Skocz do zawartości

Kolumny vintage


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako, że spalił mi się głośnik basowy w moich Cantonach LE 400, z których byłem dość zadowolony, choć przy rocku zawodziły, szukam czegoś nowego. Dlaczego nie kupić głośnika? Nie jest łatwo zdobyć oryginał, po drugie chciałbym jednak kolumny które zejdą niżej.

Wzmacniacz jaki posiadam to

Saba mi-212

  • Ciągła moc (z współczynnikiem zniekształceń)
    • 8 omów: 2 x 28 watów
    • 4 omy: 2 x 40 watów
  • dynamika
    • 8 omów: 2 x 43 watów
    • 4 omy: 2 x 70 watów
  • Całkowite zniekształcenie harmoniczne: 0,3% przy mocy znamionowej
  • Współczynnik tłumienia: od 30 do 4 omów, od 50 do 8 omów
  • Pasmo przenoszenia: 8 ... 100000 (-3 dB, 1% zniekształcenia)
  • Stosunek sygnału do szumu: 80 dB przy mocy znamionowej
  • Separacja kanałów stereo: 40 - 60 dB

 

Jako, że nie do końca ogarniam temat doboru głośników do kolumn, prosiłbym o radę co wybrać z modeli dostępnych w Polsce na rynku wtórnym. Moje wymagania to:

-wygląd vintage (pasuje do wystroju saloniku ok 16m2 w domku na wsi), bez plastików i zdezelowanych paździerzy

-słucham różnorodnej muzyki, chyba wszystko poza typowymi łupankami

-zazwyczaj słucham sam niezbyt głośno, ale czasami lubię podkręcić, plus imprezy gdzie czasami ktoś się dorwie do wzmacniacza i potrafi spalić kolumny. 

-ze względu na niewielkie rozmiary pomieszczenia i niemożność ustawienia kolumn z odpowiednią przestrzenią z tyłu, tylni bas reflex odpada

-budżet to 500zł, jeśli zaproponujecie perełkę wartą zakupu jestem skłonny go nieco zwiększyć

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali Concept 1 są dosyć uniwersalne, wyglądają stylowo z nutką vintage i mają bass reflex z przodu, ale super zejściem basu nie zaczarują, więc na imprezę niekoniecznie. Można je spokojnie znaleść do 500zł, sam niedawno sprzedałem taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz o starszych konstrukcjach? Na papierze biją na głowę tego Dali, do tego jako nowe kosztowały znacznie więcej, a te które miałem brzmiały naprawdę dobrze. No i wizualnie się bardziej podobają, przynajmniej niektóre jak np. Jamo J-101, Quadral IS 1650, Heco Professional P 5001,  Telefunken TL-500,  Heco SM-640. Niewiele o nich w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, amrowek napisał:

heheheh i po dali ...:D

Nie wiedziałem, że to konkurs. Poleciłem tylko takie, których sam słuchałem.

 

2 godziny temu, chemick napisał:

Na papierze biją na głowę tego Dali

O słuchaniu papieru nic nie wiem, więc się nie wypowiem :).

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę kupić oryginalne głośniki basowe?

@amrowek

Ciekawe propozycje, niestety w tych Dualach brak maskownic, do tego zniszczone pudła 720, a chciałbym jednak coś co by także cieszyło oko. Quinto bardzo ładne, choć cena dość wysoka (pewnie z uwagi na stan)

A co powiecie o tych wymienionych przeze mnie w pierwszym poście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności