Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Alternatywa dla Beyerdynamic Custom One Pro


AlexCross

Pytanie

Dzien dobry,
Zwracam się z następującą sprawą:

 

Jakiś czas temu poszukiwałem słuchawek do słuchania w pracy oraz rozmów na konferencjach, głównie w połączeniu z Laptopem Lenovo P51 oraz Sansą Clip+.

 

Wcześniej używane Senheisery Hd429 pasowały mi pod kątem brzmienia, były ciepłe, góra nie kłuła w uszy. Nie były do końca wygodne i potrzebowałem czegoś z możliwością doczepienia mikrofonu.

W trakcie poszukiwań przesłuchałem:

 

Beyerdynamic DT770 PRO 32 Ohm - bardzo mnie rozczarowały, sycząca góra rozwaliła moje uszy - pewno z czasem by się utemperowała, ale nie chcę tak ryzykować.

 

Audio-Technica ATH-M50x - tutaj było powiedziałbym "nudno", głównie doskwierał mi brak średnicył, ani góra ani dół nie błyszczały, brak syczącej góry na spory plus.

 

Ostatecznie wybrałem Beyerdynamic Custom One Pro bez możliwości odsłuchu - bardzo duży plus za możliwość doczepienia mikrofonu na pałąku. Po kilku tygodniach odsłuchu mam jednak wrażenie, że jest problem z basem: na ustawieniu 0 jest bardzo słaby, wybrakowany wręcz. Ustawienie 1 jest tym, które używam, ale niestety często potrafi przywalić naprawdę za mocno i bez wyraźnej przyczyny, zalewa pasmo. Brakuje trochę przejrzystości, czuć nieraz niedosyt cofniętej góry. Brak syczących dźwięków znowu na spory plus.

 

AKG K550 - nie słuchałem, ale komentarze o ostrej górze mnie zniechęcają. Nie jest łatwo znaleźć je do odsłuchu.

 

I tutaj pytanie: czy są może jeszcze jakieś propozycje dla mnie w takiej sytuacji? Czy ktoś miał podobne odczucia z Custom One Pro?

Co jeszcze mogę posłuchać (najlepiej z mikrofonem jak w Custom One Pro)? Potrzebuję koniecznie zamkniętych słuchawek ze względu na biurowe otoczenie.

 

Będę wdzięczny za pomoc,
Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Nie pamiętam 1 do 1, ale z racji tego, że Studio mają 80ohm i welurowe pady a Customy 16ohm i skórzane, Customy zagrają równiej, lżej, trochę ostrzej. Mam akurat i basu jest dla mnie ok jak mam 1-3 otwarte porty. Nie ma zalewu basu. Ale na górze grają ciut ostrzej, ale nie tak jak dt770.

 

Oczywiście chodzi o HyperX Cloud. Te Alpha wyglądają na prawdę dobrze :) Głównie mam na myśli pady. Ale nie słuchałem ich, tylko zwykłe Cloudy.

Edytowane przez Andrewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie, nie zrozumieliśmy się :) Mam otwarte albo 1 albo 2 albo 3 po obu stronach. I na każdym jest fajnie w zależności od muzyki jakiej słucham, nie ma takiego skoku jak opisujesz w One Pro. Miałem One Pro kilka razy, tak jak i Studio i za każdym razem szybko odstawiałem One Pro dla Studio właśnie. I uważam, że to jedne z ciekawszych zamkniętych słuchawek ogólnie. Ale oczywiście warto jakbyś najpierw gdzieś ich przesłuchał. Jedyna na minus jest to, że mogę one ciut gorzej tłumić, ze względu na welury zamiast skórzanych padów. No ale są wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności