Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Co z tymi Finalami


jd1210

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Postanowiłem opisać swoje wrażenia i przygody z dokami od Final Audio, a konkretnie model E3000.

Pierwszą sztukę kupiłem używaną, tu na forum. Według sprzedawcy miała na liczniku kilka\kilkanaście godzin przegrane. Faktycznie grały zamulone itp.

Po następnych kilkudziesięciu godzinach wygrzewania, słuchawki otworzyły się i okazały się strzałem w dziesiątkę (jak dla mnie) pod mojego grajka (Pionieer XDP-100r).

Po około 200 h i więcej, to już był tylko miód na moje stare uszy. Nic więcej mi nie było potrzebne do szczęścia,gładkość,  barwa,  scena, swoboda grania i muzykalność w połączeniu z dobrą szczegółowością. Słowem, jak za taką kasę dla mnie bomba. Ale...

 

No właśnie zawsze jest jakieś "ale" i szczęście nie może trwać chyba wiecznie, przynajmniej w tym hobby. Po tym jak byłem pewny, że E3000 dobrze się wygrzały (200h i +) i cały czas grały jak należy, nagle zauważyłem, że zachwiał im się balans. Z dnia na dzień, z godziny na godzinę, jedna strona coraz wyraźniej grała ciszej, inaczej. Bez powietrza, dynamiki, z mniejszą szczegółowością i nie było to na granicy percepcji. Zamieniam strony, tipsy, grajki. Tak, ewidentnie zachwiany balans i to znacząco. Myślę sobie, jak, co, dlaczego, skoro nawet nie byłem z nimi na zewnątrz. Nigdy nawet w kieszeni nie siedziały, wiszą sobie bezpiecznie gdy ich nie używam. Słuchałem ich głównie w domu przy biurku. Ok, pomyślałem, wadliwy egzemplarz. Zdarza się najlepszym w tej dziedzinie. Doki kupione w naszym sklepie w Krakowie, paragon mam, to wysyłam do MIPu. Serwis ogarnął temat raz dwa i bez problemu dostałem nówkę sztukę. W nowej sztuce wszystko OK, daje im czas na rozwinięcie skrzydeł. Trochę wygrzewam, trochę słucham i tak mija im grubo ponad 200h(kilka tygodni). Przez cały ten czas nie ma z nimi żadnych problemów. I co? 

Sytuacja się powtarza, nagle ni z tego, ni z owego, po wygrzaniu identyczne objawy. Warunki użytkowania nie zmieniły się, raptem nowa sztuka w tym czasie była ze mną na ogrodzie pół godziny, resztę czasu spędziły w domowym zaciszu. Pionek pędzi je bez włączonego gaina, więc nie mogły dostać za dużego prądu. Nie wpinałem ich zresztą nigdy do dużych stacjonarnych kloców. 

 

Więc pytam o co ku..a kaman? Co się z nimi dzieje w tak krótkim okresie czasu, że pada jeden przetwornik? Fabryczny bubel?

Ciekaw jestem opinii innych użytkowników tych słuchawek i nie tylko.

 

Jeśli umieściłem temat w złym dziale, proszę moderację o korektę.

 

  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie jakoś ich nie wygrzewam, włączam Clipa lub Toucha4G i sobie normalnie grały do wyczerpania batki.  Później już zwyczajnie słucham z Pionka.

W pierwszej sztuce, jak tylko zauważyłem, że coś jest nie tak, to pojechała do serwisu. Nie dało się słuchać z zachwianym balansem.

Mogę spróbować pograć nimi jeszcze ze 100h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w każdej sztuce tak się będzie działo. Ale dwa przypadki to albo mój podwójny pech, albo już norma. 

W sumie do trzech razy sztuka, zamówiłem nówki i daje im ostatnią szanse. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kabelkami jest wszystko Ok. Wiadomo, że gniazdo Pionka też wrażliwe, więc obchodzę się z jednym i z drugim po macoszemu.

Nie szarpie za kabel itp. Oglądam pod powiększeniem, wszystko czyste, jak nówka.

Jak zrobiło mi się to w pierwszej sztuce, to spłynęło to po mnie. Ale druga para i to samo, w podobnym czasie użytkowania?

Przyjadą nówki to będzie porównanie łeb w łeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie mam dobrych wiadomości. Wszystko wygląda , że to będzie norma i nie ma w tym żadnej winy użytkowników.

  Wysyp uwalonych przetworników dopiero nastąpi.

Na amazonie użytkownik tak z aktualizował swoją opinię.

 

UPDATE: well after a couple of months the left earbud has stopped working, they were nice while they lasted. Didn't get my money's worth though.

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja druga para (ta z wymiany serwisowej) wytrzymała równo 3 miechy, sprawdziłem właśnie papierki.

Pierwsza sztuka podobnie, a może nawet krócej, licząc tylko mój czas używania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jd1210 napisał:

Moja druga para (ta z wymiany serwisowej) wytrzymała równo 3 miechy, sprawdziłem właśnie papierki.

Pierwsza sztuka podobnie, a może nawet krócej, licząc tylko mój czas używania.

Nie reklamujesz powtórnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, retter napisał:

Zostaje zrobić z dwóch walniętych par 1 dobrą 1 uwaloną ...

Bardzo kuźwa śmieszne. :D

Ogólnie to w d...e mam te dwieście, parę złoty.

Ale jak trafisz słuchawki pod swoje gusta i mogły by zostać na lata, to okazują się mało wytrzymałym bublem.

I znowu zaczynasz gonić króliczka.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz korespondencję z ostatniej wymiany wiec wymieniaj jeszcze raz ... po 3 razach chociaż kasę otrzymasz z powrotem :P

 

a jeszcze pytanie wersja z mikrofonem Ci pada? czy bez? 

Edytowane przez Scipio Africanus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, jd1210 napisał:

Bardzo kuźwa śmieszne. :D

Ogólnie to w d...e mam te dwieście, parę złoty.

Ale jak trafisz słuchawki pod swoje gusta i mogły by zostać na lata, to okazują się mało wytrzymałym bublem.

I znowu zaczynasz gonić króliczka.

 

Ale ja to mówię bez sarkazmu, a bardziej jak widzę rozwiązanie tego, może akurat te dwa co działają pożyją znaczenie dłużej, niestety ale tak już jest w nowych produktach ...

 

No i masz słuchawki za 400zł więc będą na pewno lepiej grały niż te za 200 :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jd1210 napisał:

Wersja bez mikrofonu.

 

kuchenka to tak samo jak moje, 

ja oprócz wymiany do skutku nie widzie innej możliwości ... albo niech zwracają kasę i pozostaje czekać na E4000/E5000 i mieć nadzieję że to to samo co E3000 tylko z odpinanym kablem :P

11 minut temu, retter napisał:

 

Ale ja to mówię bez sarkazmu, a bardziej jak widzę rozwiązanie tego, może akurat te dwa co działają pożyją znaczenie dłużej, niestety ale tak już jest w nowych produktach ...

 

No i masz słuchawki za 400zł więc będą na pewno lepiej grały niż te za 200 :D

nie wiem czy w nich się da :P

Edytowane przez Scipio Africanus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Scipio Africanus napisał:

 

kuchenka to tak samo jak moje, 

ja oprócz wymiany do skutku nie widzie innej możliwości ... 

 

Też nie chcę z nich rezygnować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, retter napisał:

 

Nie spróbujesz nie wiesz.

 

Są na wcisk więc może ....

 

final-audio-design-e3000-aufsatz_793207.

No tak, ale ja mam i tak jedną uwaloną sztukę przecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności