Skocz do zawartości

Fiio FH5


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, maciux napisał:

 

IMO w zwykłych F9 jest większy "amaturowy peak" niż w F9 Pro, ale wersja Pro nadal ma tam podbicie.

 

Peaku brak w FH5.

No i dlatego ten pik mi przeszkadza, ale jasne jest że to subiektywna moja ocena. Dlatego jeśli FH5 są w górze łagodniejsze to zmienię moje F9Pro na nie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maciux napisał:

 

IMO w zwykłych F9 jest większy "amaturowy peak" niż w F9 Pro, ale wersja Pro nadal ma tam podbicie.

 

Peaku brak w FH5.

 

"Armaturowy peak" a co to za nowy twór i słownictwo?????????????????????????????????

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć, że armatury w sensie ogólnym uważa się za bardziej ofensywne na górze. A odkąd KZ zalał rynek tanimi słuchawkami z BA, to już w ogóle - armatura ma drzeć mordę i koniec.

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"armaturowy peak"?

A co to jest? Nie spotkałem się jeszcze z takim terminem.  To Amphiony Ion +, Audio Technica M70x czy Final D8000 też posiadają taki "armaturowy peak". xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, misiekkb napisał:

 

"Armaturowy peak" a co to za nowy twór i słownictwo?????????????????????????????????

 

Chodzi o podbicie w górze pasma, widoczne często na pomiarach, zazwyczaj 8-10 kHz, czasami niżej. Służy kompensacji krzywej słuchu/wpływu małżowiny usznej, ale zdarza się, że podbicie jest trochę za mocne, przez co jawi się jako wyostrzenie, wzmaga sybilizację. Moim zdaniem to częstszy problem w słuchawkach z przetwornikami z kotwicą zrównoważoną, stąd określiłem to w cudzysłowie jako "armaturowy peak".

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy o słuchawkach dokanałowych, a dokładniej o hybrydach. Dlatego użyłem takiego, a nie innego przymiotnika. Nie napisałbym tak o kolumnach czy słuchawkach nagłownych. Jesteśmy w temacie słuchawek, a moim zdaniem to częstszy problem w słuchawkach armaturowych niż dynamicznych i tyle. Nie robić afery i zbiegowiska :)

Edytowane przez maciux
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czemu Fiio, firma ktòra już trochę działa na rynku najpierw tworzy sprzęty (dac, dac), które grają dość "cyfrowo" a potem w droźszych modelach hybryd dokanałowych nie potrafi ustrzec się wyostrzania dźwięku na górze ?
Może ten pęd do zwiększania ilości przetworników armaturowych nie ma sensu ? Budowane tak słuchawki są za analityczne, za ostre, za "suche"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem tą recenzję. Hawaiibadboy twierdzi że lepsze efekty są po zdjęciu filtra.

FH5 będzie bardziej odpowiedni dla X7II niż dla X5III, tak zapewnia Fiio - czyli dla mnie :)

 

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kordal napisał:

Rzekomo w ich sklepie na AliExpress od 10 lipca dostępne ? A w mp3store dopiero od sierpnia realizacja :(

 

Masz, za to, taniej w przedsprzedaży. 300 zeta mniej. Nieźle chyba?!

Z ali będą szły miesiąc albo lepiej i jeszcze haracz celny trza będzie zapłacić.

Nie ma co grymasić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego kupując w mp3store marsz gwarancje w kraju. Wiec moim zdaniem w cenie z preordera nie ma co kombinować. Trzeba tylko być trochę cierpliwym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności