Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio FH5


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, rayfe napisał:

W andro średnica i rozdzielczość są cudne, podoba mi się też detaliczność i że są jasne ale nie rażąco. 

 


Owszem rozdzielczość jest dobra jak na tą półkę cenową. Ale średnica w Adromedach mi się nie podoba i tu bym odrazu z góry kupował kabel srebro z miedzią żeby zachować bas i wysokie tony, a nasycić średnicę. Zresztą ten sam problem miałem w CA FIBAE3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, misiekkb napisał:

Proszę bardzo. Słuchawki grają tak jak @maciux i @Seler666 o nich napisali, czyli szczegółowe i rozdzielcze słuchawki, oczywiście jak na tą półkę cenową i 2-3 krotnie wyższą. Grają wygładzonym dźwiękiem, przez co nie są bezwzględne dla nagrań. Właśnie co do wygładzonego dźwięku to ma to swoje plusy i wady, a tylko od nas upodobań będzie zależało czy nam się to spodoba, czy nie. Dla mnie one nie mają pazura na wysokiej średnicy oraz wygaru na basie, ale to dla mnie, gdyż ja lubię ostrą prezentację dźwięku, w stylu CA FIBAE3 czy Etymoticów, a takie Andromendy mimo że są ostrzejsze i szybsze od FH5 są dla mnie za już zaokrąglone i zawalone. Natomiast bardzo fajnie mi się słuchało na FH5 utworów, które opierają się na bębnach, gdyż faktura bębnów była naturalna, pod tym aspektem dla mnie przetwornik dynamiczny jest lepszy od armaturowego czy elektrostatycznego.

 

Tak czułem, że nie będą w Twoim typie, ale docenisz je jakościowo :)

 

Słuchałeś na białych/półprzezroczystych tipsach? Górka trochę mocniejsza, ale pewnie jeszcze nie tak, jak lubisz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, maciux napisał:

 

Tak czułem, że nie będą w Twoim typie, ale docenisz je jakościowo :)

 

Słuchałeś na białych/półprzezroczystych tipsach? Górka trochę mocniejsza, ale pewnie jeszcze nie tak, jak lubisz.

Właśnie, ja raczej na symbio albo piankowych crystal tipsach będę słuchał natomiast stockowe może nawet zostawię nieruszane chyba że z wyżej wymienionymi słuchawki nie zagrają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, maciux napisał:

 

Tak czułem, że nie będą w Twoim typie, ale docenisz je jakościowo :)

 

Słuchałeś na białych/półprzezroczystych tipsach? Górka trochę mocniejsza, ale pewnie jeszcze nie tak, jak lubisz.


Tak, bardzo je doceniam bardzo dobra jakość dźwięku, czyli rozdzielczość, szczegółowość oraz faktura. Dla kogoś kto nie lubi pazura na wysokiej średnicy, błyszczącej (nie ostrej) góry, czy szybkiego i punktowego basu mogą to być słuchawki na których skończy zabawę w ciągłe szukanie czegoś nowego i mogą to być słuchawki do końca życia słuchawek czy osoby.

Tak sprawdziłem je i od Finala a'la Spin-fity. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, misiekkb napisał:


Tak, bardzo je doceniam bardzo dobra jakość dźwięku, czyli rozdzielczość, szczegółowość oraz faktura. Dla kogoś kto nie lubi pazura na wysokiej średnicy, błyszczącej (nie ostrej) góry, czy szybkiego i punktowego basu mogą to być słuchawki na których skończy zabawę w ciągłe szukanie czegoś nowego i mogą to być słuchawki do końca życia słuchawek czy osoby.

Przeczytałem wcześniejszy opis wrażeń i wyglada na to że słuchawki dla mnie jakby stworzone..nic tylko czekać jak w końcu dojadą.. czyżby spełnienie snów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są najlepsze słuchawki jakie słyszałem. Choć ostrzegam, że niewiele słyszałem :D I podpinam tylko do Shanlinga UP.  Mają takie nienachalne brzmienie, wydawałoby się od razu po przesiadce z ER3XR, że brakuje im trochę dynamiki, ale myślę, że w żadnym wypadku nie, to jednak ER3XR są dla mnie zbyt bezpośrednie (podając dźwięk tak blisko bębenka, że się gubię z odbiorem :P) i nieco za małe sceną. FH5 nie gubią się też w bardzo szybkim technicznym metalu, przeciętnej produkcji (Cytotoxin), i bardzo fajnie starają się wykreować wrażenia przestrzenne. Może jedynie czasem chciałbym scenę nieco więcej w przód i w tył, ale to zależy od materiału, poza tym nawet nie wiem czy jest to możliwe w dokach. Fajnie jakby ktoś osłuchany umieścił FH5 w krótkim porównaniu z konkurencją z tej półki cenowej (powiedzmy 1-2k).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Bokrug napisał:

To są najlepsze słuchawki jakie słyszałem. Choć ostrzegam, że niewiele słyszałem :D I podpinam tylko do Shanlinga UP.  Mają takie nienachalne brzmienie, wydawałoby się od razu po przesiadce z ER3XR, że brakuje im trochę dynamiki, ale myślę, że w żadnym wypadku nie, to jednak ER3XR są dla mnie zbyt bezpośrednie (podając dźwięk tak blisko bębenka, że się gubię z odbiorem :P) i nieco za małe sceną. FH5 nie gubią się też w bardzo szybkim technicznym metalu, przeciętnej produkcji (Cytotoxin), i bardzo fajnie starają się wykreować wrażenia przestrzenne. Może jedynie czasem chciałbym scenę nieco więcej w przód i w tył, ale to zależy od materiału, poza tym nawet nie wiem czy jest to możliwe w dokach. Fajnie jakby ktoś osłuchany umieścił FH5 w krótkim porównaniu z konkurencją z tej półki cenowej (powiedzmy 1-2k).

W recenzji była mowa, że mogą stawać w szranki z andromedami. Mi to praktycznie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Superata napisał:

Wszyscy czekamy na ten model przytupując nóżkami - ja też. 

Mam nadzieje że umili nam czekanie ten test z KROPKI :) - pewnie już było, ale góra mi każe umieścić :) 

 

https://kropka.audio/test/sluchawki/fiio-fh5-recenzja/

ech znamy tą recenzję od lipca.... i czekamy czekamy... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko, pierwsza godzina była najgorsza, dźwięk drewniany, brak wyrazistości, mała scena, nie pasowało mi to kompletnie i wyceniłem je

za SQ na 500zł. I teraz uwaga, mijają 3-4h i wszystkie wady poszły w zapomnienie, nosz w mordę.... ? PETARDA! ?

 

Najlepsze tipsy dla mnie to te "voice", ale żeby nie było tak "rószofo", to przez dosyć krótką tulejkę, nie mogę złapać solidnej szczelności,

jak nic nie robię, to jest ok, ale jak trochę pochodzę, to tracę seal i wszystko idzie się walić, niestety ?.

 

Co też dziwne, że tylko L-ki mi pasują, gdzie zawsze używałem M-ek, pianek nie próbowałem, bo ich nie lubię, za dużo zabawy. No i tak to właśnie

jest, jak już się dorwie swój dźwięk, to ergonomia o kant du.py. 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się to sprawdzi, jak nie podejdzie to symbio a jeżeli i nie te no to się wypruję na spiral dotsy... Pianki lubię ale comply były mulaste, bardzo na górę źle działały zaś crystal tipsy już nie tak bo porównałem na andro z symbio :) Może i tu się sprawdzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tylko tipsy w rozmiarze L pasują choć zawsze używam M. Jeśli ktoś będzie miał doświadczenia z tipsami innymi niż firmowe to proszę wrzucać info. U mnie co prawda generalnie pasują ale mam podświadomą potrzebę poprawienia co jakiś czas ułożenia w uchu. A to znak, że jeśli nawet sonicznie jest ok, to 100% dopasowania jednak nie ma.

 

Tapnięte z Notesa numer 8

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gentillo napisał:

U mnie też tylko tipsy w rozmiarze L pasują choć zawsze używam M. Jeśli ktoś będzie miał doświadczenia z tipsami innymi niż firmowe to proszę wrzucać info. U mnie co prawda generalnie pasują ale mam podświadomą potrzebę poprawienia co jakiś czas ułożenia w uchu. A to znak, że jeśli nawet sonicznie jest ok, to 100% dopasowania jednak nie ma.

 

Tapnięte z Notesa numer 8

Tylko z customami tak miałem przez budowę żuchwy i ciągłą zmianę seala... Crystal tipsy i symbio testowałem kręcąc szczęką na boki itp i wszystko ok aż mało szczena z zawiasów nie wypadła... Przy customach każdy lekki ruch szczęką powodował zmiany w odbiorze także wiem na czym polega to zjawisko i jak tylko sprawdzę u siebie to dam znać :) Symbio mam L i są wielkie ale M za małe... Crystale z pianki za to wygodne mimo że M to pasują fajnie. A z ciekawości może sprawdzę i firmowe ale to jak słuchawki przyjdą a jeszcze chyba nie ma ich na miejscu jak kojarzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stockowe tipsy są bardzo dobrej jakości. Na prawdę nie trzeba szukać zamienników.

 

W dniu 21.08.2018 o 19:07, gentillo napisał:

U mnie też tylko tipsy w rozmiarze L pasują choć zawsze używam M. Jeśli ktoś będzie miał doświadczenia z tipsami innymi niż firmowe to proszę wrzucać info. U mnie co prawda generalnie pasują ale mam podświadomą potrzebę poprawienia co jakiś czas ułożenia w uchu. A to znak, że jeśli nawet sonicznie jest ok, to 100% dopasowania jednak nie ma.

 

Tapnięte z Notesa numer 8

 

To kwestia budowy same słuchawki. Tulejka jest po prostu krótka przez co tips nie wchodzi tak głęboko w kanał uszny.

 

 

13 godzin temu, Seler666 napisał:

Jaka tu jest tulejka? T400? T500?

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

 

Jest 500tka. Ale większość tipsów z rozmiarem 400 wejdzie. Tylko z comply jest problem, bo bardzo mocno siedzą na tulejce. Potem jest problem z ściąganiem ich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Będąc pewien, że zostają, ściągnąłem siateczkę. Aczkolwiek jest to w pełni odwracalne, bo nie jest klejona a zagięta na brzegach i wkładana. Krótko na razie tak słucham, ale mogę powiedzieć, że ma to faktycznie sens i jej funkcja raczej była tylko ochronna. Brzmienie nieco się otwiera bardziej, jakby opadła cienka zasłona, to logiczne, ale opisałbym to też jakby nałożyć niewielkie i bardzo realistyczne ustawienie eq live.

Ze SpinFit CP100 zrezygnowałem, stockowe tipsy są faktycznie dobre i L-ka robi robotę.

Edytowane przez Bokrug
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest niestety krótka, więc płytko siedzą w uchu  i pierwszy raz korzystam z tipsów w rozmiarze L. Na szczęście L-ka wpasowuje się dobrze w moje ucho i nie wypadają, ale wydaje mi się, że trochę osób może mieć problem. Choć oczywiście jest tyle przeróżnych tipsów na rynku i po innych słuchawkach, o trochę innych rozmiarach, że każdy powinien coś znaleźć.

Edytowane przez Bokrug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dręczy mnie ten temat bo ostatnio przyszły mi T2 i okazało się ze tulejka jest tak krótka że żadne tipsy oprócz comply nie siedzą pewnie w uchu, zmierzyłem długość tulejki i w T2-3,05mm a w FLC-4,75mm. Niestety jedyne co zostało to to...:unsure: Nawet nie wiedziałem że tyle można wsadzić do ucha :D ale izolacja i detal na plus 

IMG_0005.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności