Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

xDuoo X3 II model 2018


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że jutro jest już dziś, to mam już pierwsze wrażenia na linii X3 II - M0 :)

 

Rozmiarem nie ma co porównywać, Shanling to jakaś 1/3 xDuoo. I o ile w M0 sterowanie jest zaskakująco dobre jak na mały ekran dotykowy, to pod względem obsługi wolę X3 II. Po pierwsze, sensownie rozmieszczone fizyczne przyciski umożliwiają obsługę bezwzrokową w większym zakresie niż w Shanlingu. Po drugie, na ekranie mieści się więcej treści, więc łatwiej wybrać to czego potrzebujemy. Po trzecie, xDuoo obsługuje  piloty na kablach słuchawek, więc można zmieniać utwory bez wyciągania odtwarzacza.

W obu grajkach systemy są przemyślane i nie powinny sprawiać problemów.

 

Dźwiękowo M0 jest cieplejszy, bardziej nasycony na dole, z fajnie rozciągniętym wybrzmiewaniem instrumentów.X3 II stawia mocniej na wyższe rejestry, jest bardziej zwarty i "monitorowy".

W obu DAPach scena nie jest nadzwyczaj duża, ale z lekką przewagą wygrywa xDuoo, bo mocniej zarysowane soprany jednak powiększają przestrzeń.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie posłuchałem na Shozy Star II oraz Hifi Boy OS V3. Przepuściłem je przez trzy płyty - Dethklok "The Dethalbum", Mariko Senju "The Four Seasons" oraz jakaś składanka vocal transu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inszy , czy porównywałeś  nową x3 ze starą? Czy warto dorzuć te 100 pln i mieć x3 II ? Jeszcze pytanie na temat jakości wyświetlacza , czy widać pixelozę jak w nokiach 3510i? Generalnie chodzi mi o jakość wyświetlanego obrazu. 

A więc decyzja zapadła ,kupuje x3 II. Jak dojdzie zdam relację . 

Edytowane przez sobek4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc dziś do mnie dotarł grajek od BigMarasa i wielkie dzięki za szybka realizacje . Pierwszy kontakt i całkiem solidny sprzęt , wcale nie zalatuje tanim chinolem. Wrzucę  coś na kartę i posłucham jak gra. 

20180717_153416.jpg

Tak na szybko wrzucona  płyta Grace Jones  Nightclubbing i można wyskoczyć z butów. 100 procent zadowolony z zakupu. 

Edytowane przez sobek4
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sobek4 napisał:

A więc dziś do mnie dotarł grajek od BigMarasa i wielkie dzięki za szybka realizacje . Pierwszy kontakt i całkiem solidny sprzęt , wcale nie zalatuje tanim chinolem. Wrzucę  coś na kartę i posłucham jak gra. 

20180717_153416.jpg

Tak na szybko wrzucona  płyta Grace Jones  Nightclubbing i można wyskoczyć z butów. 100 procent zadowolony z zakupu. 

Wyskoczyłeś z butów..gratuluję zakupu a na czym wcześniej słuchałeś muzy że xDuoo x3II zrobił taką różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie słucham w zaciszu domowym ulubionych winyli. Kiedyś kupiłem sanse clip plus aby  podczas jazdy  do pracy  coś tam grało. Ale sansa  gra cicho  , nie wyrabiała na słuchawkach i chciałem kupić sobie x3 , ale po rozmowie z BigMarasem przekonał mnie do x3 II. No i efekt bomba, nie żałuję że nabyłem . Gra tak jak lubię. Jeszcze  dokupię tylko dokanałowe słuchawki i styknie. Słuchawki to  chińskie superluxy HD 681 które graja całkiem przyjemnie w połączeniu z x3II 

Edytowane przez sobek4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziś (a właściwie już wczoraj), mogłem sobie na spokojnie porównać X3 II oraz M0.

Dźwiękowo jak już wspomniałem, Shanling bardziej muzykalny i przystępny na szybkie odsłuchy, podczas gdy xDuoo daje więcej informacji, ale i wymaga nieco więcej skupienia od słuchacza, by to docenić (choć do surowości mu daleko). X3 ma też więcej mocy, ale i zauważalne szumy na czułych słuchawkach.

 

xDuoo jest solidnym kawałkiem sprzętu, metalowa bryła pewnie leży w dłoni, gdzie M0 jest małym uroczym grajkiem, któremu tylko brakuje klipsa z tyłu (zdaje się, jest na etui). Tu wybór zależy od preferencji, np. do sportu wolałbym Shanlinga, a na spokojne wyjście czy do domu X3 II.

Jednak pod względem obsługi złapałem dziś sporą wadę M0, której xDuoo jest pozbawiony - sterowanie przy połączeniu bluetooth. Telefon sparowałem z odtwarzaczem, do niego wpiąłem słuchawki i zajmuję się swoimi rzeczami. Nagle trafiam na utwór, który chcę pominąć. W przypadku Shanlinga muszę przejść się do telefonu, podczas gdy na X3 wciskam jeden przycisk i gotowe. Szkoda, że w M0 nie wprowadzili chociaż obsługi pilotów przy słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem postaram się sprawdzić, z tym że do kompa po BT mogę się podpiąć tylko do laptopa z Mintem, więc nie wiem jak to pójdzie pod linuksem.

I przy okazji, jak już został wspomniany X3 II jako DAC - dźwięk pod Windowsem łapie wyraźny lag względem obrazu, na Mincie wszystko chodzi normalnie. Nie wiem czy to wina sterowników, czy portów USB w stacjonarnym (ale z Alienem+ nie mam takich problemów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś dziwnego  z odtwarzaniem plików flac. Kilka płyt wrzuciłem na kartę i na niektórych numerach pojawia się file not supported i nie odtwarza. Czort wie o co kaman , być może to coś z plikami, ale na kompie odtwarzają się w foobarze bez problemu 

Edytowane przez sobek4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Inszy napisał:

Możesz gdzieś wrzucić przykładowy plik? Wieczorem bym sprawdził czy błąd się powtarza też u mnie.

Proszę bardzo. https://www7.zippyshare.com/v/ADPW2ydb/file.html

To chyba jednak wina karty. Wrzuciłem na jakąś dwu gigową która leżała  w szufladzie i wszystko działa jak należy. 

 

Edytowane przez sobek4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, michalkorona napisał:

A jak działa xduoo jeśli podłącze z komputerem po bluetooth albo jako usb dac ze spotify tzn czy jest szansa obsługi z poziomu playera przełączanie piosenek i zatrzymywanie ich? 

Jak jest wpięty po kablu, to przyciski sterowania są nieaktywne. Natomiast po BT, wszystko zależy od programu - jak obsługuje skróty klawiszowe, to normalnie można zmieniać utwory i pauzować (a jak nie można, to pewnie w opcjach da się ustawić nowy skrót i już można).

 

12 godzin temu, sobek4 napisał:

Proszę bardzo. https://www7.zippyshare.com/v/ADPW2ydb/file.html

To chyba jednak wina karty. Wrzuciłem na jakąś dwu gigową która leżała  w szufladzie i wszystko działa jak należy. 

Zdecydowanie wina karty - u mnie działa bez zająknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znam odpowiedz na to pytanie, ale zapytam i tak - czy warto przesiąść się na tego grajka z FIIO X1 II? Lubię X1, ale dobijają mnie braki w oprogramowaniu, zwłaszcza podczas używania BT. Gdyby jeszcze xDuuo grał lepiej, to byłby dodatkowy plus, zwłaszcza, że to ten sam przedział cenowy.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie przemyślenie po kilkudniowym używaniu jest takie że fajnie jak by była możliwość zmiany  tzw tapety podczas odtwarzania pliku który nie posiada okładki. te szaro bure gwiazdy i jakieś tam łuki trochę brzydkie są. Wolał bym zwykłe czarne tło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Jak szukasz czegoś co zagra z wykopem na dole i z dużym nasyceniem dźwięków, to jak najbardziej. Dla mnie jest trochę za dużo basu, ale zawsze można sobie ściągnąć na korektorze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

XVortex zapowiedział Rockboksa na X3 II, a na razie wydał nieco zmodyfikowany soft:

 

- English and Russian language strings and GUI offsets was corrected;
- Highly optimized graphics, fonts and binaries for maximum speed;
- Music Library limit was increased to 30000 songs.

 

Pobieranie https://mega.nz/#!hl8lWJYC!y-5GeUkIkEZ3HBQ0ulZGwHrF_Zf47KLNQOMtRaA0gAc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności