Skocz do zawartości

Ranking słuchawek dokanałowych IEM - Spawn - 09 październik 2020 - 77 pozycji


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Ło kierwa... Nie wiedziałem, że tu się takich kokosów na tym można dorobić :DFakt, może czasem nie jestem jakiś uber krytyczny w stosunku do niektórych sprzętów, bo po prostu mi się podobają nawet, jeżeli nie do końca wpisują się w mój gust, ale jakby nie patrzeć, to w zasadzie też robię to za frajer. Rabat w sklepie to każdy dostanie, a faktyczny sprzęt za napisanie recki dostałem... Uwaga... Raz! I to nic specjalnego :P

NNiemniej nie umiem pisać na siłę. Robię to z własnej chęci, w wolnym czasie którego mam bardzo mało, stąd widać jakie mam tempo. Zamiast pisać, zaczynam słuchać i idzie jak krew z tyłka xD

Ło kierwa... Nie wiedziałem, że tu się takich kokosów na tym można dorobić :DFakt, może czasem nie jestem jakiś uber krytyczny w stosunku do niektórych sprzętów, bo po prostu mi się podobają nawet, jeżeli nie do końca wpisują się w mój gust, ale jakby nie patrzeć, to w zasadzie też robię to za frajer. Rabat w sklepie to każdy dostanie, a faktyczny sprzęt za napisanie recki dostałem... Uwaga... Raz! I to nic specjalnego :P

NNiemniej nie umiem pisać na siłę. Robię to z własnej chęci, w wolnym czasie którego mam bardzo mało, stąd widać jakie mam tempo. Zamiast pisać, zaczynam słuchać i idzie jak krew z tyłka xD

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to najpierw skończ te recenzje wyższych Fidue, zanim zaczniesz zgarniać kokosy :P

 

2 godziny temu, Spawn napisał:

@Vaiet jak rozkręcisz sobie stronę i będziesz miał dobre stosunki z producentami i dystrubutorami to będziesz miał słuchawki za free, zapłacą Ci też za napisanie recenzji i wrzucą reklame na stronę.

To chyba wiem co robię źle, bo już kilku producentów i dystrybutorów się na mnie obraziło za zbyt mało entuzjastyczne recenzje - mea culpa :(

Być może już w tym tygodniu ożywię trochę Muzostajnię z luźniejszymi tekstami, więc może akurat się dorobię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inszy napisał:

Ty to najpierw skończ te recenzje wyższych Fidue, zanim zaczniesz zgarniać kokosy :P

 

To chyba wiem co robię źle, bo już kilku producentów i dystrybutorów się na mnie obraziło za zbyt mało entuzjastyczne recenzje - mea culpa :(

Być może już w tym tygodniu ożywię trochę Muzostajnię z luźniejszymi tekstami, więc może akurat się dorobię ?

Ej! Virgo czekają od kilku dni na redagowanie i publikację, także ten!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, decees napisał:

Czy znajdą się w tym zestawieniu słuchawki grające przybliżoną, albo chociaż BARDZO podobną prezentację sceniczną co Beyery T1?

Czy też raczej mam iść stąd i nie wracać ?

 

T1 sa pol otwarte wiec ciezko jakimkolwiek zamknietym sluchawkom konkurowac w kwestii sceny wliczajac w to duze wokol uszne. Z listy najblizej maja tez w sumie pol otwarte ex1000, wentylowane do wnetrza obudow kse1500, a najwieksza scene jaka slyszalem w iemach maja u18tzar. Audeze isine 20 pewnie beda bardzo dobre scenicznie bo sa calkiem otwarte ale ich nie slyszalem to zgaduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, decees napisał:

No tak mogłem się spodziewać że dwie czołowe pozycje zostaną wymienione ? a EX800ST vs. EX1000 vs. ER4XR- scenicznie jak byś to uporządkował?

 

Ex1000, potem ex800st a na koncu er4xr. 

 

Ex1000 i ex800st to tacy troche bracia przyrodni bo niby to samo a jednak inaczej. Tysiaki sa wykonane z magnezu i sa ciezsze, maja wiecej akcesoriow w zestawie oraz wiecej wysokich tonow przez co tez maja wiecej powietrza i bardziej efektowny dzwiek ale tez bardziej meczacy.

 

Ex800 niby tylko plastikowe ale za to duzo lzejsze i przez to ze to model studyjny to maja w fabryce mierzone i dobierane w pary drivery a ex1000 nie mimo ze to niby wyzszy i drozszy model. Gora jest przytemperowana w taki sposob aby przekazac maksymalnie informacji przy jednoczesnym kompletnie nie meczacym przy dlugich odsluchach przekazie. Moze to dziwnie zabrzmiec ale to co w nich najbardziej lubie to jak "normalnie" one graja. Moze nie zachwycaja jakims super poziomem ogolnym ale na nich sie po prostu dobrze slucha muzyki - nic nie wkurza, nic nie brzmi dziwnie, nie wazne czego bym na nich nie sluchal.

 

Er4xr maja przecietna przestrzen, w zasadzie tylko na boki i slabo w glab. To akurat ich najslabszy element. Z tej trojki maja za to najwyzsza rozdzielczosc, najlepsze wysokie tony i ogolnie najjasniejszy i najbardziej bezposredni przekaz z najwieksza iloscia detali. Basu najmniej ale to co jest, jest bardzo dobre choc subbas nie zachwyca. One graja najbardziej podobnie do beyerow t1 tyle ze przestrzen nie ta.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czego konkretnie szukasz. Czy priorytetem jest ta przestrzen czy konkretny balans tonalny czy po prostu chcesz fajne sluchawki. 

 

Przestrzen w iemach w porownaniu do otwartych nauszych nigdy nie bedzie imponujaca podobnie jak otwarte nauszne nie robia wrazenia po kolumnach w pokoju odsluchowym. Mozesz sie zblizyc "sztuczkami" technologicznymi typu odsuwanie driverow od uszu i montowanie ich pod katem w nausznuch oraz wentylowanie i jakies specjalne komory akustyczne w iemach no ale to nigdy nie bedzie to. Masz za to izolacje ktora tez robi fajna robote bo slyszysz tylko muzyke a nie tramwaje, klaksony z ulicy czy ariane grande od sasiada co jednak wybijaja z klimatu.

 

Jak chcesz cos co zagra w stylu  t1 to raczej nie bedzie to atlas a juz napewno nie cieple i geste harmony 8.2 ;)

 

Jak chcesz jakies po prostu fajne sluchawki to napewno fajne i latwe do zarekomendowania przez swoje strojenie sa andromedy ale moze rzeczywiscie warto poczekac na nowego atlasa.

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, misiekkb napisał:

Harmony 8.2 mają większą albo taką samą prezentację jak EX1000, tylko jak lubisz Ety i T1 to nie spodoba Ci się wysoki bas w H8.2.

 

Harmony 8.2 to 10% wielkości prezentacji EX1000 - słuchałem przez miesiące obie pary i Harmony to ekstremalnie ciasno grające słuchawki w porównaniu do EX1000. Jedynie na głębie Hramony mogły coś tam konkurować, ale i tak sromotnie przegrywały z Sony.

 

Słuchałem H8.2 na wielu źródłach (podobnie EX1000) i  sytuacja zawsze była taka sama - Sony to bardzo przestrzenne, otwarte granie, Harmony 8.2 to bardzo intymne, ściśnione granie.

Każdy swoje słyszy i na swój sposób interpretuje to jak słuchawki grają, ale jak widzę opinię, że "Harmony 8.2 mają większą albo taką samą prezentację jak EX1000" to nie mogę tego nie skomentować, bo nie ma to nic wspólnego z prawdą. Bez obrazy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzik, ja się nie obrażam ale jak dla mnie mają bardzo podobną scenę. Harmony nie mają ściśnionego grania, a co do intymności to się że takie mają wokale, podczas, gdy EX1000 już nie. Ale pewnie masz rację, gdyż ja je sprawdzałem tylko na kilku utworach symfonicznych i to kilkanaście razy, a nie obcowałem przez kilka miesięcy z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Spawn napisał:

Pytanie czego konkretnie szukasz.

 

 

Można powiedzieć że idę trochę Twoją drogą, bo chciałbym IEMy do słuchania w domu o prezencji szczytowych konstrukcji półotwartych typu T1, także izolacja nie musi być na 100% no i wypadałoby nie wydawać na to wszystko fortuny. Zamówiłem zbalansowaną hybrydę do Etów u JD i zobaczymy jak to finalnie zagra z M3s w trybie DAC USB, może nie ma sensu dla szukania większej sceny i holografii iść w inne konstrukcje, skoro prezencja Etów bardzo mi pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ety Ci odpowiadaja to ciezko o sensowny upgrejd bez wydawania fortuny. Ten wyzszy poziom co sa andromedy i prophile8 to jest moim zdaniem taka roznica ze pod pewnymi aspektami owszem duza roznica a pod innymi mala lub prawie zadna. Prawdziwe wow to dopiero level endgame ma mojej liscie gdzie rzeczywiscie jest naprawde duzy progres pod kazdym wzgledem ale cenowo tez :)

 

Najtanszy upgrejd do er4xr to moim zdaniem dokupienie do nich shozy alien+. Razem to gra tak ze kapcie spadaja.

Edytowane przez Spawn
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, audionanik napisał:

Bo ja korków nie używam:D

 

Specjalnie dla Ciebie moj ranking nie korkow zrobiony w 5 minut :D

 

1. Stax sr-407

2. Stax Lambda Pro

3. Beyerdynamic T1

4. Sennheiser HD800

5. Denon D7000

6. Fostex th-900

7. Stax sr-202

8. Grado GS1000i

9. Final Audio Pandora VI

10. Audioquest Nightowl

11. Audioquest NightHawk

12. Beyerdynamic dt990 pro

13. Mr speakers Aeon Flow

14. Grado sr-325i

15. Akg K701

16. Meze 99 classics

17. Oppo pm-3

18. Beyerdynamic t5p

19. Akg k601

20. Beyerdynamic dt880 pro

21. Grado sr-60i

22. Sennheiser hd600

23. Philips shp9500

24. Ultrasone pro2500

25. Akg k530

26. Yamaha pro400

27. Ultrasone hfi-780

28. Ultrasone pro-650

29. Akg k172hd

30. Sony mdr-xd200

 

Wiecej nie pamietam, hejtuj! 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamdy pro słuchałem tylko w przelocie, ale ujęły mnie średnicą i basem - zasługują na wysoką pozycję mimo trochę jednostajnie szeleszczące góry.

 

T1 są bezpłciowe, lecz porażająco wierne w oddaniu barwy wokali i większości instrumentów (pojedynczo występujących), calosciowy przekaz (wiele instrumentów naraz) zbyt lekki i średnicowy - taki saute. Ogólnie jednak jak się utrafi we właściwą pozycje na uszach to nadal absolutny top i najwyższa jakość reprodukcji dźwięku. (Mimo to nie przepadam za nimi). Powinny znaleźć się na samej gorze obok hołków, choć te drugie to zupełnie inna szkoła.

 

407/507 ( zdaje się, ze to jest to samo; ja miałem 507) - hiperrealizm, genialny porządek na scenie, bas, twarda naturalistyczna średnica, niestety lekkie kłopoty z rozdzielczością najwyższych rejestrów dodatkowo zagłuszanych wyższym środkiem, wymagają przemyślanego doboru energizera.

 

Senki hd800 to mój ulubiony chłopiec do bicia...aaaa niech se tam siedzą gdzie siedza:D.

 

5 i 6 to jednak zamieniłbym miejscami, d7000 słabo reagują na  zmiany w torze (np. kabla). 

 

Hd600 gorsze od k601 i sr60? Przeginasz Spawn!

 

Huh! Jak gs1000i wysoko!!!! Ale w sumie po zastanowieniu, biorąc pod uwagę ich niebywała umiejetność przekazywania emocji...zgodzę się...ale pojechane  to one są.

 

Pm3 skrzywdziłeś chyba dla zabawy? Powinny być nad k701.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jaka Ty masz definicje gory jak jedne i drugie staxy maja z nia cos dla Ciebie nie teges. Narzekania ze za czyste, ze moze brakowac barwy, ze bas nie ma takiej masy to jeszcze przelkne ale gora? Toc to super mega hiper niedoscigniony wzor!

 

Sennkow hd800 bym dla siebie nie kupil ale kurde dobre sa, takie odmierzone od linijki i ekierki wszystko matematycznie poza odbiciami na koncu sceny, przepraszam SCENY

 

Th900 lepsze technikalia ale za daleko srodek, za twardy i za duzo basu jak dla mnie. Jakby mialy balans tonalny jak d7000 to bym zamienil miejscami a moze nawet i wyzej dal.

 

Ja mam z hd600 (hd580 konkretnie mialem ale to to samo) taki problem ze one swietny poziom maja ale po 5 minutach zapominam ze muzyki slucham. Costam se plumka w tle jak melodyjka w windzie. Ani mi powieka nie drgnie w nich.

 

GSy mnie porazily detalem i ogromem przestrzeni swego czasu ale taki daleki byl ten przekaz i bas jakis buczacy ze sie z nimi rostalem bez zalu. Ponoc nie wygrzane mimo ze uzywki i sam grzalem przez 2 tygodnie po 24h. Fajnie za to caly pokoj naglasnialy ;)

 

W Pm3 cos mnie uwieralo i mnie irytowaly w sensie bolesnie. Dlatego nisko.

Godzinę temu, Weird_O napisał:

Owle lepsze od hołków? toż to się nie godzi :>

 

Jedne i drugie dziwnie wysoko mi wyszly ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Spawn napisał:

Narzekania ze za czyste, ze moze brakowac barwy, ze bas nie ma takiej masy to jeszcze przelkne ale gora? 

No taka sytuacja...

 

29 minut temu, Spawn napisał:

Niewiem jaka Ty masz definicje gory 

 

49 minut temu, Spawn napisał:

Toc to super mega hiper niedoscigniony wzor!

Ze wzorem góry (i nie tylko), to mamy do czynienia na codzień...wystarczy ściągnąć słuchawki :D.

 

53 minuty temu, Spawn napisał:

jak jedne i drugie staxy maja z nia cos dla Ciebie nie teges.

No tak - 507 są tam nieco szkliste, a lambdy trochę se szeleszczą na jedną melodię, choć i tak są tam bardziej rozdzielcze; zaznaczam ze pro słuchałem krótko, a miałem signaczery (ponoć lepsze w te klocki).

Wiem ze powinienem kiwać głową w takt ogólnie przyjętej mantry: staxy mają najlepszą górę, staxy mają najlepszą górę, staxy mają najlepszą górę, staxy mają najlepszą górę, staxy....bo tak wypada i na pierwszy rzut ucha nawet tak się może wydawać, ale słuchałem ich dość długo i nie do końca się z tym zgadzam.

Godzinę temu, Spawn napisał:

Jedne i drugie dziwnie wysoko mi wyszly

Zostawmy owle, a co do hołków, to  częste przebywanie bez słuchawek, a więc kontakt z rzeczonym wzorcem, pomaga je docenić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie, że porownanie ze wzorcem czyli światem bez jakichkolwiek słuchawek  pokazuje wyższość hołków nad innymi nausznikami.

Przypuszczenie, że zrozumiałeś mnie inaczej, zakładając ze właściwie oceniam Twój intelekt, byłoby co najmniej niegrzeczne z mojej strony; zaś docinków w Twoim wykonaniu oczekuję - a już ci, ale z górnej półki :D.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Spawn zmienił(a) tytuł na Ranking słuchawek dokanałowych IEM - Spawn - 09 październik 2020 - 77 pozycji

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności