Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio FH5


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie pytanie mam, FH5 grają znacznie lepiej z kablem ALO od andromed, czy macie jakieś inne kable godne polecenia? Chodzi mi też o wygodę a w drugiej kolejności brzmienie chociażby trochę lepsze od stockowego. Rozważam kupno kabla od custom art, 100zł i rewelacja pod kątem wygody ale nie wiem jak z brzmieniem wypadnie... Jakieś porady? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2018 o 09:18, blueme napisał:

 

Inszy cieszę się, że tutaj mamy podobne zdania.... Kurcze jest coś obłędnego w tym, że takie FiiO czy IBasso i inne "audiofilskie" marki działają tak jakby produkowali techniczny sprzet do pomiarów audio a nie sprzęt do SŁUCHANIA MUZYKI!

Knowles jest techniczny i idzie w stronę syntetycznego analitycznego brzmienia znanego choćby z takich klasycznych wdrożeń jak seria Etymotic

u Soniona jest wiele naturalnie brzmiących ocieplonych armatur

Ja naprawdę czekam na modele uniwersalnych IEMów z Sonionami, muzykalne, słodkie

Gdyby zrobić taką wariację FH5 dajmy na to FH5M z Sonionami zamiast Knowlesów idę o zakład, że ludzie woleli by te drugie, bo normalnie słuchawki kupujesz do zachwycania się muzyką a nie do robienia testów audio ? Oczywiście FH5 to świetne słuchawki, ale z Sonionami byłyby jeszcze lepsze

 

FiiO ma hasło "Born for music" ja mam wrażenie, że nie do końca tak jest i raczej hasło jakie bardziej realizują to  "Born for Hi-Res audio and audiphiles measures"

 

Mam taką akcję, piszmy do FiiO z prośbą o wypuszczenie muzykalnych słuchawek opartych na Sonionach!

 

 

O co chodzi z tymi Sonionami :P ? To inny typ przetworników, bo w pierwszej chwili myślałem że chodzi o słuchawki Sony?  
Niedługo trafią i do mnie FH5 z tymczasowej wymiany za sony ex1000, ale po tym co czytam to raczej mi się nie spodobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, music hunter napisał:

O co chodzi z tymi Sonionami :P ? To inny typ przetworników, bo w pierwszej chwili myślałem że chodzi o słuchawki Sony?  
Niedługo trafią i do mnie FH5 z tymczasowej wymiany za sony ex1000, ale po tym co czytam to raczej mi się nie spodobają.

Sonion to producent driverów, jak Knowles. Tylko że Soniony są bardziej muzykalne niż analityczne jak mi wiadomo od Knowlesów... Nie słuchałem nie wiem jak jest na prawdę...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, music hunter napisał:

O co chodzi z tymi Sonionami :P ? To inny typ przetworników, bo w pierwszej chwili myślałem że chodzi o słuchawki Sony?  
Niedługo trafią i do mnie FH5 z tymczasowej wymiany za sony ex1000, ale po tym co czytam to raczej mi się nie spodobają.

 

Spodobają Ci się. Przetworniki armaturowe produkują na świecie głównie amerykański Knowles i duńsko-holenderski Sonion. Knowles jest największym producentem takich przetworników i ma najwiekszy udzial w rynku. Brzmienie Sonionow i to nie tylko moje zdanie jest trochę naturalniejsze i ocieplone, ze znanych marek wykorzystuje je np. Shure ale tez wielu wytwórców customów. Ale to nie znaczy że Knowlesy są złe. To też kwestia przyzwyczajenia, np. po kilku dniach częstego używania stwierdzam już że FH1 są dla mnie akceptowalne i nie irytują tylko dają fun

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, rayfe napisał:

Słuchajcie pytanie mam, FH5 grają znacznie lepiej z kablem ALO od andromed, czy macie jakieś inne kable godne polecenia? Chodzi mi też o wygodę a w drugiej kolejności brzmienie chociażby trochę lepsze od stockowego. Rozważam kupno kabla od custom art, 100zł i rewelacja pod kątem wygody ale nie wiem jak z brzmieniem wypadnie... Jakieś porady? :)

A jakie zmiany w brzmieniu wprowadza kabel od andromed?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, userfrom napisał:

A jakie zmiany w brzmieniu wprowadza kabel od andromed?

Jak dla mnie poprawia sie wszystko a pierwsza różnica to jaśniejsze i bliższe brzmienie, wokale są bliżej tj średnica głównie, bas mocniejszy i lepiej potrafi zadudnić. Góra jest wyraźniejsza i miałem wrażenie lepszej separacji. Ogólnie grają jak nie one, stock to szmelc... Oczywiście scena robi się szersza. Więcej nie powiem bo krótko słuchałem, jeden utwór po kilka razy na obydwu kablach tak po dwa razy zmieniłem kable.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Podłączenie do telefonu w moim przypadku nie miało sensu na P20 grały gorzej niż FAD E3000. 

Podłączenie do Pioneera XDP 100 no fajnie, fajnie, ale to zaledwie poziom moich IT01 Ibasso.

Podłączenie do DX150 - dla mnie kosmos. Do tego stopnia że zdecydowałem się sprzedać kilka rzeczy i zmienić swój tor na DX150+FH5.

Ciężko opisać mi to słowami, podobne odczucia ze słuchania miałem przy AK380 + Layle 

Każdy dźwięk każda nuta ma swoja wagę i miejsce. Mamy nie tylko lewo prawo, jest góra i dół, przód i tył - ale nie w sztuczny sposób doklejony na siłę dla efektu. Mamy wrażenie, że tak ma być. Posłuchajcie utworu Bukowina - Anny Marii Jopek, to co tam się dzieje słyszałem tylko na dużych słuchawkach podpiętych pod niezłe wzmacniacze!

Niestety zaznaczyć muszę, że tak wybitne zgranie uzyskałem tylko na DX150, QP2R i AK380. Zresztą rzeczy jakie mam pod ręka gra zaledwie przeciętnie. XDP100, M0, AK70, Cowon J lub słabo - mój telefon. 

FH5 są wyjątkowe, ale trzeba ich posłuchać na wyjątkowym źródle. Spróbujcie na czymś lepszym, a przekonacie się. 

IMG_20181011_140119.jpg

IMG_20181011_140124.jpg

IMG_20181011_140142.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iBasso i FiiO pokazują, że można złożyć set rozsądny cenowo, który gra i daje przyjemność oferowaną przez innych duuużo drożej

 

słuchałem fh5 z dx150/amp8 po kablu alo litz, i było to świetne granie

 

gdyby nie słuchawki, które mam fh5 by zostały

 

natomiast do telefonu najlepsze na świecie są r2pro, na wieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Superata napisał:

 

Podłączenie do DX150 - dla mnie kosmos. Do tego stopnia że zdecydowałem się sprzedać kilka rzeczy i zmienić swój tor na DX150+FH5.

 

 

Jeszcze powiedz, że na standardowym amp 6, jeśli tak to w sobotę czeka mnie to samo. :P 
Na zdjęciach słuchawki są podłączone pod wyjście spdif, bo tylko takie widzę na górze w Ibasso?


@mykupyku R2pro też miło wspominam, ale niestety niezbyt lubię pianki i się ich pozbyłem... Teraz chyba żałuję, bo gdzie kupię tak małe i dobre słuchawki.
 

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, userfrom napisał:

Na Fiio x5.3 grają bardzo dobrze na basowych tipsach. Na Colorfly C10 jest zbyt słodko na średnicy.

Posłuchaj na DX150 zmienisz zdanie jak ja. Tez mi się wydawało że z XDP100 jest dobrze :) 

30 minut temu, music hunter napisał:

Jeszcze powiedz, że na standardowym amp 6, jeśli tak to w sobotę czeka mnie to samo. :P 
Na zdjęciach słuchawki są podłączone pod wyjście spdif, bo tylko takie widzę na górze w Ibasso?


@mykupyku R2pro też miło wspominam, ale niestety niezbyt lubię pianki i się ich pozbyłem... Teraz chyba żałuję, bo gdzie kupię tak małe i dobre słuchawki.
 

Tak aby na zdjęciu i w podstawce było ładnie :) 

AMP stockowy :) jeszcze za DX150 nie zapłaciłem nadal testuję, ale chyba nie mam wyjścia. Pionek leży w komisie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Superata napisał:

Posłuchaj na DX150 zmienisz zdanie jak ja. Tez mi się wydawało że z XDP100 jest dobrze :) 

Tak aby na zdjęciu i w podstawce było ładnie :) 

AMP stockowy :) jeszcze za DX150 nie zapłaciłem nadal testuję, ale chyba nie mam wyjścia. Pionek leży w komisie. 

Jak tak, to FH5 będą ostatnio "przeszkodą" w sprzedaży mojego dx150. Jeśli mnie zachwycą to pewnie będę musiał sprzedać sony ex1000 lub odkładać kupno TV w nieskończoność :P .

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Superata napisał:

No ja niestety tez coś muszę sprzedać aby kupić DX150, a niestety ostatnio kupiłem Pionka i IT01 :( 

Bardzo podoba mi się połączenie z x3MKIII. Superata jak oceniasz to połączenie względem DX150 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FH5 dotarły na testy... Kurde rzeczywiście gra to cudnie z dx150, a na razie są na podstawowym kablu. 
Dostałem jeszcze jakiś balans od fiio, ale na razie wolę słuchać niż przepinać :D .
Główna wada jak dla mnie to czasem męczący bas... Może na wokalnym zestawie będzie lepiej, ale nie cierpię kombinować, a mam modułowego dx150 i FH5 z 4 opcjami. To nie mój styl ? .

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, music hunter napisał:

Główna wada jak dla mnie to czasem męczący bas... Może na wokalnym zestawie będzie lepiej, ale nie cierpię kombinować, a mam modułowego dx150 i FH5 z 4 opcjami. To nie mój styl ? .

Tylko tipsy "Vocal" ?. Aha.. i muszą pograć ze 3-4h.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności