Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki + Dac/amp (max 2000zł)


cheyenne

Pytanie

Witam wszystkich

Chciałbym prosić was o pomoc w wyborze odpowiedniego dla mnie zestawu słuchawki + dac/amp do łącznie max 2000zł. Jestem początkujący w temacie poważniejszego audio więc proszę o wyrozumiałość. Zestaw będzie przeznaczony do odsłuchu z komputera przede wszystkim do muzyki - elektronika(taka bardziej w klasycznym rozumieniu), synthwave, rock, metal + pobocznie muzyka klasyczna oraz filmy i gry. Testuje od paru miesięcy różne sprzęty ale w żadnym coś mi nie pasowało. Wnioski wyszły takie, że wolę słuchawki jasne otwarte z podkreślonymi dolnymi tonami. Pokrótce opisze moje ostatnie doświadczenia:

- aune x1s + dt990 pro

Byłem pod wielkim wrażeniem jednak odrzuciło mnie przejaskrawienie górnych tonów, natomiast braki w średnicy jeszcze jako tako mogłem przełknąć. Na co szczególnie zwróciłem uwagę to bas - ciasny, zwarty, szybki. Zazwyczaj nieobecny ale gdy się pojawia robi świetne wrażenie. Nigdy jeszcze takiego czegoś nie słyszałem. Zawsze byłem przyzwyczajony do misiowatych obszernych niskich tonów i teraz wiem, że może być coś lepszego.

- aune x1s + dt150

Tutaj doszedłem do wniosku, że wolę jednak słuchawki jasne otwarte. Dźwięk był jakby przyklejony do ucha i nie odczuwałem przestrzenni. Bas w 990 pro wydawał mi się generalnie lepszy, natomiast bywały momenty szczególnie w filmach gdzie dt150 pokazywał na co go stać. Był taki monumentalny

- aune x1s + dt 880

Zbyt neutralnie. Bez  wykopu

- aune t1 + dt990 pro

Nie zrobiło to mnie takiego wrażenia jak aune x1s, który wydawał mi się bardziej szczegółowy i analityczny choć rzeczywiście drażniące wysokie tony zniknęły. Niestety bas znów zrobił się misiowaty, a odkąd posłuchałem tego przy x1s to nie chcę niczego innego. Lampa dla mnie odpada

Słyszałem jeszcze, że znaczną poprawę w stosunku do dt990 pro można odnotować przy zakupie fidelio x2, ale są one poza moim zasięgiem. Chciałbym by słuchawki nie kosztowały więcej niż te 1000zł.

Chciałem również przetestować kartę dźwiękową aim sc808, ale z dostępem jest dramat. Kupiłem w x-komie na początku kwietnia. Po tygodniu napisali mi, że muszę czekać do maja po czym w maju otrzymałem wiadomość, że karta będzie dostępna dosłownie za 41 tygodni.

Chciałbym jeszcze raz wziąść na odsłuch x1s i sparować go z akg 712 pro oraz ath-r70x.

Proszę was o podanie innych propozycji z czym mógłbym popróbować - może nie tylko o słuchawki ale także o dac.

Dzięki za uwagę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Godzinę temu, vonBaron napisał:

Możesz sprawdzić Beyery T90. 

 

Pewnie by mi się spodobały, ale to nie ta półka cenowa. Chciałbym by łącznie za słuchawki + dac/amp zapłacił max ok 2tys czyli bym musiał całość wydać tylko beyery. Może nad używkami bym jeszcze zastanowił. Narazie chce wybadać czy istnieje jakieś sensowne rozwiązanie przy założeniu, że połowa tej kwoty pójdzie na słuchawki.

Edytowane przez cheyenne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ktoś chyba sprzedaje tutaj zestaw stax'ów za podobną cenę (czy raczej sprzedawał) - poszukaj czegoś podobnego

albo zestaw używanych dt1990 + odpowiedni dac / vintage

Edytowane przez whero
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 godzin temu, chico99 napisał:

Spróbuj x1s z k701, imo ta parka brzmi świetnie.

a jak z basem? Czytałem opinie, że k701 są oszczedne pod tym względem. Skoro dołożymy do tego x1s, który jeszcze bas odchudza to koniec końców powinno już  zupełnie jego zabraknąć.

Tak swoją drogą jaka jest różnica między k701 a k702?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
27 minut temu, cheyenne napisał:

Tak swoją drogą jaka jest różnica między k701 a k702?

 

https://homestudiobasics.com/akg-k701-vs-akg-k702-the-difference/

 

28 minut temu, cheyenne napisał:

a jak z basem? Czytałem opinie, że k701 są oszczedne pod tym względem. Skoro dołożymy do tego x1s, który jeszcze bas odchudza to koniec końców powinno już  zupełnie jego zabraknąć.

 

K701 i X1s, imo jest synergia między nimi.

Ilość basu to też kwestia względna. Do tej muzyki, której słucham jest go tyle ile trzeba.

Jak ci go braknie, możesz zawsze zrobić bas-moda https://www.audiofanatyk.pl/modyfikujemy-brzmienie-sluchawek-akg-q701/

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności