Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC do kolumn ~1000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie :P .
Szukam teraz DACa z co najmniej 1-2 wejściami optycznymi, raczej USB i ewentualnie regulacją głośności za 600-1500 zł, przy czym górny próg to nieprzekraczalna bariera.
Będzie grał przez dłuższy czas z Jamo MFB 90, które są  równe/lekko ciepłe. Źródłem będzie komputer, konsola i TV. 
Z drogich opcji mam nadzieje kupić używanego Nuforce  DAC80 za ~1200 zł, matrix mini-i lub Icon HDP.
Mogę też zrobić sobie regulacje głośności, wtedy mógłby być taki dac od nostromo, arcam RDAC. Wolałbym z niej nie rezygnować, bo nie chcę mieć kolejnego pudełka i kabli,  chyba że dla jakości dźwięku.

Z zakupem mi się nie śpieszy, bo Jamo nie mam jak ustawić póki nie zrobię podstawek, a DACa kupię po sprzedaży poprzedniego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka nieśmiała sugestia-> poczekałbym na nowego referencyjnego DACa allo. Powinien być w ciągu 2 miesiecy. W cenie powienieneś się zmieścić.

Miałem ich parę kart i mam wrażenie że naprawdę wiedzą co robią. 

A jak to ma być wymiatacz do ostrzejszej muzyki, to Xiangsheng będzie cięzki do pobicia w tych pieniądzach. 

Z tym że trzeba się przygotować na dreszczyk emocji, to jednak zawsze chińczyk i mikromanufakturka. 

 

Edytowane przez roger987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, roger987 napisał:

A jak to ma być wymiatacz do ostrzejszej muzyki, to Xiangsheng będzie cięzki do pobicia w tych pieniądzach. 

Z tym że trzeba się przygotować na dreszczyk emocji, to jednak zawsze chińczyk i mikromanufakturka. 

 

Chińczyk od biedy może być, ale sprawdzony.  Z ostrej muzyki to co najwyżej tylko hard rock i to góra 20% .
Ogólnie jestem nastawiony na nuforce dac80, jeśli uda się go kupić w budżecie,  ale w takiej cenie zaczyna mi brakować drugiego optyka i zastanawiam się czy nie jest to zbyt neutralne brzmienie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslałeś juz  o integrze?

np denon pma 1520 ale ten stary

http://allegro.pl/denon-pma-1520-najwyzszy-model-wzmacniacza-stereo-i7290397360.html

 

tu wizualizacja o cenie nie mowie bywa taniej znacznie ale i nie jest częstym gościem

warto o nim przynajmniej obczytac

Edytowane przez domingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tez jest o wiele drozszy sprzet niz sugeruje cena tysiac cos złotych

 

własnie rozważając jego zakup zbierasz duzo drozszy sprzęt - to nie jest byle co z marketu po wysrubowanej cenie za ładną budkę

to jest tzw. absolute class jakkolwiek prozaicznie to nie brzmi  ;) i dac zbudowany jest tam solidnie i na wyjąktkowych  elementach

 

ta cena nie spada w przeciwienstwie do jednosezonowych hitów ;)

 

znam to jamo w wersji philipsowej - kierownik salonu samochodowego ktory ode mnie kupił tez był bardzo zadowolon (zapłacił wiecej niz chciałem) i nie kupił ich bo go nie stac by pojsc do sklepu - wcale nie twierdze ze to smieszne kolumny ni e do wszystkigo sie nadadza bo i nie sa zamaszyste ale za to ******ste

a ze sa i lepsze to wiadomo .. wszystko zalezy do czego bo i nie do wszystkiego lepsze są ,  do niektorych rzczy te sa najlepsze

 

opłacac sie zawsze opłaca zalezy co sie kupi za to co sie dostanie po sprzedazy - mozna kupic smieci a mozna inaczej rozdzielic srodki

Edytowane przez domingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje Jamo kupiłem za 550  zł.  
Ten Denon jaki by cudowny nie był, w moim przypadku jest nie praktyczny,  za wielki klocek na tą chwilę.

@roger987 Od przeglądania chińskich sprzętów głowa boli, bo człowiek nie wie które dobre.

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2018 o 10:19, roger987 napisał:

xiang jest dobry, ale wiadomo: najlepiej  samemu posłuchać zanim się kupi. 

Poczytałem i rzeczywiście może mi się spodobać. Będzie problem z odsłuchem przed kupnem, bo tylko w chinach jest, chyba że mi wypożyczysz ;) ?

 

Zamówiłem XiangSheng DAC 05A w ciemno, czuję że się nie przejadę, a jakby co to bez problemu sprzedam.

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MrBrainwash napisał:

Chciałem Ci złożyć propozycję nie do odrzucenia, ale widzę, że już kupiłeś. Może dobrze. ;) Skrobnij coś o nim jak dojdzie. Mało jest info w necie.  

Czekam na propozycję ;) . Jeśli chińczyk okaże się za ostry to go pchnę dalej.  Słabo opisuję sprzęty, wiec nie liczyłbym na dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 24.04.2018 o 20:20, MrBrainwash napisał:

 Skrobnij coś o nim jak dojdzie. Mało jest info w necie.  

@MrBrainwash Dac dotarł do mnie i na razie niczego w nim mi nie brakuje.  Niestety nie mam bezpośredniego porównania do czegokolwiek, bo wszystko sprzedałem.  
Z pamięci to:
-lepsza podstawa basowa w stosunku do scarlett,  ilościowo dużo się nie zmieniło
-wysokie jeśli są ostrzejsze, to raczej w ten przyjemny sposób

-sygnał wydaje się mocniejszy niż z interfejsu, bo aż  się boję wyjść poza 50% w windsows  

 

Więcej nie pamiętam, przede wszystkim muzyka brzmi lepiej i mam więcej wejść.:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, music hunter napisał:

@MrBrainwash Dac dotarł do mnie i na razie niczego w nim mi nie brakuje.  Niestety nie mam bezpośredniego porównania do czegokolwiek, bo wszystko sprzedałem.  
Z pamięci to:
-lepsza podstawa basowa w stosunku do scarlett,  ilościowo dużo się nie zmieniło
-wysokie jeśli są ostrzejsze, to raczej w ten przyjemny sposób

-sygnał wydaje się mocniejszy niż z interfejsu, bo aż  się boję wyjść poza 50% w windsows  

 

Więcej nie pamiętam, przede wszystkim muzyka brzmi lepiej i mam więcej wejść.:)

 


Jak Ci odpowiada to gratuluję. :) U mnie pojawiła się opcja naprawy, więc chęć sprzedaży mocno spadła. :)

Dzięki za opinie.


 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności