Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Na co zmienić ATH M50x ?


stawek

Pytanie

Witam. Koledzy i koleżanki na co propnujece zmienić ATH M50X z tej samej półki albo niewiele droższe i nawet o podobnym brzmieniu ? Koniecznie wokół uszne zamknięte.

Dlaczego chcę zmienić zapytacie ? Powód jest w sumie tylko jeden - są niewygodne / zbyt ciężkie ?

Po prostu nie mogę w nich siedzieć dłuższy czas bo się źle czuję. W pierwszej kolejności zaczyna mnie uciskać pałąk i nic z tym nie mogę zrobić. Co radzicie ?

Edytowane przez stawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Może warto zmienić pady i obicie pałąka? Miałem zamknięte srh840 i one były chyba nawet cięższe od m50 i można było w nich długo siedzieć. Możesz kupić jakieś obicie pałąka z aliexpress np. takie https://pl.aliexpress.com/item/ExtraFine-Merino-Wool-Headband-Cushion-For-Sony-MDR-Z1000-7520-ZX700-500-Headset-Headphone/32798586533.html Jak uciska Ci nie górę głowy a małżowiny to zainteresuj się innymi padami, hybrydy lub welury tylko poczytaj które wprowadzą najmniejsze zmiany w dźwięku. 

Edytowane przez gumiak9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Obie propozycje dobre. Sony bardziej kluchowate. Jak dla mnie B&O wygrywają sceną i detalem, a i bas bardziej zwarty i zejście lepsze. Na nie się przesiadłem z m50x i mówię ci - warto. Wygoda super, chyba że masz bardzo duże uszy wtedy mogą się pady na małżowinie opierać, ale są bardzo miękkie więc i tak byłoby ok. Są chyba 2 pary w komisie w cenach 500/600 zeta. Jak dla mnie - rozbój w biały dzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

B&O H6 na pewno są brzmieniowo znacznie lepsze ALE warto zaznaczyć, że:

  • wokółuszne to może dla dzieci są tylko
  • z powyższego powodu tak o tłumią

Ale skurczybyki piekielnie wygodne są. Gdybym nie wymagał mocnej izolacji, to bym miał idealne kompakty.
Może DT770? Duże, wygodne, wokółuszne i lepiej się brzmieniowo od M50x zaprezentują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
38 minut temu, zdzichon napisał:

 Jasne, a gdzie izolacja była niewystarczająca dla ciebie? Metro? Samolot? U mnie do biura idealnie. Autobus spoko. Tylko w tramwajach słabowały.

No Warszawa głośna bywa i Beosie już przegrywają z hałasem. Ale w cichych strefach powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DT770. Zamknięte, wygodne, izolują całkiem dobrze. Jeżeli chciałbyś bardzo duży poziom izolacji (niczym słuchawki na strzelnicy) to są jeszcze DT770M Pro ale jeżeli chodzi o scenę to dużo osób twierdzi że to już poziom Mono.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DT770 już miałem ? w każdym razie dziękuję za propozycje.

W takim razie nie będę chyba kombinował i kupię te Sony MDR-1A.

 

Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj.

potrzebuję jakiś w miarę przyzwoitych słuchawek bt do 200zl.

Jest sens w ogóle w tych pieniądzach szukać słuchawek BT ?

Szczerze mówiąc miałem już nawet na oku Panasonic RP-HF400 lub Bluedio F2. Doradzicie coś ?

DT770 już miałem ? w każdym razie dziękuję za propozycje.

W takim razie nie będę chyba kombinował i kupię te Sony MDR-1A.

 

Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj.

potrzebuję jakiś w miarę przyzwoitych słuchawek bt do 200zl.

Jest sens w ogóle w tych pieniądzach szukać słuchawek BT ?

Szczerze mówiąc miałem już nawet na oku Panasonic RP-HF400 lub Bluedio F2. Doradzicie coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Koledzy, a jak wygląda sprawa napędzenia tych mdr-1a ? Czy to wymagające słuchawki ?

Pytam ponieważ zastanawiam się czy się zgrają z telefonem (Oneplus 5T) lub sansa clip sport gdybym chciał czegoś posłuchać przy koszeniu trawy :)

 

Apropo koszenia trawy :) Jak jest z tłumieniem zewnętrznych dźwięków w przypadku powyższego modelu lub też mdr-1am2 ?

Pytam również o model mdr-1am2, ponieważ kolega z Naszego forum ma je do sprzedania, warto brać "poprawiony" model pod uwagę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności