Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

COLORFLY BT-C1 bluetooth


awayeah

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli zatrzymają przesyłkę w którymś WER i zajmują się "obsługą" przesyłki. 3 razy już miałem tą wątpliwą przyjemność :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, LuQi napisał:

 

W jakim przypadku ta obsługa celna jest płatna te 40zł? Pytam bo jeszcze nigdy mi się takie coś nie zdarzyło, a trochę już zamawiałem za granicą m.in. z Chin.

 

Ja nigdy za obsługę celną nie płaciłem. 7% cło I 23% podatku. Cło zazwyczaj doliczaja od wartości chyba 150€ wzwyż. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LuQi napisał:

 

W penonaudio.com po dzisiejszym kursie $ wychodzi dokładnie 227zł. W takim razie doprecyzuję, gdzie za 327zł można kupić M0? :)

 

a była promka w audeos :)

 

do tych 227 to trzeba doliczyć bankowy spread, chyba że kupujesz bez przewalutowania, wyjdzie nawet 240, jakby trafiło się cło, to doliczą vat i opłaty i będzie ok. 300 zł

 

 

co do cła z Holandii, to zależy - od kilku lat chińskie firmy mają swoje magazyny właśnie w Holandii, ale też w paru innych krajach, np. dostawałem paczki z... Węgry, Łotwa) - i są to magazyny tranzytowe, gdzie paczki nie są clone, bo znajdują się jakby w ruchu do kraju docelowego i dopiero u celu przechodzą procedurę celną

 

co do cła - jego stawka na elektronikę jest niewielka, średnio kilka procent, naliczane jest od towarów wartych (łącznie z wysyłką) powyżej 150 euro

 

vat - to sporo, bo 23% nalicza się od towarów wartych (z wysyłką) powyżej 22 euro

 

paczki kurierskie to pewność vatu i cła na 90%

 

pocztowe to loteria, zależy od oddziału, ale tak na oko  20 - 50%

Godzinę temu, awayeah napisał:

 

Lepiej, nie lepiej. Colorfly gra mega dobrze, dużo lepiej niż M1. 

No ale musiałbym posłuchać M0 - jak gra na podobnym poziomie to na pewno warto dołożyć. 

 

 

 

ponoć m0 gra lepiej od m1 i ma też więcej mocy, ale nie wiem bo m1 mnie nie zainteresował, a za to m0 wpadł mi w oko i zaskoczył pozytywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mykupyku kupuję bez przewalutowania więc bank mi nie straszny ;) 

 

Z penonaudio zamawiałem już wiele razy towary warte więcej niż 50 euro i jeszcze nikt mi nigdy niczego nie doliczył więc wygląda na to, że mam niezłego farta :D Dlatego też zamierzam sprawdzić na BT-C1 czy ten fart mnie nadal nie opuszcza :P

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2018 o 11:58, mykupyku napisał:

 

a była promka w audeos :)

 

do tych 227 to trzeba doliczyć bankowy spread, chyba że kupujesz bez przewalutowania, wyjdzie nawet 240, jakby trafiło się cło, to doliczą vat i opłaty i będzie ok. 300 zł

 

 

co do cła z Holandii, to zależy - od kilku lat chińskie firmy mają swoje magazyny właśnie w Holandii, ale też w paru innych krajach, np. dostawałem paczki z... Węgry, Łotwa) - i są to magazyny tranzytowe, gdzie paczki nie są clone, bo znajdują się jakby w ruchu do kraju docelowego i dopiero u celu przechodzą procedurę celną

 

co do cła - jego stawka na elektronikę jest niewielka, średnio kilka procent, naliczane jest od towarów wartych (łącznie z wysyłką) powyżej 150 euro

 

vat - to sporo, bo 23% nalicza się od towarów wartych (z wysyłką) powyżej 22 euro

 

paczki kurierskie to pewność vatu i cła na 90%

 

pocztowe to loteria, zależy od oddziału, ale tak na oko  20 - 50%

 

ponoć m0 gra lepiej od m1 i ma też więcej mocy, ale nie wiem bo m1 mnie nie zainteresował, a za to m0 wpadł mi w oko i zaskoczył pozytywnie

 

Może jeszcze będzie, kto wie? :)

 

Jacyś chętni na zakup BT-C1 z oficjalnej dystrybucji, w sensownej cenie? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Może jeszcze będzie, kto wie?
 
Jacyś chętni na zakup BT-C1 z oficjalnej dystrybucji, w sensownej cenie? 
A jaka ta sensowna cena miała by być? ;)

Wysłane z mojego KOB-W09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.06.2018 o 13:38, awayeah napisał:

BTW. Paczka idzie przez Holandię, więc w ogóle nie przechodzi u nas odprawy celnej, więc jest szybko i bezproblemowo. Myślę, że tydzień, góra dwa czeka się na paczkę. Czyli w sumie jak zawsze z penonaudio.

 

Mogę tylko potwierdzić to co napisał @awayeah. W moim przypadku było tak samo, paczka szła przez Holandię dokładnie 2 tygodnie i żadnych opłat dodatkowych nie naliczyli więc dziś Kolorowy Flaj zameldował się w moich skromnych progach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dostałem dzisiaj Shanlinga M0 :) Piękne urządzenie. Póki co nie działa mi DAC usb, a reszta ok.

Porównanie dźwiękowe z Colorfly na dniach - pierwsze wrażenie lepsze zrobił Colorfly, ale M0 gra chyba przynajmniej lepiej niż M1, który zły nie był.

Colorfly jest bliższy brzmieniu Aliena+, ale z większym naciskiem na muzykalność. M0... ciężko mi po pół godziny do czegoś porównać.

Oba urządzenia mają na pewno wystarczająco dużo mocy do wszelkiej maści mobilnych słuchawek.

 

Oczywiście, pozadźwiękowo Shanling pod każdym razem dużo lepszy. Choć brakuje jednak przycisków fizycznych - mogli to play/next/back zrobić do góry ?

 

hW292pRaO9pEwouD0VXmelLQKIYp_1K4JI_yOQaK

Edytowane przez awayeah
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, tak też żem zrobił :)

 

Zanim zacznę się męczyć, co by uruchomić go jako DAC usb... Jakieś rady?

Podłączam - na ekranie pokazuje się 24bit/48khz ale komp nic nie widzi (widzi jak się przełączy na na przesył danych).

Pobrałem sterowniki ze strony Shanling ale po kliknięciu na setup pojawia się error... Tak jakby sam plik był walnięty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, awayeah napisał:

A ja dostałem dzisiaj Shanlinga M0 :) Piękne urządzenie. Póki co nie działa mi DAC usb, a reszta ok.

Porównanie dźwiękowe z Colorfly na dniach - pierwsze wrażenie lepsze zrobił Colorfly, ale M0 gra chyba przynajmniej lepiej niż M1, który zły nie był.

Colorfly jest bliższy brzmieniu Aliena+, ale z większym naciskiem na muzykalność. M0... ciężko mi po pół godziny do czegoś porównać.

Oba urządzenia mają na pewno wystarczająco dużo mocy do wszelkiej maści mobilnych słuchawek.

 

Oczywiście, pozadźwiękowo Shanling pod każdym razem dużo lepszy. Choć brakuje jednak przycisków fizycznych - mogli to play/next/back zrobić do góry ?

 

hW292pRaO9pEwouD0VXmelLQKIYp_1K4JI_yOQaK

JEstem ogromnie ciekaw porównania z M0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.06.2018 o 21:34, awayeah napisał:

A ja dostałem dzisiaj Shanlinga M0 :) Piękne urządzenie. Póki co nie działa mi DAC usb, a reszta ok.

Porównanie dźwiękowe z Colorfly na dniach - pierwsze wrażenie lepsze zrobił Colorfly, ale M0 gra chyba przynajmniej lepiej niż M1, który zły nie był.

Colorfly jest bliższy brzmieniu Aliena+, ale z większym naciskiem na muzykalność. M0... ciężko mi po pół godziny do czegoś porównać.

Oba urządzenia mają na pewno wystarczająco dużo mocy do wszelkiej maści mobilnych słuchawek.

 

Oczywiście, pozadźwiękowo Shanling pod każdym razem dużo lepszy. Choć brakuje jednak przycisków fizycznych - mogli to play/next/back zrobić do góry ?

 

 

I jak tam porównanie M0 z colorflajem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2018 o 12:12, Play napisał:

I jak tam porównanie M0 z colorflajem? :)

Dopiero zaczynam testy.

Póki co bardziej polecam M0 - przede wszystkim dlatego, że poza dźwiękiem to dużo lepszy sprzęt. A dźwiękowo M0 też daje radę.

Zachwyt nad Colorfly'em szybko minął ;) Teraz na spokojnie mogę go ocenić.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusi żeby sprawdzić tego Colorfly, bo niestety mój M0 zmarł śmiercią tragiczną w meczarniach. 

Na pewno na plus przyciski na obudowie. Tylko dlaczego on nie ma klipsa? Przecież to idealne rozwiązanie dla tak małych urządzeń. 

 

Recenzja z porównaniem do XB10 https://www.head-fi.org/showcase/colorfly-bt-c1.23167/reviews

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest i pierwsze rewju: https://headfonics.com/2018/07/colorfly-bt-c1-review/

 

"This could be one of the best budget DAC’s I have ever tested and all that is only regarding the overall fidelity and clarity of the product. Factor in the DSD support and wireless capability and you get a really fantastic value product."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Klips do przypięcia do odzieży

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LuQi napisał:

 

Co konkretnie masz na myśli? U mnie niestety fotki, które wrzuciłeś są niewidoczne.

 

Nie wiedziałem, czy nie będę go sprzedawał po zakupie M0, ale jednak ma swój urok i gra pięknie z Flare R2A.

Tak więc przeszukałem kolekcję klipsów, która nagromadziła się przez lata testów doków i wybrałem klips od wspaniałych kiedyś Xiaomi Piston 2 IFA. Ładny metalowy klips.

Przylepiłem go z tyłu na szklanej powierzchni, dwustronną, przezroczystą taśmą (taką do domowych zastosowań, typu przylepiania uchwytów).

Teraz lepiej się spisuje od M0, bo jednak waży mniej i ma przyciski fizyczne, więc na takiej siłowni wygodniejszy. A dźwiękowo... Z R2A lepszy colorfly, z R2pro lepszy M0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności