Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

COLORFLY BT-C1 bluetooth


awayeah

Rekomendowane odpowiedzi

USB DAC działa, ale rozwiązanie okazało się dość nieoczekiwane...

Musiałem włączyć urządzenie, zerwać połączenie bluetooth z telefonem i dopiero połączyć do komputera.

Jak tylko podłączy się go do kompa, to mimo że wtedy bluetooth nie działa, to najwyraźniej ciągle sparowane urządzenia mają priorytet i dlatego nie było dźwięku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Inszy napisał:

A jak go używasz w ruchu? Ma jakiś klips czy zawieszkę?

 

Na razie rozważam opcje. Chyba przykleję klips na spód (spód jest szklany i gładki).

W zestawie jest tylko skórzany pasek.

 

Obecnie prowizorycznie....

 

a0mSuabkdBGUlVHixbdTMYw80pbxn68oJ4S24iQZ

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na Colorfly'a jest i tak dobrze :)

Bluetooth działa bez problemów, przyciski działają, teraz jeszcze USB DAC.

A gra to świetnie, naprawdę świetnie. Powiew świeżości w świecie "audiofilskich" urządzeń - dobry technicznie dźwięk, który jednocześnie ma tą masę i gładkość dzięki czemu jest idealny na odsłuchy poza domem. W końcu coś na czym słucham sobie z czystą przyjemnością Queen, czy Led Zeppelin, a nie Chesky Records Best Audiophile Binaural Super-Mastering Compilation ;) 

 

Siedzący we mnie audiofil chciałby jedynie może trochę więcej powietrza i trochę bardziej rozbudowaną scenę, ale to tyle...

No i to tragiczne ustawienie potencjometru. Na Flare o niskiej skuteczności, mogę słuchać albo trochę za cicho albo trochę za głośno... Po bluetooth - USB DAC ma więcej poziomów, więc można lepiej sobie dostosować.

 

Kurczę, jak na 60$ to cudowne to urządzenie.

Szczerze powiedziawszy z Flare R2A, tylko iBasso DX100 grał lepiej (za to mniej muzykalnie). Z Flares Gold też sobie radzi bez problemu. I zero szumów.

Z R2pro jest trochę gorzej, bo robi się trochę za gęsto i zbyt masywnie, ale ciągle grają bardzo dobrze.

 

Audiofilom nie zastąpi on audiofilskich źródeł, ale szczerze polecam każdemu to urządzenie.

 

BTW. Paczka idzie przez Holandię, więc w ogóle nie przechodzi u nas odprawy celnej, więc jest szybko i bezproblemowo. Myślę, że tydzień, góra dwa czeka się na paczkę. Czyli w sumie jak zawsze z penonaudio.

Edytowane przez awayeah
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, awayeah napisał:

BTW. Paczka idzie przez Holandię, więc w ogóle nie przechodzi u nas odprawy celnej, więc jest szybko i bezproblemowo. Myślę, że tydzień, góra dwa czeka się na paczkę. Czyli w sumie jak zawsze z penonaudio.

 

Chyba muszę sprawdzić :ph34r:

Edytowane przez LuQi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem problem z regulacją głośności - okazało się, że to synchronizacja regulacji z poziomu urządzenia i telefonu była winna.

 

@Sajmon32 Scena jest bardzo dobrze poukładana, gra szeroko i głębia jest przyzwoita. Jedyny problem z tym, że wszystko to odbywa się na dość małej przestrzeni, co jest logiczne po uwzględnieniu tonalności.

To nie jest urządzenie, które powiększy scenę słuchawek, czy też ją polepszy w jakiś sposób.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, TempleInDreams napisał:

Ok, a Sabaj DA3 vs ten CF?

 

 

Zupełnie inna szkoła grania, no i zupełnie inne urządzenie.

A dźwiękowo... Sabaj pewnie zagra lepiej ze słuchawkami, które same z siebie mają pełny, masywny i muzykalny dźwięk. CF lepiej sprawdzi się z takimi, którym trochę tej masy i wypełnienia brakuje.

Sabaj gra lżej, przestrzenniej, ma więcej powietrza, ale też na pewno mniej muzykalnie.

 

Wszystko zależy od synergii. W moim przypadku przykładowo - R2pro wolałbym słuchać z Sabajem, a R2A zdecydowanie z CF. Oba źródła grają świetnie, zwłaszcza po uwzględnieniu ceny.

Trzeba jednak uwzględnić to, że przestałem się już bawić słuchawkami i mam tylko 4 modele Flare Audio. Co prawda każdy gra wyraźnie inaczej i być może przez to nadają się do wyrażania opinii o sprzęcie, ale jest to jednak spore ograniczenie, a synergia w świecie audio to kluczowa kwestia.

 

Wydaje mi się, że Colorfly świetnie może się sprawdzić z takimi FLC8s czy VSonic GR07, jak również z wieloma armaturami.

No i najważniejsze, że to sprzęt do słuchania a nie do analizowania.

 

Jako moduł bluetooth wydaje się bezkonkurencyjny - Astella AK XB10 wręcz pożera dźwiękowo.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LuQi napisał:

 

Czyli z innym urządzeniem (nadajnikiem) jest ok? Nie ma już takich dużych przeskoków?

 

Nie, na Androidzie najwyraźniej zawsze trzeba włączyć opcję "wyłącz głośność bezwzględną" w opcjach programistycznych.

Przynajmniej na S8+ i Xperii X.

Być może jak telefon ma więcej poziomów głośności domyślnie, to wtedy nie ma problemu. A jak ma 15 poziomów, to przeskoki są bardzo duże zapewne dlatego, że sam Colorfly jest bardzo głośny.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej dorzucić stówę i nabyć m0? zgrywa się z r2pro...

 

waży 10g więcej, równie mały, ma aptX, ldac, gra prawie 3x dłużej i ma prawie 3x więcej mocy... plus dotykowy wyświetlacz i precyzyjny potencjometr

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, LuQi napisał:

 

W penonaudio.com po dzisiejszym kursie $ wychodzi dokładnie 227zł. W takim razie doprecyzuję, gdzie za 327zł można kupić M0? :)

Dolicz opłaty celne i 300 pln bedzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Inszy napisał:

Przecież awayeah pisał, że nie będzie, ze względu na sposób wysyłki.

Nie nie będzie, tylko być może nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mykupyku napisał:

a nie lepiej dorzucić stówę i nabyć m0? zgrywa się z r2pro...

 

waży 10g więcej, równie mały, ma aptX, ldac, gra prawie 3x dłużej i ma prawie 3x więcej mocy... plus dotykowy wyświetlacz i precyzyjny potencjometr

 

Lepiej, nie lepiej. Colorfly gra mega dobrze, dużo lepiej niż M1. 

No ale musiałbym posłuchać M0 - jak gra na podobnym poziomie to na pewno warto dołożyć. 

27 minut temu, Jaro54 napisał:

Nie nie będzie, tylko być może nie będzie. 

 

Po numerze śledzenia wynika że poczta polska dostaje tą paczkę z Holandii, nie z Chin. Podobnie na paczce nie było nic co wskazywałoby na to że to leci z Chin. 

 

Dość dziwne, ale wydaje mi się że w tym wypadku poczta nie może wręcz nic naliczyć. A i nie wpadnie na pomysł żeby tak zrobić. Ale aż tak się nie znam i nie wiem jakie info do nich dociera od innych przewoźników. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Inszy napisał:

I ważny jest VAT, a nie groszowe opłaty celne.

Obsługa celna to 40pln, przy takich opłatach to dość sporo. Nie mówie o cle tylko o opłatach za pisemka i ich pracę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jaro54 napisał:

Obsługa celna to 40pln, przy takich opłatach to dość sporo. Nie mówie o cle tylko o opłatach za pisemka i ich pracę

 

W jakim przypadku ta obsługa celna jest płatna te 40zł? Pytam bo jeszcze nigdy mi się takie coś nie zdarzyło, a trochę już zamawiałem za granicą m.in. z Chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności