Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaki sprzęt do Mr Speakers Ether oraz Denon D7200


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Mam taki nazwijmy to problem.

 

Otóż wydaje mi się, że moje słuchawki - Mr Speakers Ether oraz Denon D7200 - trochę nie są w stanie pokazać pełni możliwości na Questyle'u cma400i. D7200 słuchane po 6,3 niezbalansowanym, a Ethery po balansie (2,5 mm). Do obu słuchawek mam firmowe kabelki o tych właśnie końcówkach. A cma400i łączę z kompem/laptopem za pomocą Wireworlda Starlight 7 USB 2.0.

 

I zastanawiam się czy radzilibyście mi te 2 pary słuchawek - Mr Speakers Ether oraz Denony D7200 -  z czymś posłuchać - na czym mogłyby zagrać lepiej niż z cma400i ?? Mam wrażenie, że Ethery są takimi prądowymi potworkami też.. i potrzebują dużo prądu.

 

Acha, w tej chwili nie mam za dużo środków, ale posłuchać może teraz już czegoś nie zaszkodzi jak będzie okazja, a potem wrócić ponownie do tematu.

 

A poza tym jestem w ogóle ciekaw Waszych opinii i wrażeniach z używania tych par słuchawek z cma400i albo z KANN-em..

 

Wiadomo, że to wszystko droga zabawa, tak po prostu na razie analizuję czy coś mógłbym może niedużym kosztem poprawić itp.

 

 

Problem częściowo zacząłem już obchodzić za pomocą kupionego już jakiś czas temu DAP-a AK KANN-a (obecnie sprowadzam z zagranicy kabel USB 2.0 A-micro B Audioquesta serii cynamonowej o długości 3 metry do łączenia z kompem/laptopem - a do tej pory porównywalem grę bezpośrednio podpinając słuchawki do KANN-a bez używania funkcji USB DAC, bo do tej mam za słaby kabel, stąd sprowadzam lepszy, a sam KANN moim zdaniem technicznie jest urządzeniem stojącym 0,5-1 klasę wyżej od cma400i (a przynajmniej D7200 tak to pokazują).

 

I byłoby to może fajne - choć może nieco niewłaściwe - no bo DAP na baterię nie powinien być chyba pierwszoplanowo używany do używania jak USB DAC do kompa/laptopa - ale jest to rozwiązanie tylko dla D7200, ponieważ KANN nie jest w stanie poprawnie napędzić Etherów.

 

Co do D7200 to te słuchawki moim zdaniem grają dużo lepiej na KANN-ie. Z kolei Etherów na KANN-ie po prostu nie da się słuchać - wszystko się miesza, nachodzi na siebie jakby i nie jest odpowiednio wysterowywane moim zdaniem - gra to wtedy może na 30% możliwości.

 

iFi micro Black Label raczej odrzucam, bo jest to sprzęt zawodny, awaryjny, z dużą ilością niedoróbek - o czym sam się przekonalem.. I bałbym się chyba znowu próbować z tą firmą eksperymentów..

 

- urządzenie raz działało raz nie - bo tak,

- źle zbalansowany potencjometr,

- przełączniki tez jak pamiętam raz działał jeden z przełączników, a innym razem jakaś "zawiecha" ..

 


 

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CMA400i nie jest wg. mnie dobrym połączeniem z Etherami. To jest bardzo dobry sprzęt za swoją cenę, ale jest dość misiowaty, zaokrąglony z przeciętną dynamiką. Planary, które nie dostają pełni mocy też tak często grają i dlatego robi się z tego lekka klucha. Oczywiście są wyjątki - myślę, że 400i powinien dogadać się np. z wieloma hifimanami.

Słuchałem Ether Flow z 400i i było wg. mnie dość kiepsko. Wolałem wtedy połączenie z HD650 albo nawet DT990. Z D7200 niestety nie pomogę, bo nie pamiętam jak to gra.

 

Jeżeli szukasz kombo, to może coś ze stajni Aune np. S6. Zawsze warto też rozpatrzyć CV2+, jako kombajn endgamowy. Ma tyle mocy, że powinien poradzić sobie z Etherami. Możesz też poszukać wśród Audio-GD, tam też coś powinno się znaleźć. 

 

Jeśli szukasz osobno DAC i amp, to tutaj raczej DAC80 (albo chinole ) jako DAC, a wśród ampów możesz popatrzeć na: Aune S7, Yulonga A18, Majkelowego Balantine, używki iHA-6 albo używki BHA-1. Nie wiem do czego będziesz miał dostęp i co akurat wpadnie Ci w ręcę. 

Jeśli bardzo chcesz zaryzykować to możesz też zamówić Gustarda H20, na razie opinie są dobre. 

 

Oczywiście to tylko luźne propozycje, nie polecam kupować w ciemno, ludzie na forum mają albo mieli sporą część z wymienionych urządzeń, więc zawsze możesz pytać.

 

Edytowane przez Firegon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem D7200 i Ether-y zarówno z CMA400/600 i z Cayin HA3, i zdecydowanie ciekawiej zagrał Cayin, który dodał obu parom więcej życia. Zresztą, Cayin to taki wariat, każdym słuchawkom dodawał tą kropkę nad "i", więc nie ma się co dziwić ;).

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to komuś pomóc więc dodam, że KANN po dodaniu w tor kabla Audioquesta Cinnamon USB 2.0 A - micro-B o długości 3 metry (w kompie stacjonarnym na co najmniej 6 portach urządzenie nie działało, a tylko na dwóch chodzi na pewno) i podpięciu do kompa jako USB DAC po tym kablu, gra co najmniej poprawnie z Mr Speakers Etherami, gdzie same Ethery z firmowym kablem grały na KANN-ie jakby niewysterowane, więc wniosek ogólny jest dodatkowy i istotny KANN może zagrać z Etherami dobrze lub co najmniej poprawnie, co wydawało mi się wcześniej niemożliwe..

 

Nie mam empricznych/usznych dowodów, że KANN zagra dobrze bezpośrednio z Etherami, ale sądzę, że to cenna wskazówka, bo teraz nie słyszę efektów niewysterowania, a dźwięki na siebie nie nachodzą tak jak wcześniej.

 

Minus z tym kablem Audioquesta jest taki, że nie na wszystkich portach (w tym z obudowy front panelu) z tym kablem wykrywa KANN-a (z innym kablem nie było takich problemów, a mial też 3 metry), więc trochę brakuje zasięgu i łatwiejszego dostępu od frontu, ale zarówno Mr Speakers Ether jak i D7200 grają lepiej po tym kablu do kompa z KANN-em niż przy słuchaniu z samego KANN-a.

 

Z laptopem na wszystkich portach z tym kablem wykrywa KANN-a..

 

Innymi słowy zyskałem przenośne urządzenie do słuchania muzyki z kompa/laptopa dla moich słuchawek :) .

 

Tyle, że nie jest to takie do końca rozwiązanie, bo to urządzenie na baterie, ale dodatkowa opcja do słuchania z kompa/laptopa się stworzyła i mam wrażenie, że gra to lepiej niż cma400i (przynajmniej z cma400i podpiętym po kablu Wireworlda Starlight 7 USB 2.0).

 

P.S.Ktoś wie czy w Top Hifi wypożyczają kable? USB A-B konkretnie.

 

 

A czemu mówię o przewadze nad cma400i w tej kombinacji kabli i sprzętu, bo  jest zdecydowanie bardziej technicznie, realnie, przejrzyście, klarowniej. Tak bym to opisał..

 

Czyli dla mnie zakup kabla przyniósł 2 korzyści :) - teraz KANN-a mogę używać z kompem/laptopem z D7200 oraz Etherami również i spokojnie słuchać muzyki, filmu etc. Pamietając, że to jednak urządzenie na baterię, a więc trochę problematyczne jest pilnowanie stanu naładowania baterii itp.

 

Za 6-7 stów opłacalna inwestycja jak najbardziej :) . Zważywszy, że KANN to urządzenie za jakieś 5 tys., Ethery powiedzmy 7, D7200 też parę tys. :)

 

 

Co do kabla USB, to podobno powyżej 2 metrów mi mówiono gdzieś że to ryzyko używać dłuższego niż 2 metry kabla USB, a dodatkowo może PG róznie dystrybuje prąd i niektóre porty ma słabsze (?).

 

 

A pomijając wszelkie słupki co jak gra, jest większa emocja i uczucie, a po to słuchamy muzyki..

 

 

Ponieważ ufam słuchowi mam ciekawe wnioski, niektóre będę weryfikować jeszcze tu i poprawiać - może w tym poście (wnioski tyczą się używania z firmowymi kablami od obu par słuchawek):

 

 

1. AK KANN gra wyraźnie lepiej po kablu cynamonowym podłączony do kompa niż sam, w przypadku D7200 różnica jest mniejsza, w przypadku Mr Speakers Ether większa (pomijam tu szczegóły teraz, ale ogólnie AK KANN-a bezp. z Mr Speakers Ether nie da się słuchać, gdy używa się Mr Speakers Ether, zaś w przypadku D7200 zyskujemy m.in. życie w muzyce).

2. KANN po zmianie z kabla Lindy CROMO na wskazany cynamonowy zyskuje naprawdę duużo - mowa o połączeniu z kompem KANN-a (bez żartów i jestem tego pewien - na kablu Lindy nie da się słuchać KANN-a podpiętego do kompa - jak dla mnie - zarówno dla D7200 jak i Etherów)..

3. W nawiązaniu do punktu jeden przydałoby się jeszcze może sprawdzić cma400i na innym kablu USB albo dodatkowo na tych samych słuchawkach ale zrecablowanych o kabel.

4. Możliwe że KANN słuchany bezp. na Etherach zwł. oraz D7200 może zabrzmieć wyraźnie lepiej, ale do tego by trzeba sprawdzić Ethery i D7200 na innym kablu.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj krótko, za parę dni może więcej napiszę jeszcze, obaczę :):P;).

 

Dostałem dzisiaj zamówiony kabel USB A-B Audioquesta z serii "Carbon" (4-a od dołu seria, 3-a od góry) i powiem tak... Tego trzeba posłuchać :):).. Coś mi w systemie nie grało, nie pasowało, a to co dzisiaj doświadczylem przerosło moje najśmielsze oczekiwania!! :):).. To co mnie denerwowało lub grało źle, teraz gra tak jak trzeba. Wszystko na swoim miejscu, muzyka płynie, wybrzmiewa jak trzeba, jest po prostu zarąbiście - klasa :) i jeszcze raz klasa :). Mam wrażenie, że kabel sprawił, że sprzęt gra na miarę swoich możliwości :) . Zjada Wireworlda Starlighta 7 USB 2.0 na śniadanie :), przeżuwa i wypluwa :) . A przede wszystkim gra wszystko czyściutko teraz :) .

 

Kabel w stosunku do możliwości wydaje się tani :).. Oceniony nawet taniej niż to co oferuje wydaje się. :) ..

 

Przypominam że mój system to cma400i podpinany do kompa, Mr Speakers Ether, D7200 i AK KANN. Mam jeszcze pomniejsze rzeczy, ale tych głównie obecnie słucham.

 

Na razie słuchałem go z Etherami na KANN-ie (po przejściówce od AQ  2.0 B-micro-B i cma400i trochę podpinając do kompa.

 

I póki co plany zmian systemowych jeśli były to zostały na tą chwilę i na jakiś czas wstrzymane. :):) ..

 

Różnica jest jak dzień z nocą :).

 

Dopiero pierwszy dzień z nim, a jestem po prostu zachwycony, zaskoczony.. bo wiedziałem, że różnica będzie i tak przypuszczałem i że może niemała, ale TO że aż tak duża, to sobie nie wyobrażałem :) .

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę wniosków:

 

KANN jest faktycznie lepszy wg mnie - w mojej hierarchii - od Questyle'a cma400i (czasem, zwł. ostatnio wydaje mi się, że może i o klasę), a powinno być odwrotnie. Z drugiej może nie powinienem się martwić bo KANN też może robić za USB DAC-a, a jest w związku, z tym mały, poręczny i przenośny. Minusem jest może trochę ograniczona scena KANN-a, plusem b. wysoki techniczny poziom..

 

Minusy: KANN nie wiedzieć do końca czemu gra dobrze z Mr Speakers Ether podpięty do kompa jako USB DAC (ba lepiej niż Ethery z cma400i), natomiast nie gra wcale (albo inaczej gra b. źle) podpięty bezpośrednimi z nimi.

 

 

Uwagi o kablach:

 

1) Kabel USB Starlight 7 USB 2.0 A-B od Wireworlda nie jest wart swoich pieniędzy. W moim odczuciu psuje słuchanie muzyki nie prezentując poprawnie zbudowanej sceny i po chwili już odrzuca, zwł. jak się go porówna z USB Audioquesta Cinnamon oraz Carbon. Do tego cenowo korzystniej wypadają produkty Audioquesta (zwł. jak się weźmie to co dany kabel oferuje), przynajmniej te konkretne, od tego Starlighta 7.

 

2) Kabel USB "Carbon" od Audioquesta wg mnie pokazuje górny limit możliwości cma400i, więc do tego modelu absolutnie myślę nie ma sensu pakować czegoś lepszego.

 

Kabel "Carbon"  to świetny kabel, a przynajmniej myślę na pewno do sprzętu do ok. 5 tys. złotych myślę (patrząc po moich sprzętach - AK KANN oraz cma400i), choć może droższe i lepsze sprzęty też na nim pewnie dobrze będą brzmieć, ale może nie pokażą jeszcze pełni możliwości, nie wiem.. Nie mam może porównania z wieloma innymi kablami USB, ale patrząc po tym jak świetnie poprawił jakość odsłuchu na moich sprzętach i jak oceniam perfekcyjnie zwł. to jak brzmi mój sprzęt przy użyciu kabla "Carbon" mogę myślę tak spokojnie powiedzieć. Mniej testowałem z D7200 póki co, ale krótkie odsłuchy zdają się potwierdzać tendencje i analogie z użyciem Etherów.

 

Jest on jakieś 2 razy droższy od Cinnamona, ale do moich sprzętów myślę, że warto było dopłacić (mogłem bezp. porównać tylko na KANN-ie (dzięki przejściówkę od Audioquesta z USB 2.0 B na micro-B).

 

3) Adapter Audioquest USB 2.0 B na micro-B nie degraduje zauważalnie dźwięku, choć tworzy dźwignię, gdyż jest jednoczęściowy, za to mały i poręczny.. Choć trzeba uważać myślę by nie uszkodzić adaptera lub gniazda używając ze względu na dźwignię jednak.

 

Może komuś te spostrzeżenia się przydadzą :) .

 

4) Jak pisalem wcześniej może, USB Audioquesta "Cinnamon" w odmianie 3-metrowej może nie działać na wszystkich portach w kompie, choć może to problem bardziej komputera niż samego kabla (bo na laptopie wszystko było ok).. Z 1,5 metra USB "Carbon" nie było żadnych problemów z działaniem na sprawdzanych portach. Z kolei Wireworld 2 metry Starlight 7 notował braki działania przy użyciu adaptera do AK KANN-a na front panelu, bo na reszcie chyba jest ok.

 

5) Kabel AQ "Carbon" jest grubszy od "Cinnamona" i na pewno trochę inną budowę ma - w recenzjach o tym jest napisane więcej. Mi się nie chciało tego analizować. Oba wydają się być b. solidne z solidnym oplotem. Mogą wydawać się nieco sztywne, ale jednocześnie delikatnie i stosunkowo łatwo się zaginają..

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak będzie potrzebna nowa Integra - do D7200 i Mr Speakers Ether, bo z cma400i dźwięk na tych słuchawkach się rozłazi.

Będzie musiała ona posiadać również wejście optyczne na optyka z konsoli PS4 oraz dużo wyższą dynamikę niż Questyle cma400i. Poza tym, by połączyć kompa z urządzeniem tez gniazdo USB B 2.0. aby podpiąć kabel USB 2.0 A-B co mam między kompem a urządzeniem, by przenieść dźwięk z kompa. Głośniki tez dobrze jakby przynajmniej te aktywne można podpiąć - na razie aktywne Edifiery R2600 mam.

Kabel Carbon uporządkował dźwięk,ale braków dynamiki nie nadrobi..

Trochę to potrwa, bo będę musiał uzbierać kasę, a dobra Integra to jak rozumiem z 7 tys. 

 

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności