Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Massdrop Plus IEM


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Za oceanem lekki hajp, u nas totalna cisza. Massdrop Plus pierwsze słuchawki w całości zaprojektowane i zbudowane przez Massdrop - zazwyczaj były to kolaboracje i wariacje istniejących sprzętów.

 

Pomysłem było ponoć zrobienie słuchawek grających jak UERM (Ultimate Ears Reference Monitor) i Etymotic er4sr tyle ze z kawałem porządnego basu. Po roku R&D wyszło im coś takiego:

AI7B5058_copy_20180116110714.jpg

 

AI7B5306_copy_20180118180656.jpg

AI7B4957_copy_20180116110708.jpg

 

 

Obudowy z drukarek 3d w kształcie który oparty jest na uśrednieniu różnych odcisków dla słuchawek typu custom.

 

W środku 3 armatury od Soniona. Odpinany kabel 2pin. Ponoć całość jest Made In USA.

 

Wykres w porównaniu do er4sr. Massdrop zielona linia:

1oMuPx1.jpg

 

Tutaj w porównaniu do er4xr. Massdrop czerwona linia:

ykpLYI5.jpg

 

A tutaj Campfire Andromeda. Massdrop zielona linia:

kbfnkPf.jpg

 

Wyglądają jak er4sr/xr z większą iskierką na górze i z basem z andromed.

 

Suche dane:

-3D-printed acrylic housing

-Exclusive midnight-blue colorway

-3 balanced-armature drivers per ear in 2-way configuration

-2 vented drivers for lows, 1 driver for mids/highs

-Multiple passive crossover points

-Multi-bore sound channels

-Input sensitivity: 109 dB at 1 kHz, 1 mW

-Frequency response: 5 Hz–18 kHz

-Noise isolation: -26 dB of ambient stage noise

-Impedance: 10 ohms at 1 kHz

-⅛ in (3.5 mm) headphone jack

-Included cable: 48 in (123 cm) braided silver-coated copper cable

-Optional cable (+ $30 at checkout): 48 in (123 cm) 2.5mm TRRS balanced cable

-Made in the USA

 

Included

-3 pairs of silicone single-flange ear tips (S, M, L)

-3 pairs of silicone dual-flange ear tips (S, M, L)

-3 pairs of foam ear tips (S, M, L)

-Cleaning tool

-Hardshell carrying case

-1-year warranty

 

Cena 300 dolarów.

 

Opinie w sieci bardzo pozytywne, podobno bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Nie jest to poziom słuchawek za 1000 dolarów ale jest bardzo blisko.

 

Recenzje: https://www.head-fi.org/showcase/massdrop-plus.22695/reviews

 

Wiadomo ze sa bardzo wrażliwe na impendacje źródła i już przy 2 ohmach zaczyna sie robić buła na basie. Zalecane aby podpinać pod sprzęty ktore maja mniej niż 1 ohm.

Edytowane przez Spawn
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posluchalem dzisiaj troche, tyle na ile dzieciaki pozwolily i tak na szybko to kawal porzadnego basu z kopem i subbasem, srednica bardziej dociazona niz er4xr i bardzo ladne wysokie zupelnie jak w etach. Przestrzen nie za duza ale lepsza gradacja planow i separacja niz w etach, do tego sa gladsze i chyba maja wyzsza rozdzielczosc. Er4xr maja bardziej bezposrednia i surowa srednice co ja akurat bardzo sobie w nich cenie i lubie na wokalach ale kurka flaczek te Massdropy to naprawde kawal porzadnej sluchawki!

 

Bardzo wygodne, bez glebokiej penetracji.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Spawn napisał:

Posluchalem dzisiaj troche, tyle na ile dzieciaki pozwolily i tak na szybko to kawal porzadnego basu z kopem i subbasem, srednica bardziej dociazona niz er4xr i bardzo ladne wysokie zupelnie jak w etach. Przestrzen nie za duza ale lepsza gradacja planow i separacja niz w etach, do tego sa gladsze i chyba maja wyzsza rozdzielczosc. Er4xr maja bardziej bezposrednia i surowa srednice co ja akurat bardzo sobie w nich cenie i lubie na wokalach ale kurka flaczek te Massdropy to naprawde kawal porzadnej sluchawki!

 

Bardzo wygodne, bez glebokiej penetracji.

Spawn... Przestań... Już wystarczy, że mam fiksację na punkcie wyglądu AAW AHX... :x A ty jeszcze dokładasz coś takiego na moje biedne, skołatane nerwy :D

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale kurna, chciałem najpierw ogarnąć DX200, zanim przyjadą na testy UM Mentor v3... ? A mam na to tylko dwa tygodnie, zaś finanse gdzieś w połowie drogi.

 

Zresztą, wyleczyłem się! Nie będzie to moja sygnatura z tego co wyczytałem, Massdropy też nie, więc no... Trzymam pion! Zresztą, zobaczymy jak się spiszą Earsonic SM64 :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa fotka i kolekcja. Podziwiam Cię , jak Ty to wpychasz do ucha ? Przyjazne wydają się tylko te z Massdrop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie słyszałem o Sony i jak dla mnie bez sensu - "otwarte" doki, które zwykle stosuje się mobilnie. Nie sądzę, żeby ktoś tak mieszkał , że nie ma miejsca na słuchawki nauszne ;). No chyba,że faktycznie w Japonii tak mają.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One sa takie pol otwarte bym powiedzial. Costam izoluja i malutko wycieka na zewnatrz wiec o tyle lepsze od otwartych. One sa przeznaczone na rynek profesjonalny i to jest taka japonska wersja monitorow studyjnych ala etymotic tyle ze o kompletnie innym strojeniu. Nawet kabel maja dluzszy niz normalne przenosne sluchawki a pudelko wyglada jak zastepcze bo to zwykly bialy karton z jedynie mikroskopijnym napisem jaki to model. Graja przekozacko i nie da sie ich nie lubic :)

 

9775232.jpg

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prawdopodobnie jutro czyli w piątek ruszy kolejny drop i wysyłka prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

 

Mam już swoje prawie 3 tygodnie i są rewelacyjne. Brzmienie niby w stronę etymotic ale nie są aż tak analityczne i bezlitosne. Chyba najlepszy allrounder jaki znam. Bardzo wygodne, cenowo też nie zabijają,

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam twoje spostrzeżenia @spawn. Długi czas szukałem nieuchwytnego ideału, już nawet się poddałem ale ostatnim tchnieniem zamówiłem MPUI (Massdrop PLUS Universal IEM). Myślałem sobie że znowu utopiłem kasę w jakieś niszowe oświecenie które okaże się nic nie wartym badziewiem a tu... idealna tonalność, super scena i rozdzielczość, dobra izolacja, waga, komfort i grają "ze wszystkim" i nie szumią. Nie są mistrzami w żadnej jednej kategorii, natomiast mam świadomość że mogę ich użyć zawsze i wszędzie a rezultatem będzie moje zadowolenie z słuchania. Zdecydowanie najlepsze słuchawki jakie miałem i choć nikt mi za to nie płaci i zwykle polecam posłuchać przed zakupem, to w tym przypadku polecam zakup w ciemno.

 

Żeby nie tylko tak słodzić, dodam jeszcze że to nadal armaturowe przetworniki, więc jeśli ktoś nie lubi dźwięku z takich to nie ma cudów. Nie wyglądają też nadzwyczajnie, niby trochę jak customy, a trochę jak plastikowe tanie słuchawki. Nad nazwą też powinni popracować. Do tego nie mogę znaleźć i kupić takich wtyczek żeby sam zrobić kabel (niby 2pin ale bardzo głęboko osadzona wtyczka).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Bokrug napisał:

Spawn masz porównanie tych Sony do EX1000?

 

Ex1000 miałem kilka lat temu, a obecnie mam ex800st które stawiam wyżej. Ex1000 są bardziej efektowne od 800setek, grają troche większą V-ką ale mają moim zdaniem troche za dużo i troche gorące soprany. ex800 są nieco złagodzone więc można słuchać godzinami, są bardzo spójne oraz nadal pozostawiono im blask wysokiej góry. Ciężko im coś zarzucić, grają bardzo naturalnie i mają super jakość i doskonale wyważoną ilość basu - sporo ale nie na tyle żeby powiedzieć że są basowe. Do niedawna nawet uważałem że razem z ex1000 mają najlepszą jakość basu w iemach ale tutaj przebiły je Campfire Vega nomen omen również dynamiki tylko że z unikalnym diamentowym przetwornikiem. EXy Słabo izolują ale za to mają sporą przestrzeń i otwarty charakter dźwięku. To brzmienie którego nie da się nie lubić, bardzo bezpieczne ale nie nudne tylko bardzo muzykalne i ekscytujące. Bardzo wysoka klasa bez audiofilskiej napinki.

 

Massdropy mają wyższą rozdzielczość, są bardziej analityczne, zwarte, szybsze, przestrzeń mniejsza ale fajna w głąb. Generalnie stawiam Massdropy wyżej co też znalazło swoje odzwierciedlenie w moim rankingu ale to też inny charakter. Nie aż tak analityczne jak etymotici ale też napewno nie są to potulne baranki.

 

Ogólnie bym powiedział że EXy to świetnie grające dynamiki a massdropy to świetnie grające multiarmatury z charakterystycznymi dla tych technologii manierami grania.

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2018 o 21:54, Lord Rayden napisał:

No właśnie słyszałem o Sony i jak dla mnie bez sensu - "otwarte" doki, które zwykle stosuje się mobilnie. Nie sądzę, żeby ktoś tak mieszkał , że nie ma miejsca na słuchawki nauszne ;). No chyba,że faktycznie w Japonii tak mają.

 

Spóźniony trochę komentarz, ale...

Ja nie przepadam za nausznymi - wolę mieć coś w uszach, niż na głowie :)

Mimo to, EX1000/EX800 izolują tak źle, że nawet w mieszkaniu za dużo słyszałem (lodówkę, sąsiadów...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Spawn napisał:

 

Ex1000 miałem kilka lat temu, a obecnie mam ex800st które stawiam wyżej. Ex1000 są bardziej efektowne od 800setek, grają troche większą V-ką ale mają moim zdaniem troche za dużo i troche gorące soprany. ex800 są nieco złagodzone więc można słuchać godzinami, są bardzo spójne oraz nadal pozostawiono im blask wysokiej góry.

 

Porównywałem łeb w łeb i EX800 były jednak bardziej skłonne do ostrości w górze. Na pozór rzeczywiście EX800ST wydawały się bardziej stonowane na skrajach pasm, ale przy bezpośrednim zestawieniu, EX1000 były wyraźnie bardziej wyrafinowane w swoim brzmieniu i pomimo, że miały więcej góry to była ona lepszej jakości. Jak dla mnie EX1000 grają bardziej audiofilsko, a EX800ST monitorowo. Przez to też uważam, że do słuchania muzyki EX800ST są po prostu nudniejsze, niż EX1000. Oczywiście różnice są subtelne i w dużej mierze podyktowane kablem. EX800ST na kablu od droższego brata, bardzo zbliżały się do niego brzmieniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności