Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zishan Z2 (AK4490)


Kiss_

Rekomendowane odpowiedzi

W poszukiwaniu taniego playera mającego zastąpić mi xDuoo X2 trafiłem na Zishana,jednak wybrałem wersje V2 czyli z AK4490 na pokładzie."Magiczne czarne pudełko" posiada trzy funkcje(AMP,DAC,DAP),z czego opiszę tylko dwie z nich (po raz pierwszy więc proszę o względną wyrozumiałość).Mianowicie funkcję DAC oraz DAP.Zishan posiada wejście na kartę SD oraz dwa wyjścia Line Out oraz "zwykłe".Analogowy sposób regulacji głośności ma swoje plusy i minusy,mi osobiście przypadł do gustu.Jeśli trzymamy go w kieszeni wysoce prawdopodobne jest , że poziom głośności ulegnie zmianie.Jego wielkość też może się części osób nie spodobać,wyrażnie odstaje.Wyjścia Jack są w odpowiedniej odległości od siebie,nie znalazłem jeszcze na tyle szerokich Jacków by blokowały jedno z wyjść bądż kolidowały z potencjometrem.Dioda,która nieustannie mruga mnie osobiście denerwuje,polecam jej usunięcie ? Kiedy jesteśmy ciekawi co się kryje w środku dostrzegamy całkiem sporo elementów przewlekanych oraz wymienny OPAMP (LM4562).Cała konstrukcja wygląda estetycznie,wszystko jest ładnie spasowane oraz sprawia wrażenie solidnej.

 

Dane techniczne

 

AK4490-LPFOP275-LM4562-Out

DSD64 \ 128 \ 256

32 bit 192KHz

SD 256Gb

Cena ~ 40$

 

 

DAC

 

W zestawie z Zishan'em dostałem jedynie kabel USB oraz kilka papierków.Po zainstalowaniu sterowników można zabrać się za odsłuchy.Na początek walory użytkowe,DAC posiada niewielkie opóżnienie przy włączaniu jak i wyłączaniu utworu.Jest to krótki czas jednak nie powinno występować w mojej ocenie żadne opóżnienie.Po uporaniu się z tym możemy ze spokojem przejść do części oceny brzmienia.

 

Scena

 

Od razu po założeniu słuchawek czuć dużą przestrzeń,zarówno w szerz jak i w głąb.Zdecydowanie półka bądz dwie wyżej od xDuoo X2.Scena nie jest nadmiernie rozciągnięta, jest ze sobą naprawdę porządnie zgrana.Pierwszy plan jest wyrażnie "przed szeregiem" gra główną role.Odległość od planów jest na tyle czytelna by nie przeszkadzały one sobie na wzajem.Separacja nie jest jakoś szczególnie dobra,zachowuje odpowiedni poziom i nic poza tym.

 

Bas

 

Poza sceną pierwsze co słychać to podbity niski bas,jest on bardziej punktowy oraz sprawia wrażenie "sprężystości".W porównaniu do X2 jest on dużo "głębszy" oraz lepiej kontrolowany.Efekt jest podobny do tego w kinie,oczywiście w mniejszej ilości basu.Trochę więcej dynamiki by nie zaszkodziło,nie jest on ospały ale brakuje mu "uderzenia" .Nie wchodzi on na średnicę w słuchawkach neutralnych/jasnych w innym wypadku średnica staje się bardziej zaciemniona,zniekształcona.Zdecydowanie nie polecam łączenie z ciemnymi słuchawkami.

 

Średnica

(połączona z neutralnymi/jasnymi słuchawkami)

 

Tutaj w mojej ocenie słuchawki pokazują swoje dobre i złe strony,najwyższa średnica jest bardzo czysta muzykalna,jednak ta średnia i niska już nie jest taka dobra,sprawia czasami wrażenia lekkiego stłumienia i chropowatości,kobiecy wysoki/średni wokal pokazuje jej same dobre strony,mamy tutaj precyzje,naturalność oraz bardzo dobrą separację,im wyższa częstotliwość tym brzmienie staje się bardziej precyzyjne.Nie liniowość grania w tym zakresie według mnie jest spowodowana słabym OPA,przy np. MUSES powinno być lepiej .

 

Wysokie

 

Tutaj odkryłem dlaczego xDuoo X2 odejdzie w zapomnienie.Wysokie tony nie sybilują,nie sprawiają wrażenia "piasku",są w granicach rozsądku równe."Elektroniczny" nalot jest niewielki,mi przy piano Rock'u udało się go wyłapać.W połączeniu z AKG K400 naprawdę można słuchać i słuchać wysokich tonów,są lekkie,swobodne i bardzo dobrze przedstawiane.W mojej ocenie są lekko wycofane jednak nie stłumione,są bardziej "gładkie".

 

DAP

 

Tutaj ne będę poruszał sprawy EQ bo jest to dla mnie bez sensu.Zishan jako player sprawia się dobrze do momentu gdy  chcemy posłuchać utworu z innego albumu bądz utworu będącego w innym folderze,skakanie po folderach czy albumach nie jest w ogóle intuicyjne.Przełączanie utworów następuje bardzo szybko.Nie posiada on wyświetlacza co mi na początku nie przeszkadzało,przy dłuższym użytkowaniu zaczyna jednak ta cecha irytować .

 

 

 

Całościowo jestem zadowolony z zakupu,przy tej cenie można mu wybaczyć niedoskonałości,w swojej cenie według mnie KILLER.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wydaje mi się, że warto dołożyć kilka $ i kupić Z3, to wersja z wyświetlaczem.

Mam Wooeasy Walnut V2, to w zasadzie to samo tylko inne bebechy.

Brak wyświetlacza powoduje bardzo uciążliwą obsługę.

Dostałem go, w pakiecie, z wymiany i używam go czasem bo ma pancerną obudowę.

A recka ok, z przyjemnością przeczytałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności