Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

COLORFLY BT-C1 bluetooth


awayeah

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem coś takiego w ofercie Penonaudio:

 

Colorfly BT-C1 ESS9318 DAC DSD256 AptX HiFi Portable Bluetooth Decoding Headphone Amplifier

 

Sample rate: 32bit/192kHz
Output power: 32mW (32Ω load 1KHz/THD+N<1%)
Bluetooth version: 5.0
Distortion: <0.05%
DAC chip: ESS 9318
Signal to noise ratio: ≥125dB
Headphone jack: 3.5mm
Bluetooth audio support formats: SBC, MP3, AAC, APTX, APTXLL
Bluetooth aptX: support
Battery capacity: 270mAh
Charging time: 1.5 hours
Life: ≥ 6 hours
Size: 42mm*42mm*12mm

 

Zapowiada się ciekawie :)

Zamówiłem z ciekawości - cena 62.50$
 

 

 

1-700x700.jpg

3-700x700.jpg

colorfly-bt-c1-700x700.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kretyni wywalający jacki z telefonów jednak coś pozytywnego wnieśli na rynek - rozwój adapterów BT z funkcją USB DAC.

Colorfly z Sabre, xDuoo z Wolfsonem, więc niech jeszcze pojawią się podobnie wycenione sprzęty z AK i Cirrusami, a będzie w czym przebierać :)

 

@awayeah czekamy na wrażenia :)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Inszy napisał:

Colorfly z Sabre, xDuoo z Wolfsonem, więc niech jeszcze pojawią się podobnie wycenione sprzęty z AK i Cirrusami, a będzie w czym przebierać :)

 

Z Cirrusem już jest :) chociaż trochę droższy 139$

 

NEXUM AQUA+ CS43130 APTX/APTX LL/AAC/SBC HiFi Audiophile Portable WIRELESS HEADPHONE AMPLIFIER

 

https://penonaudio.com/nexum-aqua.html

 

 

 

NEXUM AQUA+-700x700.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Inszy napisał:

Czyli kretyni wywalający jacki z telefonów jednak coś pozytywnego wnieśli na rynek - rozwój adapterów BT z funkcją USB DAC.

Colorfly z Sabre, xDuoo z Wolfsonem, więc niech jeszcze pojawią się podobnie wycenione sprzęty z AK i Cirrusami, a będzie w czym przebierać :)

 

@awayeah czekamy na wrażenia :)

 

Fiio BTR-1 ma AK :) więc Marudo wybieraj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytałeś o ceny ale na amazonie za 55 euro więc nie tak tragicznie BTR z Amazonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja w ogóle nie wiem o co chodzi z tymi urządzeniami. Że co, zamiast słuchawek podłączonych do tel/playera w jednej kieszeni masz je podłączone do tego ustrojstwa, a w drugiej kieszeni i tak targasz źródło, no faktycznie rewolucja. Żeby to choć miało 30 m zasięgu co by można było wykorzystać na siłowni, a tu 10 pff.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bokrug

-taniej wychodzi kupno takiego adaptera i słuchawek z kablem, niż zwykłych słuchawek bt

-taniej wyjdzie wymiana zwykłych słuchawek, niż słuchawek bt

-sterujesz muzyką z telefonu, a kabel nie lata przy telefonie

-możesz bez obawy kupić telefon bez jacka i zachować swoje obecne słuchawki

 

Znaczy się jakieś plusy to na

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bokrug Moje ulubione słuchawki mają bardzo delikatny kabel przy jacku, więc dla mnie taki moduł który mogę sobie przyczepić do koszulki, czy na zewnątrz spodni, bardzo ogranicza ryzyko, że jack się znowu popsuje.

Przez tego jacka nie mogę za bardzo używać tych słuchawek podczas treningu, a moduł bluetooth to umożliwi.

W pracy też mogę sobie chodzić po biurze, nie będąc uwiązany kablem.

 

Plusy są, byle to tylko zagrało na poziomie porządnego telefonu. XB10 na moje ucho grał gorzej niż np. S7edge, a porównywalnie do Xperii X - jak dla mnie to za słabo, żeby go kupić.

Mam nadzieję, że Colorfly się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Play napisał:

@Bokrug

-taniej wychodzi kupno takiego adaptera i słuchawek z kablem, niż zwykłych słuchawek bt

-taniej wyjdzie wymiana zwykłych słuchawek, niż słuchawek bt

-sterujesz muzyką z telefonu, a kabel nie lata przy telefonie

-możesz bez obawy kupić telefon bez jacka i zachować swoje obecne słuchawki

 

Znaczy się jakieś plusy to na

 

23 minuty temu, Bokrug napisał:

To ja w ogóle nie wiem o co chodzi z tymi urządzeniami. Że co, zamiast słuchawek podłączonych do tel/playera w jednej kieszeni masz je podłączone do tego ustrojstwa, a w drugiej kieszeni i tak targasz źródło, no faktycznie rewolucja. Żeby to choć miało 30 m zasięgu co by można było wykorzystać na siłowni, a tu 10 pff.

Ja mam XB10, który u mnie gra z LG G6 i dla mnie jest ogromna różnica między telefonem a tym ustrojstwem :)

LG G6 obsługuje aptx hd.

Zgadzam się z wszystkimi plusami wymienionymi przez @Play

Bardzo doceniam swobodę korzystania z telefonu bez kabla 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, zalety ma, ale..myślę, że będzie coraz większy wysyp małych odtwarzaczy nie większych i cięższych od tych dac/amp bt, a lepiej grających i z dobrą obsługą. Pozostaje kwestia majtania kablem, ale ja na szczęście słucham muzyki całymi albumami, a nie skaczę z Bacha na Avicii :P 

Edytowane przez Bokrug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Spawn napisał:

 

Sansa clip kosztuje połowe, do tego jest mniejsza i odtwarza flac :blink:

Clip gorzej brzmi.

 

4 minuty temu, Bokrug napisał:

Właśnie, zalety ma, ale..myślę, że będzie coraz większy wysyp małych odtwarzaczy nie większych i cięższych od tych dac/amp bt, a lepiej grających i z dobrą obsługą. Pozostaje kwestia majtania kablem, ale ja na szczęście słucham muzyki całymi albumami, a nie skaczę z Bacha na Avicii :P 

Tylko czasami człowiek jest na tyle uwiązany do telefonu, że nie może sobie pozwolić na słuchanie z odtwarzacza. A że firmy doją klientów usuwając jacki ze smartfonów, to trzeba mieć jakąś niedrogą protezę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram sie zrozumiec ale to taka sztuka dla sztuki. Sluchawki bluetooth rozumiem, brak kabli, stacjonarny odbiornik bluetooth z jakimstam zasiegiem tez zeby kabli nie ciagnac przez pol mieszkania ale odbiornik bluetooth ktory jest wiekszy od malego dapa ktory chowamy do kieszeni a w drugiej i tak musi byc telefon i nadal mamy kable? Kompletnie tego nie rozumiem. Ani to tanie, ani wygodne, ani dobrze nie gra. Zawsze uważałem że największą zaletą bluetootha jest brak kabli a tutaj kabel zostaje a do tego dochodzi dodatkowe urządzenie :D

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy producenci telefonów zrezygnują z jacka i nie będziesz się chciał rozstać ze swoimi normalnymi słuchawkami, to zrozumiesz ;)

Możesz je też traktować jako małe combo do telefonu i laptopa, które przy okazji ma opcję odbiornika BT.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Spawn napisał:

Staram sie zrozumiec ale to taka sztuka dla sztuki. Sluchawki bluetooth rozumiem, brak kabli, stacjonarny odbiornik bluetooth z jakimstam zasiegiem tez zeby kabli nie ciagnac przez pol mieszkania ale odbiornik bluetooth ktory jest wiekszy od malego dapa ktory chowamy do kieszeni a w drugiej i tak musi byc telefon i nadal mamy kable? Kompletnie tego nie rozumiem. Ani to tanie, ani wygodne, ani dobrze nie gra. Zawsze uważałem że największą zaletą bluetootha jest brak kabli a tutaj kabel zostaje a do tego dochodzi dodatkowe urządzenie :D

 

Ten Colorfly ma średnicę 4 cm i waży 26 gram... Chyba nie jest większy od małego DAPa ;) 

Dla mnie wszystko sprowadza się do tego, żeby grał dobrze i żebym mógł go przypiąć do ubrania i nie narażać jack'a w ulubionych słuchawkach na siedzenie w kieszeni podczas ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności