Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

COLORFLY BT-C1 bluetooth


awayeah

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, awayeah napisał:

Flares Gold używam teraz na siłce

 

Szacun :D

 

 

Odbiornik blutooth Colorfly BT-C1 ESS9318 DAC DSD256 AptX HiFi Portable Bluetooth Decoding Headphone Amplifier

 

Sample rate: 32bit/192kHz
Output power: 32mW (32Ω load 1KHz/THD+N<1%)
Bluetooth version: 5.0
Distortion: <0.05%
DAC chip: ESS 9318
Signal to noise ratio: ≥125dB
Headphone jack: 3.5mm
Bluetooth audio support formats: SBC, MP3, AAC, APTX, APTXLL
Bluetooth aptX: support
Battery capacity: 270mAh
Charging time: 1.5 hours
Life: ≥ 6 hours
Size: 42mm*42mm*12mm

 

Cena 60$

 

DAP Shanling M0

 

Specification size: 40*135*45mm

Screen: 1.54 inch 240*240 high definition touch screen
Weight: about 33g

DAC model: ESS Sabre ES9218P

Endurance: about 15 hours (depending on the use)
Deep standby: about 30 days (depending on the situation)
Charging time: about 2 hours (depending on the use)
Battery capacity: 640mAH lithium battery
Storage: maximum support 512G TF Card (to buy)
Output port: headset output (3.5 mm)
Output power: 80mw@ 32 Europe

Output impedance: 0.16 Europe
Channel separation degree: 70dB

Recommended earphone impedance: 8-300 Europe

Frequency effect: 20HZ~20KHz (-0.5dB)

Distortion: 0.004% (A-Weighting, output 500mV)

Signal to noise ratio: 118dB (A-Weighting)
Bottom noise: <3uV (HIGH GAIN)

 

Cena 99$

 

Praktycznie ta sama wielkość i waga mocniejszy, dłuższy czas na baterii, ekran, karty pamieci, pełna obsługa formatów łącznie z DSD, flacami hires.

 

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się sprowadza do dźwięku dla mnie. M1 grał ok, ale gorzej niż S8+ i nie specjalnie miał synergię z R2pro i R2A. 

 

Colorfly może zagrać lepiej, bo czemu nie mógłby :) zmiana z cyfry na analog odbywa się w końcu w module. A mocy na doki powinno wystarczyć. 

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Spawn napisał:

Staram sie zrozumiec ale to taka sztuka dla sztuki. Sluchawki bluetooth rozumiem, brak kabli, stacjonarny odbiornik bluetooth z jakimstam zasiegiem tez zeby kabli nie ciagnac przez pol mieszkania ale odbiornik bluetooth ktory jest wiekszy od malego dapa ktory chowamy do kieszeni a w drugiej i tak musi byc telefon i nadal mamy kable? Kompletnie tego nie rozumiem. Ani to tanie, ani wygodne, ani dobrze nie gra. Zawsze uważałem że największą zaletą bluetootha jest brak kabli a tutaj kabel zostaje a do tego dochodzi dodatkowe urządzenie :D

 

Pełna zgoda. Dlatego np. ja korzystam z AS_PRO. Ten mały "wtykacz" 3,5x3,5 załatwia sprawę kabli.

Jedyne co to trzeba mieć słuchawki z wypinanym kablem.

 

AS_PRO.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, awayeah napisał:

Wszystko się sprowadza do dźwięku dla mnie. M1 grał ok, ale gorzej niż S8+ i nie specjalnie miał synergię z R2pro i R2A. 

 

Colorfly może zagrać lepiej, bo czemu nie mógłby :) zmiana z cyfry na analog odbywa się w końcu w module. A mocy na doki powinno wystarczyć. 

 

Przy bluetooth zawsze dochodzi Ci kompresja przeciez wiec na dzien dobry musi byc gorzej chyba ze sie myle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Spawn napisał:

 

Przy bluetooth zawsze dochodzi Ci kompresja przeciez wiec na dzien dobry musi byc gorzej chyba ze sie myle?

 

aptX HD jest niby bezstratny, tyle że prawie nic go nie wspiera...

Tak czy inaczej przy aptx zwykłym, kompresja jest minimalna. Nawet te bardzo energooszczędne standardy bluetooth mają przyzwoity transfer.

Między 320 kbit/s a 1 411,2 kbit/s różnicę się usłyszy, ale czy między powiedzmy 1 024 kbit/s a 1 411,1 kbit/s też się da?

 

Wiem tyle, że odkąd wyszły Flares Pro i potem Flares Gold, bluetooth zaczął mieć dla mnie sens. Obstaje przy swoim, że Flares Pro po bluetooth grają lepiej niż Harmony 8.2 zagrały z AK380 :) Zresztą grają lepiej niż większość kablowych połączeń setek słuchawek i dziesiątek DAPów i DAC/ampów jakie słyszałem.

MQA też w końcu jest stratny... chyba.

 

Swoją drogą przydała by się jakaś inna nazwa na DAC/amp :) Nie lubię pisać DAC/amp... Żródło ze wzmacniaczem też nie załatwia tematu ?

 

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aptx hd wedle wikipedii ma 576 kbits to gdzie to lossless? Przez blutootha da sie przepchnac ilestam danych a wszystkie aptxy i Ldac to sa tylko mniej lub bardziej wydajne kompresje. Youtube tez ma hd i 4k ale kompresja zabija jakosc jak sie porowna do bluraya bez kompresji.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"standard aptX HD, który został wprowadzony w 2016 roku. Rozwiązanie to określane jest również jako aptX Lossless (bezstratny), ponieważ umożliwia przesyłanie 24-bitowego dźwięku o próbkowaniu do 96 kHz — Amerykanie wskazują, że zapewniane minimum to dźwięk 24-bit/48 kHz.

Qualcomm aptX HD ce****e się bardziej zaawansowanym systemem kompresji, gdzie poszczególne parametry mogą być dynamicznie modyfikowane. Efektem jest niemal bezstratne kodowanie - pliki zapisane w formacie FLAC przeniesione bezprzewodowo powinny brzmieć niemal tak dobrze jak przeniesione po kablu (jakość ma być wyższa niż w przypadku płyt CD).aptX Lossless jest kompatybilny z aptX-em, ale nie działa to w drugą stronę. Sprzęt, który wspiera podstawową wersję kodeka Qualcomma, nie będzie w stanie przesyła/odbierać plików w jakości zbliżonej do Hi-Fi (24-bit/48 kHz)." (za Komórkomanią)

http://hd-opinie.pl/7110,aktualnosci,aptx-hd-czyli-kompresja-stratna-w-jakosci-hd-astell-kern-xb10.html/attachment/zrzut-ekranu-2016-09-29-o-00-04-26 (fajny obrazek)

 

Czyli po naszemu - przesyłamy dźwięk HiRes bez zmiany z 24 na 16 bitów ale bezstratność to tylko stwierdzenie marketingowe.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że takie urządzenia mają dosyć spory sens, tylko raczej nie jesteście ich docelową grupą odbiorców ;)

Załóżmy, że ktoś lubi słuchać muzyki, jednocześnie nie inwestując w nią dużych środków. Kupuje jakieś fajne słuchawki z przedziału 200-300zl. No dobra, teraz przydało by się mieć czego słuchać. Kupowanie płyt albo muzyki w formacie cyfrowym już trochę kosztuje, sensowniejszy jest płatny Spotify albo tańszy Tidal. To dalej źródło. DAPy na Androidzie to minimum 1k zł. Dobrze grające telefony - V10 obecnie też koło 1k, reszta będzie się kończyła i na 3-4k. Dalej - DAPy działające po BT. Zakładamy, że ktoś raczej nie będzie korzystał z karty SD. Do tej pory najtańszy, przyzwoicie grający był Shanling M1, teraz wchodzi M0. W każdym razie, cena nadal ok 2x wieksza. Są też DACe działające po OTG, ale ja nie lubię, kiedy korzystam z telefonu i coś mi się dyńda.

Combo - tanie słuchawki i taki grajek po BT to około 500zł, telefony nawet z niższej półki coraz częściej mają aptx, a otwiera to drogę do słuchania całkiem przyzwoitego audio.

Jest jeszcze kwestia słuchawek BT, też opcja, ale wg. mnie jest to mniej elastyczne, a wybór w słuchawkach po kablu jest zwyczajnie większy.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że takie urządzenia mają dosyć spory sens, tylko raczej nie jesteście ich docelową grupą odbiorców default_wink.png

Załóżmy, że ktoś lubi słuchać muzyki, jednocześnie nie inwestując w nią dużych środków. Kupuje jakieś fajne słuchawki z przedziału 200-300zl. No dobra, teraz przydało by się mieć czego słuchać. Kupowanie płyt albo muzyki w formacie cyfrowym już trochę kosztuje, sensowniejszy jest płatny Spotify albo tańszy Tidal. To dalej źródło. DAPy na Androidzie to minimum 1k zł. Dobrze grające telefony - V10 obecnie też koło 1k, reszta będzie się kończyła i na 3-4k. Dalej - DAPy działające po BT. Zakładamy, że ktoś raczej nie będzie korzystał z karty SD. Do tej pory najtańszy, przyzwoicie grający był Shanling M1, teraz wchodzi M0. W każdym razie, cena nadal ok 2x wieksza. Są też DACe działające po OTG, ale ja nie lubię, kiedy korzystam z telefonu i coś mi się dyńda.

Combo - tanie słuchawki i taki grajek po BT to około 500zł, telefony nawet z niższej półki coraz częściej mają aptx, a otwiera to drogę do słuchania całkiem przyzwoitego audio.

Jest jeszcze kwestia słuchawek BT, też opcja, ale wg. mnie jest to mniej elastyczne, a wybór w słuchawkach po kablu jest zwyczajnie większy.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka


I to jest komentarz w punkt :)

Takie combo gra też lepiej niż same słuchawki bluetooth

Wysłane z mojego KOB-W09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, donpedro1979 napisał:

I to jest komentarz w punkt :)

Takie combo gra też lepiej niż same słuchawki bluetooth

Wysłane z mojego KOB-W09 przy użyciu Tapatalka
 

Ja od lat próbuje przekonać do tego typu rozwiązań 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem w droższe rozwiązania : słuchawki nauszne BT i zamiar dokupienia kabla BT do doków....No i audiosmartfon V30.

W sumie jest to wygodniejsze. Wzmacniacz jest fajny ale nie jest to pozbycie się kabli a dodanie jeszcze jednego urządzenia. 

U mnie w sumie zbędny bo jako żródło/dac/amp służy V30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem w droższe rozwiązania : słuchawki nauszne BT i zamiar dokupienia kabla BT do doków....No i audiosmartfon V30.
W sumie jest to wygodniejsze. Wzmacniacz jest fajny ale nie jest to pozbycie się kabli a dodanie jeszcze jednego urządzenia. 
U mnie w sumie zbędny bo jako żródło/dac/amp służy V30.
No tak ale masz dobre źródło ;)
A czy da się znaleźć taki kabelek bluetooth do dokow który obsłuży aptx lub jeszcze lepiej aptx HD?

Wysłane z mojego KOB-W09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dotarł.

Na razie wrażenia bardzo dobre - pełny dźwięk, duże źródła pozorne, muzykalnie, mocy pod dostatkiem jak na bluetooth.

Dotarł dosłownie przed chwilą, więc dopiero zaczynam testy, ale póki co jestem bardzo zadowolony :)

 

Niestety na kompie w pracy nie mogę uruchomić DAC usb - tzn. system go wykrywa i urządzenie widzi i niby gra, ale nic nie słychać. Nie mam za dużego pola manewru na tym kompie, bo nie jestem administratorem, więc sprawdzę później na prywatnym.

 

Kolor średnio atrakcyjny, ale wykonanie bardzo dobre.

Za duże skoki głośności na potencjometrze, tak jeszcze z minusów.

 

V5qUJx6yyXmyTDgiM2jwfbeKYMQp3yEFct3lL-fx

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2018 o 21:59, LuQi napisał:

To jak już dotrze, napisz proszę jak to się spisuje, zarówno użytkowo (zasięg, stabilność połączenia) jak i dźwiękowo.

 

Zasięg i stabilność trzeba od razu wykluczyć :) Urządzenie jest całe z metalu i ma plecki szklane, więc zdecydowanie przeznaczone, żeby nosić je przy sobie razem ze źródłem i wtedy jest bezproblemowo. Kilka metrów i ściany i zaczyna się przerywanie, choć ciągle gra.

 

Urządzenie zaprojektowane z myślą o nausznych słuchawkach - dużo mocy i po prostu głupio ustawiony potencjometr (każdy skok głośności jest bardzo duży). Słucham teraz z adapterem 50ohm, bo to poprawia sytuację z reg. głośności na dokach i chyba bawet gra trochę lepiej.

 

Jestem ciągle pod wrażeniem jak to gra. Nie ma to nic wspólnego z tym jak zazwyczaj grają Sabre w mobilnych urządzeniach - muzykalność, muzykalność, muzykalność, pełne i gładkie granie. Scena jest całkiem przyzwoita, ale zdecydowanie granie blisko słuchacza. Jest naprawdę nieźle i na szerokość i na głębie (choć tu mogłoby być lepiej). Nie wiem czemu, ale mam wrażenie że wszystkie urządzenia na bluetooth mają braki w subbasie i tu jest podobnie - chciało by się więcej masy w tym zakresie. Ale to na pewno granie średnicowe i to słuchać od pierwszych sekund.

Nawet z Flare R2pro, gdzie wydawało by się że taka tonalność Colorfly nie będzie pasowała, zestaw gra bardzo dobrze.

 

Generalnie zero szumów, są detale, są tekstury, jest moc... czego chcieć więcej za 60$. Gra na pewno wyraźnie lepiej niż np. Shanling M1, przynajmniej na razie tak go odbieram - zdecydowanie lepsza klasa.

 

Nie udało mi się uruchomić go jako DAC po usb,,,

Macie jakieś pomysły? Win 10 go widzi i instaluje ale nie ma dźwięku. są jakieś uniwersalne sterowniki usb audio, które działają ze starszymi urządzeniami, które mógłbym wypróbować? *

Nie mam pod ręką kompów z innymi systemami.

 

* to jest Colorfly, więc nawet nowe urządzenia uznaje za stare pod pewnymi względami ;)

Edytowane przez awayeah
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności