Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Dokanałowe bluetooth bez mocnego tłumienia


Prozac

Pytanie

Cześć,

 

szukam słuchawek dokanałowych na bluetooth i mam kilka wymagań:

  • muszą mieć (przynajmniej) aptX - bez tego ani rusz
  • nie mogą za mocno tłumić - nie lubię gdy w uchu tworzy się ciśnienie, poza tym chcę ich używać na rowerze
  • w miarę zrównoważony dźwięk - nie jestem fanem basu zalewającego cały przekaz

 

Kupiłem Beyerdynamic Byron BT ale muszę je zwrócić bo niestety są dla mnie niezbyt wygodne i bardzo mocno tłumią. Dźwięk jakościowo jak na BT jest bardzo dobry ale mają trochę przesadzone niskie pasmo. Używam Brainwavz Alpha na kablu i szukam czegoś, co by grało i leżało w uszach w miarę podobnie do nich. Czy kojarzy ktoś coś w tym stylu na BT? Do przeznaczenia mam na słuchawki 300-350zł.

Edytowane przez Prozac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Soundmagic es20 bt, one grają dość neutralnie. Szkoda, że zwróciłeś Byrony - wrzuciłbyś Comply serii S i byś zyskał na wygodzie, byś zmniejszył izolację i byłoby na nich mniej basu

 

1004718.jpg

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedzi. RHA wyglądają na dosyć drogie i ciężko mi znaleźć opinie.

 

@Play Jeszcze nie odesłałem Byronów. Myślisz, że te Comply aż tak zmienią charakterystykę tych słuchawek? Troche się boję z tym kombinować, kiedys widziałem na zdjęciu Byrony z Comply i wyglądały dosyć komicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Są różne rodzaje Comply. Mam na stanie Ski oraz T. O ile T mogą zamulić słuchawki, tak S są lekkie, porowate i ciepłe MH1 robią się na nich zdecydowanie lżejsze i jaśniejsze. No i są mniejsze od T, dzięki czemu nie będziesz miał wrażenia, że coś wygląda komicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Weź też pod uwagę, że mi silikony robią ała w uchu i ja jestem trochę skrzywiony na punkcie tych Comply - po prostu one mi najbardziej pasują :) ale faktem jest, że powodują takie efekty, jakie opisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 godzin temu, Prozac napisał:

Dzięki za odpowiedzi. RHA wyglądają na dosyć drogie i ciężko mi znaleźć opinie.

 

@Play Jeszcze nie odesłałem Byronów. Myślisz, że te Comply aż tak zmienią charakterystykę tych słuchawek? Troche się boję z tym kombinować, kiedys widziałem na zdjęciu Byrony z Comply i wyglądały dosyć komicznie.

 

Ostatnio byly RHA MA650 za 269 PLN (sam je mam i nawet polecam). Chyba bedzie trzeba troche poszperac po necie. Opini raczej nie trzeba - to sprawdzony brand i raczej pewniak.

 

Co do comply i Twoich wymagan - te dwie rzeczy stoja ze soba w sprzecznosci. Nie widze mozliwosci zeby miec niskie tlumienie i comply zarazem. Po to sie laduje pianki, zeby nie slyszec absolutnie nic!

Zroszta. To wszystko zadne problem. Z pewnoscia i inne sluchawki spelnia zalozenia. Tylko te comply - no to oczywiscie nie przejdze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, mojo_aka_jojo napisał:

Co do comply i Twoich wymagan - te dwie rzeczy stoja ze soba w sprzecznosci. Nie widze mozliwosci zeby miec niskie tlumienie i comply zarazem. Po to sie laduje pianki, zeby nie slyszec absolutnie nic!


Zroszta. To wszystko zadne problem. Z pewnoscia i inne sluchawki spelnia zalozenia. Tylko te comply - no to oczywiscie nie przejdze...

Comply z serii S tłumią słabiej niż gumki, więc gdzie tu jakaś sprzeczność?

 

Od siebie polecę 1MORE iBFree - spełniają wszystkie wymagania prócz ceny, bo są za 199 złotych, więc poniżej dolnej kwoty budżetu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1MORE wyglądają na niezłę słuchawki ale z opisu wynika, że bez EQ się nie obejdzie bo ponoć strasznie sztuczna góra i mało basu. Nie lubię być ograniczony przez EQ. Znowu konstrukcyjnie bardzo fajne. Nie miał nikt do czynienia/porównania NuForce BE6i?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W 1More basu nie jest mało. Jest go po prostu mniej niż w typowych słuchawkach tego typu, więc jak ktoś oczekuje łupania, to nie tędy droga. A góra nie jest strasznie sztuczna, tylko jest podbity przełom średnicy i wysokich. Rozjaśnia to dźwięk i dodaje przestrzeni, ale na kiepskich nagraniach słuchawki mogą być męczące. Jak muzyka jest przyzwoicie zrealizowana, to 2-3 godziny w tych dokach można spędzić z dużą przyjemnością.

W 1More basu nie jest mało. Jest go po prostu mniej niż w typowych słuchawkach tego typu, więc jak ktoś oczekuje łupania, to nie tędy droga. A góra nie jest strasznie sztuczna, tylko jest podbity przełom średnicy i wysokich. Rozjaśnia to dźwięk i dodaje przestrzeni, ale na kiepskich nagraniach słuchawki mogą być męczące. Jak muzyka jest przyzwoicie zrealizowana, to 2-3 godziny w tych dokach można spędzić z dużą przyjemnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności