Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio FH5


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe doki Fiio.

"The FH5 is a Quad Driver Hybrid In-Ear Monitors in which each channel is composed of one dynamic and three balanced armatures (BA) drivers."

https://red-dot-21.com/p/design-products/consumer-electronics/other-consumer-electronics/fh5/

 

fh5__Bildschirmfoto-2018-04-12-um-12.36.34.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FiiO FH5 prototype 
 

  • Hybrid 1dd 3ba
  • Incredibly coherent
  • Gentle bass and overall smooth and non aggressive sound
  • Pretty smooth and laid back and good for long listening sessions.
  • Slight roll off in highs for extra smoothness
  • Good amount of detail retrieval in lows and mids
  • 200USD – I’m confident this is going to be a huge hit when it comes out.
  • Rather large form factor; won’t fit everyone.

Źródło: https://www.head-fi.org/threads/canjam-socal-2018-april-7-8-2018-impressions-thread.876612/page-12

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

FiiO odkryło już chyba wszystkie możliwe karty na temat FH5

Cztery przetworniki, w tym trzy Knowlesa (ED+TWFK) i jeden dynamik, cena 259.99 USD, za parę dni mają podać info od kiedy w sprzedaży.

content_____-en_01 (2).jpg

content_____-en_02.jpg

content_____-en_06.jpg

content_____-en_03.jpg

content_____-en_13.jpg

FB_IMG_1529142449030.jpg

FB_IMG_1529142452040.jpg

Edytowane przez kordal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Istnieje obawa że będą niestety niewygodne. Duże kopułki jak w KZtach. 

Też mam takie obawy. Pod względem wygody F9/F9 Pro raczej lepsze będą.

37 minut temu, Superata napisał:

Właśnie przygotowuje promocje na ten model - dziś szczegóły :) 

Czekam w takim razie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obfotografowałem FH5 i biorę się za wstępne słuchanie.

 

W zestawie nie ma kabla 2,5 mm :(

 

Edit: FH5 są mniejsze niż się wydaje. Mam małżowiny średniej wielkości, a mieszczą mi się wewnątrz jak należy. FiiO F9 Pro to to nie są, ale za to z FH5 jeszcze nie uświadczyłem problemów z głębokością aplikacji. F9 Pro, F9, FH1 muszę ustawiać na odpowiedniej głębokości, a FH5 wkładam i od razu mam "seala".

Edytowane przez maciux
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Superata napisał:

Właśnie przygotowuje promocje na ten model - dziś szczegóły :) 

A co w kwestii kabla FiiO RC-BT (Bluetooth) ? Tego co miał pasować do modeli doków F9, F9 Pro i FH1 ? Przyszedł razem z FH-5 ?

43 minuty temu, maciux napisał:

W zestawie nie ma kabla 2,5 mm :(

 

Edit: FH5 są mniejsze niż się wydaje. Mam małżowiny średniej wielkości, a mieszczą mi się wewnątrz jak należy. FiiO F9 Pro to to nie są, ale za to z FH5 jeszcze nie uświadczyłem problemów z głębokością aplikacji. F9 Pro, F9, FH1 muszę ustawiać na odpowiedniej głębokości, a FH5 wkładam i od razu mam "seala".

 

To jak ? Nie ma kabla zbalansowanego ? Czyżby miał zagościć tylko w wersji hm..Pro ?

Przy okazji mogliby dodawać za tą kasę uczciwe etui (jak MEE M6 pro).

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Rayden Nie, nie mam jeszcze RC-BT i w sumie nie wiem czy będę go miał do testu.

 

Dziwna sprawa z tym 2,5 mm, bo z FH1 był. FH5 mają bardzo ciekawy kabel 3,5 mm - widać, że wyższa półka, więc może nie chcieli dodawać zwykłego 2,5 mm, takiego jak z FH1, F9 czy F9 Pro.

 

Etui jest nowe. Plastikowe pudełko jest przezroczyste, ale ogólnie takie samo, jak z innymi FiiO. Natomiast pokrowiec wygląda jak powiększone akcesorium z F9 Pro - grubsze i pojemniejsze, bardzo ładnie zszyte, ale ponownie miękkie, nieusztywnione.

Edytowane przez maciux
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek BT to ja chciałem kupić nawet ale coś do PL dotrzeć nie może. Skoro są już FH-5 myślałem,że WojtekC ma też i kabelek BT. 

 

@maciux - dobra - obstawiam brzmienie FH-5 - podobne do F9 pro - detaliczne, z lekko ostrą górą (do poprawienia piankami), duża przestrzeń, bas schodzi nisko ale nie dorównuje Aune E1 . Napiz czy wygrałem "talonik na balonik" ? ;)

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blisko, ale nie :)

 

Podobne do F9 Pro, ale większa przestrzeń, potężny i szybki subbas, góra łagodna (bez ostrości, ale obecna), średnie nadal bliskie, rozdzielczość wysoka, dynamika znakomita. Muzykalność + brzmienie na wysokim poziomie.

 

Nie wychwyciłem tego wyostrzenia, które było w F9, FH1 i F9 Pro. Lepsza kontrola góry, większa precyzja. Obawiałem się, że znowu będzie jakaś żyletka w sopranie, ale rzeczywiście są "smooth", ale nadal nie są ciemne.

 

Jestem pod wrażeniem, ale to dopiero po kilkunastu minutach odsłuchów. Więcej pomęczę je wieczorem.

 

Edit:

Poniżej dwie fotki - porównanie rozmiaru z F9 Pro i FH5 z Q5-tką. F9 Pro ładniejsze :)

 

 

 

2as.jpg

1as.jpg

Edytowane przez maciux
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maciux napisał:

 F9 Pro ładniejsze :)

 

Kwestia gustu, kształt F9 Pro ładniejszy, ale wg mnie w FH5 ta złota obramówka wygląda ładnie. No i kabelek wygląda ciekawie :) 

3 godziny temu, Lord Rayden napisał:

W promce 899 zl. No cóż posłuchamy to zobaczymy. 

No ta promka kusi, oj kusi :D Jeszcze pomyślę, może kupię. Miałem kupowac F9 Pro a tu jeszcze wyjdzie że będą FH5 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciux a jak zausznice w tym kablu? Takie same jak w F9/F9 Pro/FH1? Bo pamiętam, że w recenzjach trochę narzekałeś, że lepsze by były koszulki termokurczliwe z drucikami

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lord Rayden napisał:

Ty możesz kupić ale ja mam już F9 i F9 pro...i FH-1 ;)

Jak będziesz chciał "oddać za darmo" Wasza Lordowska mość to się polecam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim razie będą łagodniejsze na górze niż F9Pro? Bo F9Pro nie mogę słuchać rocka... spokojniejsza muzyka jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności