Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

przejściówka pod słuchawki


Mercury 123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdeczne. 

 

 

Chciałbym poradzić się ludzi bardziej doświadczonych. Mam w newralgicznym miejscu wejście jack w komputerze. Z tyłu mam wolny port USB i zastanawiam się czy kupić przejściówkę usb-jack czy może jakąś tania kartę dźwiękową. Przez tanią, mam na myśli do 30zł. Z racji tego, że kupiłem dobre słuchawki, Creative aurvana live, nie chciałbym stracić na jakości dźwięku. 

 

Czy ktoś może się wypowiedzieć, które rozwiązanie będzie lepsze? Może jest jeszcze inne, o którym nie pomyślałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież "przejściówka USB-jack" (np taka http://allegro.pl/bg8-karta-dzwiekowa-muzyczna-adapter-usb-jack-i7175047391.html ) to już jest tania karta dźwiękowa.

Co do jakości takich kart, to sporo zależy od jakości zasilania jakie dostają z gniazda USB - jak będzie dobre to mają szansę dogonić przeciętną kartę zintegrowaną na płycie.

Jeśli chodzi o karty zintegrowane na płytach, to tu jest duży rozrzut jakościowy, zdarzają się takie, które grają na poziomie osobnych kart PCI/PCI-E w granicach 100-200zł, ale są i takie, które grają na poziomie niezbyt dobrze zasilonej taniej karty USB. Sprawdź najpierw do której kategorii należy ta wbudowana w płytę twojego komputera, bo możesz się miło zaskoczyć.

Co do "newralgicznego miejsca", to może jack kątowy rozwiązałby sprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perul dzięki za odpowiedź i podanie 3 rozwiązania. Nie wiedziałem, że są takiego typu jack. 

 

Poniżej zamieszcam plytę główną, bo ani w dxdiag ani w everest nie widzę karty dźwiękowej jedynie tylko relatek sterowniki. 
      CPUID: producent                                  AuthenticAMD
      CPUID: nazwa procesora                            AMD A10-7800 Radeon R7, 12 Compute Cores 4C+8G

 

Jak duża strata na jakości dźwięku może być na jakiejś podstawowej do 30 zewnętrzne karcie dźwiękowej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
11 godzin temu, Mercury 123 napisał:

Ponawiam temat. Czy ktoś się zna na zintegrowanych płytach dźwiękowych ? 

Raczej nikt się nie zna, nikt nie testuje płyt pod kątem muzyki, tylko OC.

Proponuję tanie sprawdzenie, jeśli karta USB za 5zł zagra na poziomie twojej integry, to wtedy wiadomo, że ta tyłka nie urywa i można śmiało inwestować w jakąś lepszą kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności