Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test MrSpeakers Aeon Flow Closed i Open


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem co potrafią zamknięte i otwarte Aeony.

 

MrSpeakers Aeon Flow to słuchawki planarne, które wykorzystują topowe technologie amerykańskiej marki, czyli membranę V-Planar oraz przegrody TrueFlow. Mają oferować znakomite brzmienie, a są przy tym ponad połowę tańsze od modeli Ether Flow.


MrSpeakers zaistniał jako DIY-owiec, a wyrósł na dużego gracza na rynku słuchawek planarnych. Miałem już okazję przetestować m.in. zamknięte oraz otwarte Ethery, które kupiłem i zaktualizowałem do wersji 1.1, a także zamknięte Ether C Flow, które również zrobiły na mnie duże wrażenie. Aeon to seria wprowadzona w miejsce starszych i tańszych modeli bazujących na zmodyfikowanych Fostexach T50RP, czyli Alpha oraz Mad Dog. Słuchawki nadal nie są specjalnie tanie (3699 zł), ale jednak posiadają przetworniki wykonane w takiej samej technologii co Ether Flow (7999 zł), a także charakterystyczne pałąki z NiTinolu i elementy skórzane. Czyżby hit?

 

https://kropka.audio/test/sluchawki/mrspeakers-aeon-flow-closed-i-open-porownanie/

 

2a.jpg

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, KaszaWspraju napisał:

Solidna recka, w końcu ktoś opisał, moim zdaniem, poprawnie nowe modele od Mr Speakers. Widać teraz do zamkniętych też dodają  pozostałe filcowe wkładki, ja niestety słuchałem tylko na czarnych gąbkach.

 

No to zabiłeś mi ćwieka... Dostałem oba modele z trochę przemieszanymi akcesoriami - różniły się np. kablami. Błędnie założyłem, że brakuje części wkładek do jednego zestawu. Szukam teraz informacji i sprawdzam inne testy - chyba rzeczywiście do wersji zamkniętej są tylko gąbki. Zupełnie nie rozumiem dlaczego. Te słuchawki dużo lepiej współgrają z filcowymi, które są mniej potrzebne wersji otwartej.

 

Ech, w takim razie przepraszam za pomyłkę. Muszę teraz jakoś skorygować test :(

 

Edit:

@Vaiet Standardowy AMP1.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem wrażenie, że czego mi brakowało w Aeon Closed opisałeś właśnie na filcowych średnich filtrach. Powinni dodawać wszystkie 3 w każdej wersji. Jeśli zmiana kabelka tez im tak pomaga, to chyba się z nimi przeproszę.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni, zgadzam się. Wydało mi się to oczywiste, stąd nawet nie zakładałem, że mam kompletne wyposażenie...

 

Edit:

Ha!

Post MrSpeakersa z Head-Fi:

 

I think some folk will really enjoy the 1 notch filters with AFC, we'll be making them available within 2 weeks... Adds some "fun factor" and mids sound closer to AFO. If you prefer the AFO voicing while it's not the same, you'll probably like this. The filter kit will be a superset including 4 options.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny być od razu. Moim zdaniem gąbki nie do końca pasują do tych słuchawek.

 

Kable MrSpeakersa są w sumie bardzo dobre sonicznie. Świetnie słucha mi się Etherów 1.1 z DUM-em, ale im bardziej pasuje ten techniczny i zarysowany charakterek przewodu. Zamknięte Aeony dobrze jednak wygładzić, dopełnić w basie i trochę zmiękczyć, co akurat robi kabel Forzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne z wygodniejszych słuchawek, jakie miałem na głowie, ale AFC wydawały mi się strasznie nudne i bez wyrazu (i oczywiście bardzo dobre technicznie). Chętnie dałbym im szansę na wspomnianych filcach. 

Edytowane przez Seler666
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron Teraz ciekawią mnie Ether Flow, bo zostałem z wersją 1.1 i nie czułem potrzeby kombinowania :)

 

Przyznaję też, że miałem ochotę sprzedać Ethery i wziąć zamknięte Aeony. Zamknięte słuchawki byłyby dla mnie bardziej praktyczne, ale ostatecznie przeprosiłem z Etherami :)

 

@Seler666 Z filcami lepiej, ale nadal dosyć surowe granie. Trzeba je umuzykalnić sprzętem i okablowaniem. Może AFO bardziej w Twoim stylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności