Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FLC Technology FLC8n


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Methuselah napisał:

Wyglądają IMHO o wiele lepiej niż FLC8S, a do tego metalowe. Ciekawe jak z wygodą. @bigmaras miałeś już w uszach?

 

Niestety nie miałem jeszcze okazji pomacać.

Co do materiału to FLC8s przecież też mają metalowe kopułki więc obstawiam, że różnic jakichkolwiek w tej materii nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bigmaras napisał:

 

Niestety nie miałem jeszcze okazji pomacać.

Co do materiału to FLC8s przecież też mają metalowe kopułki więc obstawiam, że różnic jakichkolwiek w tej materii nie będzie.

 

Lekkie tworzywo sztuczne, ale jak aluminium wygląda w pierwszej chwili. Chyba, że to lakierowane aluminium ;) 

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Methuselah napisał:

 

Lekkie tworzywo sztuczne, ale jak aluminium wygląda w pierwszej chwili. Chyba, że to lakierowane aluminium ;) 

 

Zasiałeś wątpliwość ale zweryfikuje to. Na pewno mają metalowe tulejki z gwintem, te w które wkręcamy filtry. Natomiast reszta wydała mi się, że aluminium właśnie lakierowane ale murem za tą teorią stać nie będę.

 

 

5 godzin temu, chico99 napisał:

@bigmaras daj znać jak będą w sklepie.

 

W przyszłym tygodniu.

Edytowane przez bigmaras
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigmaras "testem zęba" ciężko ocenić, gdy jest to lakierowane aluminium, bo powierzchnia jest jak w błyszczącym tworzywie, a waga bardzo podobna. Ba, czasami aluminiowe smartfony są lżejsze niż te w całości wykonane z plastiku.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flc8s są plastikowe - info producenta

flc8n metalowe z identyczną regulacją dźwięku

flc8d metalowe z uproszczoną regulacją tylko tulejki

 

nowe modele zamiast 2pin 0,74mm mają 2pin 0,78mm

 

orientacyjne ceny:

flc8d 273 usd

flc8n 355 usd

 

dostępne od 17 maja

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

8s już dawno nie słuchałem, ale pomiędzy 8n i 8d jest różnica w strojeniu. W końcu 8n umożliwiają wymianę trzech filtrów, a 8d tylko tulejek. Jak ktoś nie chce się bawić, to celowałbym w 8d, bo od razu są fajnie ustawione, a w enkach trzeba kombinować, bo na starcie mają podkreślone wysokie i średnicę (żółte tulejki, szare na front, czarne od strony ucha), co moim zdaniem daje im trochę sztuczne brzmienie. Zmieniłem na zielone-szare-przezroczyste i jest WOW.

Jak to w FLC8 jest dynamika, szczegóły, ale i dobre wypełnienie. Główna różnica między N i D, to scena - wyraźnie mniejsza w niższym modelu. Jednak dodatkowe filtry otwierają dźwięk. Przy okazji brak dodatkowej wentylacji w 8D powoduje efekt driver-flex. Nie jest on mocno uciążliwy, ale przy aplikacji wyraźnie obecny.

 

I ważna rzecz dla mnie rzecz - o wiele wygodniejsza obudowa. Tulejki dalej grubaśne, ale kopułki są mniejsze niż w S, dobrze wyprofilowane, nie rozpychają się na boki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dlaczego zagraniczny? U @bigmaras kupisz FLC w różnych wersjach. Czy można zwracać to nie wiem, zależy od polityki sprzedawcy. Napisz, dopytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagraniczny, bo nie znam polskiego, w którym można zwracać dokanałowe słuchawki. A na forum czytałem, że flaresy są zwracana do 30 dni, Spawn zwracał KSE.

 

U bigmarasa jest ogólny zapis o niezwracaniu ze względów higienicznych.

 

Z dokami jest różnie. I nie chodzi o brzmienie, bo na pewno będzie ciekawie. Chodzi o wygodę aplikacji, noszenia pod czapką i słuchania na leżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam, to są słuchawki Chińskiej marki więc zwracanie do Chin też może być problematyczne. Akurat wygoda w FLC8 jest wyśmienita, one są małe i smukłe jak na wieloprzetwornikowce. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

O iBasso trochę wczoraj czytałem, i jest to całkiem interesująca propozycja. Czy to równorzędni konkurenci do mocniejszego, gitarowego grania, czy też któryś z nich jest bardziej zbalansowany? Charakterystyka FLC8s bardzo mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności