Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ranking słuchawek dokanałowych IEM - Spawn - 09 październik 2020 - 77 pozycji


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Spawn napisał:

Sprzęt przypisany do danego działu obiektywnie jest na porównywalnym poziomie.

Nie słuchałem wszystkich z tych modeli, ale jak dla Ciebie KZ ZST i Stax SRS-002 (chyba, że to pomyłka?) są obiektywnie na porównywalnym poziomie, to ja nie mam więcej pytań i nie chciałbym się sugerować takim zestawieniem. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa twój subiektywny ranking.

 

A to mój, tylko modelami:
1) CustomArt FIBAE3 (CIEM)
2) Noble Audio Katana
3) CustomArt Pro330v1 (CIEM)

4) Shure KSE1500
5) Campfire Andromeda
6) Etymotic ER4SR
7) Etymotic ER4S
8) CustomArt Pro330v2 (CIEM)
9) Sony EX1000
10) Unique Melody Miracle (CIEM)

Edytowane przez misiekkb
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Inszy napisał:

A dlaczego miałbyś się sugerować? Przecież to osobisty ranking Spawna;)

No fakt. Uczepiłem się, że to jest napisane obiektywnie. Właściwie jeżeli coś jest obiektywne w subiektywnym zestawieniu jakiejś osoby, to jest to przecież subiektywne.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bernie napisał:

Nie słuchałem wszystkich z tych modeli, ale jak dla Ciebie KZ ZST i Stax SRS-002 (chyba, że to pomyłka?) są obiektywnie na porównywalnym poziomie, to ja nie mam więcej pytań i nie chciałbym się sugerować takim zestawieniem. ;) 

 

Mialem je u siebie przez tydzien no i jak jestem fanem staxa tak te nie zrobily na mnie zadnego wrazenia. Mialem wtedy audeo i er4s, jedne i drugie mam do dzis i audeo sa lepsze w zasadzie pod kazdym wzgledem. ZST uwazam za kompletnie inne niz audeo i uzywam ich do innej muzyki ale radosci daja sporo. Dobrze ze 002 to nie byly moje pierwsze staxy bo byly by moimi ostatnimi ;)

 

Tutaj moja mini recenzja pod nickiem Radical:

 

http://audiohobby.pl/index.php?topic=10432.30

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, LuQi napisał:

Dobrze rozumiem, że cena w PLN to nie przelicznik z $ tylko aktualnie obowiązująca na polskim rynku, a ta w $ to cena za granicą?

 

Dokladnie tak. Jak widac w niektorych przypadkach polska cena jest wzieta kompletnie z sufitu. Jedynie tam gdzie nie ma polskiej dystrybucji cena w pln to mniej wiecej cena za ile realistycznie mozna je sobie sprowadzic.

Edytowane przez Spawn
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spawn napisał:

 

Niestety nie. Nie stac mnie nawet na wplate kaucji zeby wypozyczyc. Musialbym znalezc uzywki za pol ceny z pewnego zrodla a na to sie nie zanosi ;)

No właśnie z tym sprzętem ciężko eksperymentować a są głosy że dac z zestawu super jak i takie, że trzeba dokupić własny, najlepiej to hugo2, a wtedy to już koszty są tak ogromne, że nawet rozmyślać nad tym nie zamierzam. Ciekawi mnie też Inear, bo jakoś nie było wielkiego szumu odnośnie nich, chyba, że coś mnie ominęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Spawn napisał:

 

Mialem je u siebie przez tydzien no i jak jestem fanem staxa tak te nie zrobily na mnie zadnego wrazenia. Mialem wtedy audeo i er4s, jedne i drugie mam do dzis i audeo sa lepsze w zasadzie pod kazdym wzgledem. ZST uwazam za kompletnie inne niz audeo i uzywam ich do innej muzyki ale radosci daja sporo. Dobrze ze 002 to nie byly moje pierwsze staxy bo byly by moimi ostatnimi ;)

 

Tutaj moja mini recenzja pod nickiem Radical:

 

http://audiohobby.pl/index.php?topic=10432.30

OK. Lepsze, ale według Ciebie. 

Też miałem na testach ten zestaw, nawet dłużej, bo chyba 3 tygodnie. Miałem Audeo i mam obecnie, mam też KZ ZST, Triple.Fi 10 z tego zestawienia również, a ER4s słuchałem. I mam porównanie, bo mam co prawda starszy, lecz niewiele różniący się zestaw SRS-001 MK2. Baby Stax grają też różnie, zależy jak i jakie im się podłączy źródło. Z ciekawości już, co podłączałeś?

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie literówka, ale Andromeda to zdecydowanie bardziej W, niż V-ka :) Temu basowi daleko do V-ki, właśnie przez tą dziurę w midbasie mi nie podeszły. Niskich dużo, ale w subbasie.

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Destruktor napisał:

Ciekawi mnie też Inear, bo jakoś nie było wielkiego szumu odnośnie nich, chyba, że coś mnie ominęło.

 

U nas zero szumu, chyba tylko ja na forum je mialem ale ponoc nie nadazaja z produkcja. Jak je kupowalem w zeszlym roku to pojawialy sie w sklepie, po czym po 2 tygodniach znikaly i trzeba bylo czekac po miesiac na kolejna dostawe.  Generalnie to takie "niemieckie" brzmienie. Perfekcyjne w kazdym calu ze az chcialo by sie dodac odrobiny szalenstwa ale nie mozna im miec tego za zle bo to z zalozenia maja byc douszne monitory studyjne.

20 minut temu, awayeah napisał:

Może to nie literówka, ale Andromeda to zdecydowanie bardziej W, niż V-ka :) Temu basowi daleko do V-ki, właśnie przez tą dziurę w midbasie mi nie podeszły. Niskich dużo, ale w subbasie.

 

Mnie bas wydal sie calkiem, calkiem na tyle na ile mozna wycisnac z armatury. Vegi i Sony kopia mocniej ale to dynamiki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Spawn napisał:

Cowon s9 i Hegel hd20. Moze mam niekompatybilne uszy z nimi bo dosc specyficzna aplikacja :)

Nie znam niestety tego Cowona ani Hegla. Cowon S9 ma w ogóle wyjście  line out albo jakiś tryb LO czy tak po prostu pod wyjście słuchawkowe? W każdym razie Baby Stax szczegółowość i rozciągnięcie to IMO jak na doki i nie tylko na doki, mają wysoką. W mniejszym stopniu może dolne pasmo, ale zależy też jakie źródło podłączyć. Nie mają tak kłującej i świdrującej uszy góry jak Ety, są niesamowicie gładkie.

Ja mam dużą wrażliwość słuchową na wysokie tony i na przykład ER4S to dla mnie nieznośne słuchawki, z nieznośną górą. Nowsze ER4SR już bardziej znośne, o ile nie byłyby męczące na dłuższą metę. Baby Staxów zaś mogę słuchać tak długo, aż uszy się nie zmęczą od tipsów, bo te są zwyczajnie niewygodne.

Aplikacja tipsów wydaje się trudna tylko z początku. Trzeba odpowiednio lekko pokręcić muszlami, aby był seal, bo inaczej dźwięk jest dość płaski.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też bas w Andromedach jest ok, ale przedewszystkim bym im odrazu wymienił kabel, gdyż podobnie miałem na FIBAE3 tam to dopiero na stockowym kablu jest dużo dołek w stosunku do Andromed. Najlepszy bas jaki słyszałem to był w Noble Audio Katana mają go bardzo dużo, ale jest bardzo dobrze kontrolowany, nić się nie gubi, to tego jego teksturowość i rozdzielczość jest na najwyższym poziomie.

Spawn Andromedy i FIBAE3 są podobne, z tym że F3 mają więcej wysokich tonów oraz są one "sparkle", a wysoka średnica ma pazura. Natomiast Andromedy w stosunku do F3 mają dźwięk bardziej zaokrąglony oraz dłuższy decay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, misiekkb napisał:

Dla mnie też bas w Andromedach jest ok, ale przedewszystkim bym im odrazu wymienił kabel, gdyż podobnie miałem na FIBAE3 tam to dopiero na stockowym kablu jest dużo dołek w stosunku do Andromed. Najlepszy bas jaki słyszałem to był w Noble Audio Katana mają go bardzo dużo, ale jest bardzo dobrze kontrolowany, nić się nie gubi, to tego jego teksturowość i rozdzielczość jest na najwyższym poziomie.

Spawn Andromedy i FIBAE3 są podobne, z tym że F3 mają więcej wysokich tonów oraz są one "sparkle", a wysoka średnica ma pazura. Natomiast Andromedy w stosunku do F3 mają dźwięk bardziej zaokrąglony oraz dłuższy decay.

 

Z jakim DAPem ich słuchasz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, nsk napisał:

Andromedy miały być niby równiejsze od Vegi, a te pierwsze mają większą V-kę? Sony impedancją podobno pasuje do Andromed więc ten argument można odrzucić.

 

Ja to odebrałem tak że wokale w andromedach były trochę z tyłu w stosunku do wysokich i basu, natomiast, w vegach powiedzmy że średnica jest na podobnym poziomie jednak wyższa średnica jest niżej niż w andromedach a zostawiona jest tylko górka na bardzo wysokich sopranach. Vega ogólnie jest ciemniejsza ale przez mniejszy kontrast między średnimi a wysokimi wydaje się pod tym względem równiejsza. 

 

Obrazowo określiłbym to tak w kolejnosci bas, średnie, wysokie

Andromeda XxX

Vega Xxx

 

Tyle że ciężko to do siebie przyrównać bo vega ma ten odjechany w kosmos bas który jakimś cudem kompletnie nic nie zasłania na średnicy a wysokie nadal potrafią iskrzyć gdzies w okolicach 6-8khz choć ogólnie jest mniej wysokich niż andromedach.

 

Ja myślałem żeby kupić albo chociaż odsłuchać Andromedy ale w międzyczasie tak się złożyło że zanabyłem Vegi w ciemno bez odsłuchu. Normalnie bym na nie nawet nie spojrzał bo w teorii ciemne, basowe i nie moje granie ale zaintrygowały mnie Fibae 2 które notabene wypożyczyłem tak troche od niechcenia przy okazji wypożycznia Fibae 3. Skończyło się na tym że trójki fajne ale jakoś mi nie siadły za to o dwójkach zacząłem na poważnie myśleć. Stanęło na tym że kupiłem te Vegi, na początku myślałem że kozackie ale pewnie za chwile sprzedam bo to przecież wariackie brzmienie. Im dłużej jednak je mam tym trudniej mi przełknąć myśl że miałbym się z nimi rozstać.

 

Aha no i andromedy to jedyne słuchawki które słuchane były w salonie audio a nie w domu na spokojnie przez kilka dni. Możliwe że gdybym je miał na dłużej to mój odbiór by się trochę zmienił. Postanowiłem je jednak umieścić na liście ponieważ już po paru minutach miałem wrażenie że wiem o co kaman. To są łatwe słuchawki do polubienia a że są w ścisłym topie to raczej nie są pokrzywdzone przez krótki odsłuch.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Spawn zmienił(a) tytuł na Ranking słuchawek dokanałowych IEM - Spawn - 09 październik 2020 - 77 pozycji

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności