemu, wszystko co mam wysokoohmowego HD650 300ohm , DT990 250ohm, DT770 250ohm.

Raczej chodzi o skuteczność to niby planary a maja 37 Ohm stąd pytanie jak to by ze sobą szło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, LuQi napisał:

M40x to całkiem inny charakter grania od MSR7. Te drugie serwują masę detalu w porównaniu do tych pierwszych.

 

Hmm to ciekawe, już M40x w stosunku do Fidelio X2 wydają się bardzo detaliczne mimo, że M40x to bardzo neutralne słuchawki.

 

Zastanawiałem się jeszcze nad sennheiser hd 600, ciężko podjąć sensowną decyzję. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, pawel890 napisał:

 

Hmm to ciekawe, już M40x w stosunku do Fidelio X2 wydają się bardzo detaliczne mimo, że M40x to bardzo neutralne słuchawki.

 

Zastanawiałem się jeszcze nad sennheiser hd 600, ciężko podjąć sensowną decyzję. :D

 

Jeśli zależy Ci na otwartych to możesz sprawdzić jeszcze R70x. Podobno z X1s świetnie się dogadują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jasna alternatywa z bogatą średnicą dla x2 to będą na pewno AKG k701, k702, w sumie nawet k712 ewentualnie beyery DT880, DT990 Edition ale lepiej chyba pójść w AKG. Też mam duet x1s i x2 i ciężko mi uwierzyć ze brakuje ci tam góry. Kto wie może właśnie beyerowskie iskierki ci przypasują, albo otwarte audio techniki, oczywiście też słuchawki od grado, możesz pójść też w ultrasone, one to dopiero tną uszy ?

Edytowane przez tomek305ds6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 24.05.2018 o 19:00, Andrewek napisał:

A ja bym hd600 rozważał. Albo he-400i,  czasami można ją kupić bardzo korzystnie

Skusiłem się na HD600, gdyż nadarzyła się niezła okazja. Poza tym niektórzy zwracją uwagę, że jednak HD600 jest niezwykle podobne do he-400, jednak wciąż krystaliczniejsze, więc to dla mnie na plus.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, LuQi napisał:

No to jestem ciekawy Twoich wrażeń po odsłuchach. Jak dla mnie HD600 nie serwowały więcej detalu niż X2, ale może Ty je inaczej odbierzesz. 

 

To pewne, że będzie więcej detalu, tylko dlatego je kupuję. Jeszcze jak nadarzy się dobra okazja do kolekcji wpadną Audio Technica ATH MSR7.

 

Generalnie X2 to dla mnie rozczarowanie na podłączeniu telefon/laptop, dopiero po zakupie Aune X1s i Tidal HI-FI pokazało swoje całe piękno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, pawel890 napisał:

Skusiłem się na HD600, gdyż nadarzyła się niezła okazja. Poza tym niektórzy zwracją uwagę, że jednak HD600 jest niezwykle podobne do he-400, jednak wciąż krystaliczniejsze, więc to dla mnie na plus.

HD600 "krystaliczne"...mammamija, co to ludzie nie wymyślą, to się w..... a zresztą, koniec na dzisiaj tych fantasmagorii forumowych, czas na lulu :D.

W dniu 26.05.2018 o 05:58, tomek305ds6 napisał:

Jasna alternatywa z bogatą średnicą dla x2 to będą na pewno AKG k701, k702, w sumie nawet k712 ewentualnie beyery DT880, DT990 Edition ale lepiej chyba pójść w AKG. Też mam duet x1s i x2 i ciężko mi uwierzyć ze brakuje ci tam góry. Kto wie może właśnie beyerowskie iskierki ci przypasują, albo otwarte audio techniki, oczywiście też słuchawki od grado, możesz pójść też w ultrasone, one to dopiero tną uszy ?

Eee.. zara, Beyer-y i "bogata średnica", nieee nosz kur..., tego już za wiele... wyrko trzeba zagrzać :rolleyes:.

 

 

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności