Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Lampy pod xDuoo TA-20


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Przyłażę w poszukiwaniu pomysłów na lampy do xDuoo TA-20.

Wzmak fajnie wygląda, ma duży zapas mocy i w ogóle obsługowo jest świetnie, ale stockowe chińskie lampy 12AU7 są zbyt wygładzone i zgaszone, przez co na HE-400i wieje nudą. Troszkę lepiej wypadają TH610, ale też bez rewelacji. Zmieniłem lampki na stare ECC82 RCA i od razu jest poprawa - dobre nasycenie, zwiększona dynamika i lepiej zarysowane skraje pasm. Ale tu z kolei trochę za nerwowo potrafi się zrobić, ze zbyt dużym akcentem na rozrywkę i trochę za wąsko się zrobiło.

 

Macie jakiś pomysł na parę lamp do niego, która da dźwięk czysty, dynamiczny, wyraźnie zakreślony w każdym zakresie i przestrzenny, a jednocześnie nie będę musiał wycinać nerki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampki sterujace ktore przerobilem u siebie:

 

Philips ecc82 z lat 70ych - ciepleee, miekkie - idealne do grado.

 

Rca clear top 12ua7a - detaliczne, bardzo dobrze rozciagniete pasmo

 

Rca black plate 12au7 - bogate ale kremowe

 

RFT ecc82 - dosyc suche, techniczne, takie tranzystorowe granie ale przynajmniej smiesznie tanie lampy

 

Amperex Bugle Boy 12au7 - żywa średnica, dobry bas, słodkie soprany - moje ulubione

 

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze, jak będziesz miał okazję chińskich, najlepiej z serii treasure.

Nie znam co prawda ich ecc82, ale od kiedy poznałem 6ca7-z treasure gold, nabrałem szacunku do żółtych lamp; w/w zmiotła wszystko co słyszałem z rodziny el34 łącznie z drogimi okazami ze starej produkcji. Na szczęście do lamp mam takie podejście, że prawie w każdej potrafię znaleźć coś ciekawego, bo jeśli miałbym się kierować tylko obiektywną oceną sq, to swoje tungsole i eh musiałbym wywalić/sprzedać, a tych co kupują tzw "legendy" typu swietłany, siemensy itd. - ośmiać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś w końcu dotarły polecane prze audionanika Treasure, a dokładniej Psvane Treasure Mark II. Zamontowałem je jakieś pół godziny temu i cóż mogę powiedzieć...

 

@audionanik wielkie dzięki! :) 

Edytowane przez Inszy
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokładnie takie.  Jednak nie te - dałeś link do lamp 12AT7, natomiast do TA-20 należy dokupić 12AU7. Ale ja brałem je z Polski. Dopłata jakieś 20 złotych, a dostawa troszkę szybsza ;) No i gwarancja na miejscu.

Edytowane przez Inszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności