Skocz do zawartości
  • 0
stawek

Na co zmienić ATH M50x ?

Pytanie

Witam. Koledzy i koleżanki na co propnujece zmienić ATH M50X z tej samej półki albo niewiele droższe i nawet o podobnym brzmieniu ? Koniecznie wokół uszne zamknięte.

Dlaczego chcę zmienić zapytacie ? Powód jest w sumie tylko jeden - są niewygodne / zbyt ciężkie ?

Po prostu nie mogę w nich siedzieć dłuższy czas bo się źle czuję. W pierwszej kolejności zaczyna mnie uciskać pałąk i nic z tym nie mogę zrobić. Co radzicie ?

Edytowane przez stawek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

Sony MDR-1A, średnicowe z podkreślonym basem, wysokie zaokrąglone, bardzo wygodne i grają praktycznie z byle czego ;).

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

B&O H6v2 - lekkie i wygodne, podobnie detaliczne i z wykopem.

• Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Może warto zmienić pady i obicie pałąka? Miałem zamknięte srh840 i one były chyba nawet cięższe od m50 i można było w nich długo siedzieć. Możesz kupić jakieś obicie pałąka z aliexpress np. takie https://pl.aliexpress.com/item/ExtraFine-Merino-Wool-Headband-Cushion-For-Sony-MDR-Z1000-7520-ZX700-500-Headset-Headphone/32798586533.html Jak uciska Ci nie górę głowy a małżowiny to zainteresuj się innymi padami, hybrydy lub welury tylko poczytaj które wprowadzą najmniejsze zmiany w dźwięku. 

Edytowane przez gumiak9
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Dziękuję za radę. Obecnie mam te od HM5, ale niestety długo w nich nie posiedzę 😑

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Tyż prawda, pady stokowe to porażka po całej linii, od razu kwalifikują się do wymiany ;).

Edit.

No to zmieniaj słuchawki :).

Edytowane przez neonlight

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Neonlight a jakie są największe różnice wg Ciebie jeśli chodzi o M50X, a tymi Sony które zaproponowaleś ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

W wygodzie! :D A tak serio, to dźwiękowo Sony są bardziej audiofilskie, miękkie i przyjemne, mniej techniczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Obie propozycje dobre. Sony bardziej kluchowate. Jak dla mnie B&O wygrywają sceną i detalem, a i bas bardziej zwarty i zejście lepsze. Na nie się przesiadłem z m50x i mówię ci - warto. Wygoda super, chyba że masz bardzo duże uszy wtedy mogą się pady na małżowinie opierać, ale są bardzo miękkie więc i tak byłoby ok. Są chyba 2 pary w komisie w cenach 500/600 zeta. Jak dla mnie - rozbój w biały dzień :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

B&O H6 na pewno są brzmieniowo znacznie lepsze ALE warto zaznaczyć, że:

• wokółuszne to może dla dzieci są tylko
  • z powyższego powodu tak o tłumią

Ale skurczybyki piekielnie wygodne są. Gdybym nie wymagał mocnej izolacji, to bym miał idealne kompakty.
Może DT770? Duże, wygodne, wokółuszne i lepiej się brzmieniowo od M50x zaprezentują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Jasne, a gdzie izolacja była niewystarczająca dla ciebie? Metro? Samolot? U mnie do biura idealnie. Autobus spoko. Tylko w tramwajach słabowały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
38 minut temu, zdzichon napisał:

Jasne, a gdzie izolacja była niewystarczająca dla ciebie? Metro? Samolot? U mnie do biura idealnie. Autobus spoko. Tylko w tramwajach słabowały.

No Warszawa głośna bywa i Beosie już przegrywają z hałasem. Ale w cichych strefach powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Koledzy a coś jeszcze innego oprócz Sony MDR-1A możecie zaproponować co by spełniało moje oczekiwania ?

Koniecznie wokółuszne, zamknięte z ciepłym graniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

DT770. Zamknięte, wygodne, izolują całkiem dobrze. Jeżeli chciałbyś bardzo duży poziom izolacji (niczym słuchawki na strzelnicy) to są jeszcze DT770M Pro ale jeżeli chodzi o scenę to dużo osób twierdzi że to już poziom Mono.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

DT770 już miałem 🙂 w każdym razie dziękuję za propozycje.

W takim razie nie będę chyba kombinował i kupię te Sony MDR-1A.

Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj.

potrzebuję jakiś w miarę przyzwoitych słuchawek bt do 200zl.

Jest sens w ogóle w tych pieniądzach szukać słuchawek BT ?

Szczerze mówiąc miałem już nawet na oku Panasonic RP-HF400 lub Bluedio F2. Doradzicie coś ?

DT770 już miałem 🙂 w każdym razie dziękuję za propozycje.

W takim razie nie będę chyba kombinował i kupię te Sony MDR-1A.

Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj.

potrzebuję jakiś w miarę przyzwoitych słuchawek bt do 200zl.

Jest sens w ogóle w tych pieniądzach szukać słuchawek BT ?

Szczerze mówiąc miałem już nawet na oku Panasonic RP-HF400 lub Bluedio F2. Doradzicie coś ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Koledzy, a jak wygląda sprawa napędzenia tych mdr-1a ? Czy to wymagające słuchawki ?

Pytam ponieważ zastanawiam się czy się zgrają z telefonem (Oneplus 5T) lub sansa clip sport gdybym chciał czegoś posłuchać przy koszeniu trawy :)

Apropo koszenia trawy :) Jak jest z tłumieniem zewnętrznych dźwięków w przypadku powyższego modelu lub też mdr-1am2 ?

Pytam również o model mdr-1am2, ponieważ kolega z Naszego forum ma je do sprzedania, warto brać "poprawiony" model pod uwagę ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Łatwe w napędzeniu są, bez problemu OnePlus 5T i Sansa Clip Sport dadzą sobie radę z nimi. Tłumienie takie sobie, jak w dobrych półotwartych.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Koledzy a jakie ewentualnie wygodniejsze/bardziej miękkie/lepiej tłumiące pady będą pasować do MDR-1AM2 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

W MDR-1A mk1 pady są bardzo wygodne, a zmieniając pady zmienisz brzmienie, jest sens ryzykować? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi