Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC/karta dźwiękowa pod linuks.


Nietoperz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ze względu, że AIM SC808 nie działa poprawnie pod linuksem szukam karty dźwiękowej, która będzie działała pod tym systemem. Nie chcę wpychać kolejnej karty do obudowy więc myślę o karcie USB. Koszt - myślę żeby cenowo była zbliżona do tego AIM-a. Zastosowanie: muzyka i filmy (zero gier). Będzie podłączona do zewnętrznego wzmacniacza stereo z kolumnami. Słuchawek do niej nie będę podłączał (słuchawki jeśli będą używane to podłączać będę do w/w wzmacniacza). Najważniejszy warunek to bezproblemowe działanie pod linuksem ( zamierzam całkowicie przesiąść się na ten system - Windows używam ze względu na AIM). Nie upieram się na tym, żeby to była karta USB. Jeśli stwierdzicie, że w tej cenie nie dostanę nic ciekawego z zewnętrznych kart to może być wewnętrzna.

Z góry dziękuję i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę bardziej sprecyzuję. Nie szukam czegokolwiek co zagra mi pod linuksem bo w takim przypadku wykorzystałbym integrę, lub posiadanego Xonara DS. Szukam czegoś co będzie jakościowo podobne do AIM. Po przejrzeniu tematów zainteresowałem się:

- Audiotrak Prodigy Cube Black Edition

- DragonFly Black
- Sabaj Da2/Da3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black dla mnie gra nieco lepiej, choć Cube nie odstaje jakoś szczególnie jakościowo a ma więcej wyjść i można wymienić opampa. Nie miałem sc808 jedynie sc8000.  Cube i Dragonfly mają mniej mocy niż sc8000, za to są dużo przyjemniejsze w odbiorze, grają wyraźnie gładszym i cieplejszym dźwiękiem, zwłaszcza Black. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, gumiak9 napisał:

Black dla mnie gra nieco lepiej, choć Cube nie odstaje jakoś szczególnie jakościowo a ma więcej wyjść i można wymienić opampa. Nie miałem sc808 jedynie sc8000.  Cube i Dragonfly mają mniej mocy niż sc8000, za to są dużo przyjemniejsze w odbiorze, grają wyraźnie gładszym i cieplejszym dźwiękiem, zwłaszcza Black. 

Sugerujesz że black/cube nie odstają jakościowo od sc808? (pytam z ciekawości) Z internetowych opinii wynika że sc808 to znacznie wyższa liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Brain napisał:

Sugerujesz że black/cube nie odstają jakościowo od sc808? (pytam z ciekawości) Z internetowych opinii wynika że sc808 to znacznie wyższa liga.

Z tym się liczę, że w tej cenie nie znajdę czegoś podobnego jakościowo do SC808. Szukam czegoś co będzie w tej cenie najbliższe temu jak działa AIM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Brain napisał:

Sugerujesz że black/cube nie odstają jakościowo od sc808? (pytam z ciekawości) Z internetowych opinii wynika że sc808 to znacznie wyższa liga.

"Black gra dla mnie nieco lepiej OD CUBE, choć ten nie odstaje jakoś jakościowo" - źle napisałem. Sc8000 jak pisałem ma lepszy wzmacniacz, ale dźwięk jest zimny, dla mnie zbyt wyprany. Ciężko dobrać do niej słuchawki, jedynie najbardziej zamulone dają się słuchać, przy podkręceniu głośności jest już bardzo nieprzyjemnie. Jak 808 ma ten sam wzmak przy cieplejszym dźwięku to jest bez wątpienia lepszą kartą od cube i blacka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności