Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cayin N8


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam nowy temat, bo oficjalnie zapowiedziano zupełnie nowy player Cayin. Flagowiec o nazwie N8.

 

Pierwsze zdjęcia i informacje:

 

 

32367779_407252116352687_450999732475527

aT6POq8.jpg

10113037.png

 

32653046_407252206352678_206304642920664

32741980_407252276352671_791477136377092

32538529_407252183019347_282591528621178

 

10112208.png

 

 

----------

W notce można przeczytać też że jest planowany Cayin N6II, ale to temat na późniejszy czas.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się pierwsze informacje i zdjęcia. Wygląd byłby ok gdyby nie ten trójkąt... :D Specyfikacja robi wrażenie, ciekawe jak z ceną...

 

 

Jak wrócę do domu po pracy to porządnie edytuje pierwszy post bo na smartfonie to mordęga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2018 o 07:15, ireniqs napisał:

Specyfikacja robi wrażenie, ciekawe jak z ceną...

 

"It’s price is estimated between $3K and $3.2K"

 

Czyli pewnie w Europie jakieś 12-15 tys. zł

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też robi wrażenie

Nawet za bardzo. default_biggrin.png No nic, jak się znudzi Cayin N5II to trzeba będzie przerzucić się na iBasso (od dłuższego czasu mam ochotę sprawdzić ich sprzęt - niedawno wypuścili niezłego dx150) w podobnym pułapie cenowym. Na większe ekstrawagancje mnie nie stać, ale Cayina polubiłem na tyle że będę obserwował dalsze ich produkty i rozwój playerków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Cayin N8 ma sygnaturę pomiędzy Soniaczem WM1 a Ultimami w trybie lampowym, w trybie tranzystorowym to podobnie do Ultimy SS, z tym że DAP AK jest bardziej gładki, z dłuższym czasem wygaszania dźwięków, oraz mniejszą ilością góry. N8 w trybie lampowym jest dla mnie najlepszym odtwarzaczem, gdyż lampa dodaje barwy na średnicy, jednocześnie nie tracąc szybkości basu, czy pazura na wyższej średnicy, czy szybkości attacku i decaya. Coś podobnego jak wzmacniacze Ayona czy Jadisa, czyli mamy szybkość, rozdzielczość, fakturowość, wygar na basie, pazur na wyższej średnicy i wysokich, szczegółowość, a jednocześnie barwę, nasycenie, wypełnienie. 
Soniacze mają dłuższy czas wygaszania, dużo mniej wysokich tonów, brak wygaru na basie, przez co wydaje się anemiczny w stosunku do Cayina. Ultimy są gładsze na basie i wysokich tonach oraz mają mniejszy wygar czy pazur. Rozdzielczość i szczegółowość wszystkie odtwarzacze mają taki sam poziom.

Co do Aliena+ uwielbiam jego dźwięk, ale N8 jest dla mnie lepsza, gdyż ma lepszą rozdzielczość, szczegółowość, fakturowość, scenę, a wygar i pazur jest tylko trochę mniejszy.

Który odtwarzacz będzie dla osoby najlepszy zależy od tego czego się słucha i naszych oczekiwań co do dźwięku.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, misiekkb napisał:

MP3store nie ma sprzętów Cayina słuchawkowych w dystrybucji, tylko Audiomagic.

Nie, ale znam te wszystkie DAPy bardzo dobrze, tyle razy były odsłuchiwane przeze mnie że wiem jak one grają.

Rozumiem.

 

Moim zdaniem tylko bezpośrednie porównania są miarodajne. Bardzo dobre znanie sprzętów to za mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie prawda, jeśli znasz jakikolwiek sprzęt, gdyż go używasz, używałeś go dłużej i to w krótkim odstępie czasowym od drugiego sprzętu możesz je porównać. Owszem nie mówię o sprzęcie, który się używało kilka lat temu, gdyż wtedy z pamięci ciężko porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, misiekkb napisał:

Wcale nie prawda, jeśli znasz jakikolwiek sprzęt, gdyż go używasz, używałeś go dłużej i to w krótkim odstępie czasowym od drugiego sprzętu możesz je porównać. Owszem nie mówię o sprzęcie, który się używało kilka lat temu, gdyż wtedy z pamięci ciężko porównać.

W przypadku słuchawek może tak być, jak piszesz, ale w przypadku DAP-ów (gdzie, przy obecnym poziomie elektroniki, różnice pomiędzy tańszymi a droższymi DAP-ami są, w stosunku do słuchawek, umówmy się, niewielkie), się z tym nie zgodzę. Tutaj niezbędne wręcz wydaje się porównanie face-to-face.

Ale oczywiście każdy może mieć swoje zdanie😉

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie każdy ma swoje zdanie, ja uważam że da się porównać w przypadku elektroniki jak znasz dobrze sprzęt, np, bez problemu Ci porównam wzmacniacze głośnikowe, które dobrze znam gdyż ich na codzień używam z innym wzmacniaczem i to nie face to face. Tylko warunek musi być reszta toru taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności