Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

xDuoo X3 II model 2018


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.08.2018 o 21:48, Inszy napisał:

Jak szukasz czegoś co zagra z wykopem na dole i z dużym nasyceniem dźwięków, to jak najbardziej. Dla mnie jest trochę za dużo basu, ale zawsze można sobie ściągnąć na korektorze.

Hmm, jakimś fanem basu nie jestem. Chociaż  jak jest on dobrej jakości, to czemu nie. Generalnie najbardziej zależy mi na naturalnej barwie dźwięku i szerokiej scenie. Lubię czuć tę przestrzenność. Zadnych cudów i ppodkoloryzowanego dzwieku. Dobre słuchawki miałem kupić nieco później, ale jestem bardzo niecierpliwy, więc w ciagu paru tygodni chce mieć już nowe dokanałówki w cenie do 700zł, może 100zł więcej jeśli będzie warto. Tylko problem jest taki, że nie chcę kupować słuchawek z kablem idącym za uchem - z tego względu że noszę okulary i nie chce mieć dyskomfortu. Wiem, że da się to pogodzić, ale nie chcę ryzykować, bo może być potem problem ze zwrotem - dokanałówek zwracać nie można, prawda? Dlatego wiele słuchawek niestety odpada, jak np. Fiio F9 Pro. 

Zastanawiałem się nad Aune E1 oraz 1More Quad Driver. Jakie słuchawki jeszcze mogłyby się zgrać z xDuoo?

Edytowane przez pianista47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał wybierać z tych dwóch do xDuoo, to bym postawił na 1More. Brzmienie mają dość zbliżone, ale jednak Quady mają większą scenę i bardziej rozbudowaną średnicę. Do telefonu już bym postawił na Aune, bo są mniej wymagające prądowo. Ewentualnie można pomyśleć nad Cozoy Hera, ale z X3 II ich nie parowałem, więc to trochę strzał w ciemno.

A całkiem prywatnie chyba bym został przy MEE P1. Co prawda jest w nich kabel prowadzony za uchem, ale jako okularnik nie mam z tym problemu, ba, nawet preferuję takie rozwiązanie. Jednak wiadomo, każdy ma inne preferencje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, MEE, czytając opis Audiokrytyka, wydają się być skrojone dla mnie... Może zaryzykuję to OTE, jeśli Tobie to nie przeszkadza. A i tak muszę kupić nowe oprawki, to czemu nie wybrać je również pod względem noszenia z tymi słuchawkami, w końcu będę je nosił codziennie, a szkoda byłoby rezygnować z takiego dźwięku przez sposób prowadzenia kabla.

Bezpośrednio z telefonu słuchać nie będę - xDuoo robi u mnie za odbiornik BT, a muzykę z telefonu puszczam (niestety) przez Spotify. Aczkolwiek robię to przeważnie w drodze, wiec może ta kompresja nie będzie tak przeszkadzała w tym całym pośpiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu godzinach poszukiwań chyba znalazłem odpowiednie w teorii słuchawki - Etymotic ER3SE. Specyfika dźwięku - wierność przekazu - do mnie bardzo przemawia. Nie znalazłem do tego chyba ani jednej negatywnej opinii o nich. Niestety nie są jeszcze popularne na tym forum, ale podobno dźwiękowo są bardzo podobne do uznanych ER4. Więc chyba szanse na zawód są małe... Jak już kupię, to podzielę się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj, że to armatury. P1 z pewnością będą bezpieczniejszym wyborem. No i ety, z tego co pamiętam, mają znaaacznie mniejszą scenę od P1.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

X3 II to bardziej poukładane brzmienie, równiejsze i mniej kapryśne w kwestii doboru słuchawek. Choć charakter jest względnie podobny, z wyraźną górą i dość analitycznym zacięciem, więc jako następca starego X3, moim zdaniem zdecydowanie udana konstrukcja.

Edytowane przez Inszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Karbon315 napisał:

Chyba trochę się zagubiłem. Da się połączyć za pomocą BT xduoo z telefonem, tak by słuchać spotify? :unsure:

Da się :)

 

26 minut temu, Scipio Africanus napisał:

Inszy a masz jeszcze możliwość z ibasso IT01 go posłuchać? 

Mam, jak wrócę z roboty, to sprawdzę. Ale że mam kocioł w tym tygodniu, to nie wiem o której wrócę ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Inszy napisał:

Da się :)

 

Mam, jak wrócę z roboty, to sprawdzę. Ale że mam kocioł w tym tygodniu, to nie wiem o której wrócę ;)

 

znam ten ból u mnie od połowy września do połowy października nie ma jak się pozbierać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem trochę IT01 z xDuoo i zaskakująco dobre połączenie - spodziewałem się przegiętej góry, a bym się nie obraził, jak by było trochę jaśniej. Bas jest mocny, ale się nie wylewa, średnica czytelna, choć trochę cofnięta, góra zaznaczona, ale tak jak wspomniałem, na więcej blasku bym się nie obraził. Jest rozrywkowo, dość szczegółowo i w miarę uniwersalnie (niekoniecznie do klasyki). Minusem jest taka sobie scena. Ani X3 II ani iBasso nie są pod tym względem wybitne, więc razem też szału nie robią. Ale i tragedii nie ma, ot, jest przeciętnie w kwestii wielkości przestrzeni, holografia jednak jest poprawna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Z racji tego, że temat jeszcze świeży to od razu zapytam.
Jak sprawa wygląda z tą ilością dopuszczalnych piosenek na sd i wydajnością USB DACa?
Recenzja na Headfonics mówi że trochę z tym ciężko i DAP może lagować...
Mam łącznie jakieś 4000 utworów i w większości są to MP3 320 Kbps ale też trafi się trochę 16-bitowych FLACów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności